inspiron 1520

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
slezik
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2007 20:33
Bydliště: Tylova 813, Jičín

Příspěvekod slezik » 16 srp 2007 12:50

to Rexy - tak dík za info o tom disku.
Jen mě překvaplo že 160GB 7200ot od Hitachi příjde na 4500Kč. (zdroj Czc.cz) a Seagate přijde na cca 3000Kč.
Navíc u Seagetu je v některých nových 7200 discích nějaká G-Force (podle by to mohlo být něco jaok má IBM, že když se zjistí přetížení v nějakým směru tak že se zaparkují hlavičky). Ale možá to G-Force je něco jiného a pak se rád přiučím.

Jinak ti kdo jste objednávku (nebo žádost o nacenění) posílali mailem na český Dell, tak jste zvolili jakou konfiguraci Inspiron 1520 na US stránkách? Mě vychází stejná konfigurace od 1669 do 1948 dolarů. (jediný kde jsem našel rozdíl je možná servis a služby, ale ty bych si stejně musel vyjednat s čekým Dellem). Nebo jsem něco přehlídnul?

Rexy

Příspěvekod Rexy » 16 srp 2007 13:43

to slezik

k disku - ja jsem se taky orosil kdyz mi rekli rozdil mezi 5200 a 7200 myslel jsem ze to pokryje rocni NBD (sel jsem ze 2 na 1 rok) ale myslet znamena prd vedet :lol: ta nase sluzba je mnohem levnejsi nez v usa a ten disk je drahej jak krava!

Mě vychází stejná konfigurace od 1669 do 1948 dolarů.


nejak nerozumim cos tim chtel rict :?: co myslis tim "stejna"

slezik
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2007 20:33
Bydliště: Tylova 813, Jičín

Příspěvekod slezik » 16 srp 2007 14:08

Ze tam je stejnej hardware a lisi se to jen ve sluzbach a v softwaru (a to ne v systemu). Mozna jeste prislusenstvi - ale to hlavni je uplne stejny v obou konfiguracich.

Ono když si tam vybereš Inspiron 1520 tak ti to dá ještě na výběr ze 3-4. Tak kterej?

Rexy

Příspěvekod Rexy » 16 srp 2007 14:23

to slezik

no jo - ja uz uplne zapomnel :shock: ja jsem vybiral ze 'selected' (ten posledni zobrazenej od 829 dolku)
podivej se na mou sestavu v podpisu - je tam skoro vsechno a tak si muzes upravit svuj config - stejne je to hrozne orientacni - v usa i anglii jedou ceny strasne dolu (ted jsem cetl nabidky v PC Pro Newslwtter) a u nas to tak nefunguje... :cry:

slezik
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2007 20:33
Bydliště: Tylova 813, Jičín

Příspěvekod slezik » 16 srp 2007 15:38

Toho jsem si už taky všimnul že u nás se aktualizuje když často tka jednou měsíčně (ne jenom Dell). :(

Tak já se kouknu na kolik dolarů mě vychází ten poslední výběr.

Ještě se chci zeptat.
1 - Jak je to se zárukou když jim tam dáš takhle tu US předlohu. Berou to podle ní nebo k ní nepřihlíží a dohadujou se s tebou podle českých možností.
2 - Kolik stojí jeden $ ? Jako že jsi měl třeba sestavu za $2000 a oni ti to ocenili na 50000Kč tak to je 25Kč/1$. Kolik tak cca teda 1$ stojí?
(jestli si teda ještě někdo pamatujete jaký jste měli obě ceny).
Díky

Rexy

Příspěvekod Rexy » 16 srp 2007 16:06

to slezik

1. zaruka je podle nasich zakonu servis (NBD) mi dali stejnej jako jsem tam mel napsanej
2. mel jsem to za 24,86 ovsem pred ruznejma upravama u nas ktere jsem uz pak nezkousel v tom usa configu - ale fakt to neni skoro k nicemu - dneska - uz tenkrat tam amici meli treba 2GB pamet zadara za tri dny pribylo jeste neco - proste oni vyjedou s vysokou cenou u fungl novyho modelu a pak z ty ceny ukusujou ruznejma vyhodama a lakaj lidi.
u nas obvykle daj nejvyssi moznou cenu a ty se drzej jak dlouho to jde.

ja ten system s configem na usa sajte pouzil ne kvuli cene ale abych se nemusel sahodlouze dohadovat o jednotlivejch komponentach - jestli tam vubec jdou a tak.

Mephisto
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 16 srp 2007 15:01

Zdroj

Příspěvekod Mephisto » 17 srp 2007 10:37

Nevíte někdo, jestli se dají zdroje pro Inspiron 6400 a Inspiron 1520 zaměnit? Ten pro 1520 je ještě větší, těžší a neforemnější než je u Dellu obvyklé... :cry:

Hempknight
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 07 kvě 2007 23:04

Příspěvekod Hempknight » 17 srp 2007 13:57

Tak dneska mi přišla zálohová faktura a píšou tam že notebook mi přijde 10. 10.!! 2 měsíce se mi na něj čekat fakt nechce, asi se poohlédnu po něčem jiném. :(

Rexy

Příspěvekod Rexy » 17 srp 2007 14:09

to Hempknight

tak to je sila! ja to mel do 20 dni od zalohovky a i tak jsem byl netrpelivy :shock:

Mirach
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 črc 2007 21:48

Příspěvekod Mirach » 17 srp 2007 17:50

Chtel bych se zeptat jak je na tom Inspiron s pevnosti konstrukce :?: nekde sem cetl ze neni moc pevny, ze se prohyba viko displaye a celkove ze je z levnejsich plastu, jinde zase pisou ze je konstrukce pevna a kvalitni :?: A jeste by me zajimalo jestli se moc nespini klavesnice a okoli klavesnice, ta stribrna barva se mi nezda moc prakticka :?: Dik

Rexy

Příspěvekod Rexy » 17 srp 2007 18:05

to Mirach

subjektivne - konstrukce pevna a viko se neprohyba
objektivne - merit to nebudu :D

mam ho teprve necelych 14 dni tak jsem klavesnici nestacil upatlat ale proc myslis ze je stribrna barva neprakticka - ze to na ni bude lip videt?
u jednoho pececka mam bily klapky u druhyho sedy a vzdycky kdyz si vsimnu ze je to zadelany tak to hodim do kyble s jarem a umeju to.
tady tu klavesnici jsem jeste nevyndaval tak nevim jak pujde 'koupat' ale vyndat jde to je v manualu tak by to nemusel byt problem.

Oprava:
k tomu myti - myslel jsem na obcasnou dukladnou udrzbu kterou delam na pececkach - ale pravda je ze nevim jestli je neco takovyho mozny u tohohle notasu (jestli se da ta klavesnice po vyndani jeste dal rozebrat protoze elektroniku samozrejme koupat nemuzes) - takze souhlasim s prispevkem od maxe tady dole ze staci vlhkej hadrik...
Naposledy upravil(a) Rexy dne 18 srp 2007 09:05, celkem upraveno 1 x.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 17 srp 2007 22:27

já myslim, že na notasu stačí klávesnici utřít jen vlkým hadříkem , takže to snad nebude tak horký stim jí hned vyndávat.
tento účet již není aktivní.

slezik
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2007 20:33
Bydliště: Tylova 813, Jičín

Příspěvekod slezik » 19 srp 2007 22:04

To all:
Mam mnoho otázek bna tento notebook a na Dell Vostro 1500.

Když jsem si dělal z těchto 2 notebooků konfiguraci (u nás i v USA) tak mi nejlevněji vyšlo Vostro 1500 z USA.

Jaký j vlastně rozdíl mezi Inspironem a Vostrem? Myslel jsem že Vostro má být kvalitnější (a dražší).

Nevíte jestli by Dell při objednávce e-mailem mohl do Vostra 1500 dát 160 GB HDD se 7200 otáčkami?

Mají tyto noebooky čtečku karet a port pro dokovací stanici?

Jaké je u nich rozložení USB a kolik jich vlastně je?

Jaká je odezva LCD (konkrétně u LCD 1680x1050).

Jdou u nich přehrávat multimedia bez startu systému? Někde jsem četl že snad jo, ale jen u jednoho.

Opravdu jsou vybaveny jenom 100Mbitovou síťovkou?

Jak je to s batohem dodávaným s Inspironem. Je vždy barevně sladěn?

Když si vezmu notebook s Vistama. Dostanu s ním i instalační DVD od Vist?

A ještě jednou se ptám jak moc je kvalitní analogový grafický výstup a jestli se dá Inspironu/Vostru odpustit absence toho digitálního (DVI/HDMI)?

Díky za objektivní odpovědi.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 20 srp 2007 09:01

slezik píše:Jaký j vlastně rozdíl mezi Inspironem a Vostrem? Myslel jsem že Vostro má být kvalitnější (a dražší).

len v konfiguracii sw a chyba moznost vyberu inej farby ako ciernej.

Nevíte jestli by Dell při objednávce e-mailem mohl do Vostra 1500 dát 160 GB HDD se 7200 otáčkami?

mozes

Mají tyto noebooky čtečku karet a port pro dokovací stanici?

citacka ano, dock nie

Jaké je u nich rozložení USB a kolik jich vlastně je?

4 usb, rozmiestnene rovnako ako na inspirone 1520 (pozri recenzie)

Jdou u nich přehrávat multimedia bez startu systému? Někde jsem četl že snad jo, ale jen u jednoho.

ano, vola sa to dell mediadirect + je tam adresar a kalendar (instant office)

Opravdu jsou vybaveny jenom 100Mbitovou síťovkou?

ano

Když si vezmu notebook s Vistama. Dostanu s ním i instalační DVD od Vist?

pokial viem tak nie

na ostatne odpovede neviem.

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 20 srp 2007 09:05

já trochu nechápu to jaktože nedostano to instalační dvd Visty. Když budu chtít vistu přeinstalovat tak budu dělat co???


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů