Acer Aspire Timeline Ultra m3

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 10 zář 2012 23:39

Ne,ne to není on.Je to konfigurace s GT640M a i5 2467.Cena na prodejně v Praze (EDEN)za 16500 Kč.Doprodej.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Well
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2012 22:40

Příspěvekod Well » 11 zář 2012 18:07

Well píše:Zdravím,

Před měsícem jsem pokukoval po M3jkách. Uplynula pro to nějaká doba a já se chtěl zeptat zda má Acer M3 například v této oblíbené konfiguraci (M3-581TG-53314G52Makk) nějakého konkurenta co se týče (výdrže na baterii,výkonu a zpracování).

Taktéž by mě ještě zajímalo jak je to s tím hraním her na baterii. Krom toho že se ntb asi poměrně rychle bude vybíjet. Je schopen jet na tu dedikovanou kartu a podávat maximální výkon jako při napájení ze sítě ? Někdo tu tuším psal že z baterie na max výkon nepojede.

Děkuji


Kdyby se někdo mohl vyjádřit byl bych velice rád.. :)

riki1
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 27 črc 2012 10:27

Příspěvekod riki1 » 12 zář 2012 08:52

Well > myslim, ze ak je pre teba dolezita DVD mechanika, pripadne vsetky porty vzadu (DVD ale vobec nespominas), tak konkurenta nenajdes, ale ak nie, tak konkurentov je vela, kazda znacka ma.

mirek62

Mini PCI express

Příspěvekod mirek62 » 12 zář 2012 17:57

Ano, přesně tak souhlas, SSD je vyměnitelná, taká jsem tento problém prozkoumal. Tak že výměna třeba za 128 nebo vyšší je možná. :lol:
http://www.alza.cz/ssd-disky-s-konektor ... 853227.htm
Tady si mužeš vybrat následovníka....

uccik
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 02 srp 2012 23:15
Bydliště: Pelhřimov & Mladá Boleslav

Příspěvekod uccik » 14 zář 2012 19:44

uccik píše:Zdravim, taky vlastním tento notebook a dneska jsem začal pozorovat problém s klávesnicí, občas nereagují některá tlačítka (LShift a F4). Mám ho necelý měsíc. Kupoval jsem ho v Alze, rád bych se zeptal jestli někdo máte podobný problém. Také by mě zajímalo zda je lepší ho reklamovat přes alzu nebo rovnou přes acer. A ještě jedna věc, nevíte někdo zda je moné e by mi doma nechali HDD mám na něm celkem důležitá data a nemam je kam dát.:-( Díky za každé info ..:-)


Tak si odpovím sám:) Třeba tím někomu pomůžu..:-) Volal jsem na Acer kde mi vyšli velice vstříc. Dokonce neměli ani problém s tím, že si doma nechám HDD. A pondělí si přijeli pro notebook a dnes ráno se mi vrátil s vyměněnou klávesnicí. Takže oprava a dovoz trvali dohromady 5 dní což mi přijde naprosto skvělí..:-) Acer má proste nej servis..:-)
MSI GE60 - 20E
----> i5-4200M
---> 750GB
--> 8GB RAM
-> GTX 765M

tomihod
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp 2012 14:12

20 gb ssd

Příspěvekod tomihod » 17 zář 2012 10:25

Tak už mám doma taky tento notebook. Jako první věc jsem si nainstaloval čisté windows 7. A s tím přišel první problém :D Nevíte někdo, na co přesně je využíván ten 20 gb ssd disk? Snažil jsem se zprovoznit Intel Rapid ale na to asi musí být disky v RAIDu. Taková možnost ale v BIOSU není. Poraďte prosím jak tento disk nejlépe využít.

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Bytelnost?!

Příspěvekod Razlik » 17 zář 2012 12:19

Tak po týdnu používání spokojenost. Výkonnostně si opravdu nemohu stěžovat, zatím vše na tom chodí svižně a bez jakéhokoliv přehřívání atp.
Včera jsem chvíli používal touchpad a ten mi přijde trošku podprůměrný. Pohyb kurzoru přes touchpad mi nepřijde úplně plynulý, spíše trošku nepřesný. Ale možná ho mám pouze špatně nastaven.

Příští týden nastupuji na VŠ, tak jsem zvědav jak si obstojí v přenášení do školy a zpět. Toho se začínám trochu obávat, jelikož to je ultrabook tak si s jeho bytelností nejsem 100% jist. Víko dost brblá, jsem si vědom, že to je asi u všech ultrabooku, ale bojím se aby například po půl roce přenášení nenastala nějaká porucha. Z recenzí jsem četl, že na cestování je v pohodě, ale u mě ten dojem nebudí. Je tu někdo, kdo ho denně převáží a může říct, že zatím bez jediné vady? U mě to nejspíš budou 3 dny v týdnu max. do školy busem a zpět.

uccik
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 02 srp 2012 23:15
Bydliště: Pelhřimov & Mladá Boleslav

Příspěvekod uccik » 17 zář 2012 19:14

No já noťas mám měsíc a půl a přenáším ho každý druhý den, všechno zatím drží bez problémů, jediný problém jaký jsem měl byla klávesnice, viz výše..:-)
MSI GE60 - 20E

----> i5-4200M

---> 750GB

--> 8GB RAM

-> GTX 765M

Well
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2012 22:40

Příspěvekod Well » 17 zář 2012 23:06

riki1 píše:Well > myslim, ze ak je pre teba dolezita DVD mechanika, pripadne vsetky porty vzadu (DVD ale vobec nespominas), tak konkurenta nenajdes, ale ak nie, tak konkurentov je vela, kazda znacka ma.


Díky za reakci. DVD mechanika je důležitá. Ale pokud narážíš na to že bez mechaniky je zde dost konkurentů zkus nějaký uričtý model zminit. Jde mi spíše striktně o parametry které jsem psal v předchozím příspěvku. Díky ;)

riki1
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 27 črc 2012 10:27

Příspěvekod riki1 » 18 zář 2012 08:59

Well> napriklad tento ma aj DVD a podstatne lepsi display

http://www.alza.cz/sony-vaio-s1511n3es- ... .htm#popis


ja ale chcem ultrabook s DVD a tak stale zatial zotrvavam pri Acer M5 14 palcovom , len to male rozlisenie displeja :( chcelo by to 1600x900

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 18 zář 2012 20:35

Prenášanie bolo pre mňa tiež trochu riskantné
neveril som že je to tak odolné ako píšu,
Ale zakúpil som neoprénový obal a hodím notebook do školskej tašky a zatiaľ všetko v pohode(:

Touchpad je celkovo trošku podpriemerný, Mac má predsa len lepší touchpad,
naopak tá podpora gest je skvelá. už som si na to zvykol a naozaj to je šikovné.

btw:
je dobré vedieť že Acer má taký dobrý servis(:

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 19 zář 2012 21:08

flyingislife píše:Prenášanie bolo pre mňa tiež trochu riskantné
neveril som že je to tak odolné ako píšu,
Ale zakúpil som neoprénový obal a hodím notebook do školskej tašky a zatiaľ všetko v pohode(:

Touchpad je celkovo trošku podpriemerný, Mac má predsa len lepší touchpad,
naopak tá podpora gest je skvelá. už som si na to zvykol a naozaj to je šikovné.

btw:
je dobré vedieť že Acer má taký dobrý servis(:


Taky jsem koupil neoprenový obal a budu ho nosit v tašce na ntb, tak snad vydrží. S touchpadem jsem ještě skoro nepracoval, tak uvidíme během studia jestli mě nebude štvát. Co si mám vybavit po tou podporou gest? Různé funkce více prsty?

mirek62

Proč jen 6GB paměti?

Příspěvekod mirek62 » 20 zář 2012 00:32

Nejsem sice žádný počítačový mág , ale pokud si dobře prohlížím přiložený odkaz na straně 5 od Riddica, kde je vyfoceny to, co se skrývá pod povrchem M3, tak si osobně myslím, že ta 2GB paměť, která je tam krásně vidět i její uložení, se přece dá vyměnit za třeba tuto http://www.alza.cz/corsair-so-dimm-8gb- ... 267685.htm tvz, kus za kus, možná píši blábol, pokud ano, tak se omlouvám a opravte mě, jak se tohle dá vyřešit? Jinak opravdu tento M3 si bere 60-85% pamětí úplně hravě, tak proč to neposílit? :?: :?: :?:

mirek62

Re: Proč jen 6GB paměti?

Příspěvekod mirek62 » 21 zář 2012 19:54

mirek62 píše:Nejsem sice žádný počítačový mág , ale pokud si dobře prohlížím přiložený odkaz na straně 5 od Riddica, kde je vyfoceny to, co se skrývá pod povrchem M3, tak si osobně myslím, že ta 2GB paměť, která je tam krásně vidět i její uložení, se přece dá vyměnit za třeba tuto http://www.alza.cz/corsair-so-dimm-8gb- ... 267685.htm tvz, kus za kus, možná píši blábol, pokud ano, tak se omlouvám a opravte mě, jak se tohle dá vyřešit? Jinak opravdu tento M3 si bere 60-85% pamětí úplně hravě, tak proč to neposílit? :?: :?: :?:



No také si odpovím sám....nejde tam bohužel vyšší než 6GB, ale každopadně i o toto bude posílena a určitě změna nastane i z 20GB SSD na 128GB.....

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

USB 3.0

Příspěvekod Razlik » 23 zář 2012 10:46

Tak dnes jsem se setkal s prvním problémem. Takhle po ránu si chci něco z mého externího disku (WD 320GB s USB 3.0) nakopírovat do PC a tedy logicky kabel strčím do USB 3.0 zdířky v ntb. A ejhle, počítač se sám od sebe restartuje. Po 2. a 3. pokusu to samé. Zvláštní je, že do USB 3.0 v ntb jde strčit všechno ostatní bez restartu (klávesnice, myš, flashka 2.0). Ale jakmile tam fouknu 3.0 tak se to restartuje. No to mi je tedy hodně platné když 3.0 nebere 3.0. :D Nevíte kde může být chyba? Jen tak pro informaci, před týdnem jsem tento disk bezproblému dával do 3.0 a žádný restart neproběhl.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů