rozdíl mezi G580 a Z580 ?

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
atmel9
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2008 21:33

rozdíl mezi G580 a Z580 ?

Příspěvekod atmel9 » 05 pro 2012 10:40

Prosím o radu, jaký je mezi řadami G a Z rozdíl ?
Už jsem měl vybraný tento:
http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-g580ah ... 48/produkt
Klady: údajně dobré větrání, kvalitní mech. zpracování, matný (snad aspoň částečně protiupatlávající) povrch

ale ještě jsem narazil na tento:
http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z580/117450/produkt
Klady: design, malinko lepší cena, repro nad klávesnicí, ovládání zvuku pod displejem
Mínusy: lesklý (asi rychleupatlávající se) povrch, grafika ?

Rozdíly:
procesor - B970 x B980 - předpokládám, že téměř zanedbatelné
grafika - Intel HD Graphics+NVIDIA GeForce 610M x Intel HD Graphics
design - mat x lesk

Osobně bych si vybral ten první, ale je to určeno pro neteře ve věku 10 a 13let, červený design by jistě dost ocenily :) Budou to využívat především na brouzdání po internetu a nějaké jednoduché hry na netu, semtam nějaký film, hudba, fotky, do budoucna čím dál víc nějaké věci do školy - word, pdf, atd...tedy nic náročného. Určitě by jim postačil i nějaký levnější NTB s např. Intelem B820, ale raději ať je tam nějaká výkonová rezerva do budoucna. Užití bude asi jen na doma, ale bude po domě relativně často přenášeno. Od toho Z580 mě odrazuje jen ten lesklý povrch...aby to nebylo hned jak po čuňatech, a pak ta grafika.

1) Je použití dodatečné grafiky NVIDIA GeForce 610M plusem oproti integrované HD graphics, nebo je to podobný a je to jen "marketingové plus ?
2) Je mech. provedení G580 a Z580 stejně na stejné úrovni ?

Předem díky za reakce, potřebuju to dnes rozlousknout.

atmel9
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2008 21:33

Příspěvekod atmel9 » 05 pro 2012 11:26

Ještě bych měl dotaz...u G580 se mi líbí takové tmavě hnědé provedení, ale nikde jsem nenašel jak je označené. Nejčastěji je vidět označení "dark metal"...předpokládám, že se jedná o černou, je to tak ?Obrázky u zboží dost často neodpovídají skutečnosti.

Může někdo poradit ?

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 05 pro 2012 18:41

Rozdíly mezi těmito stroji jsou velmi malé. Chybu neuděláte ani s jedním, Z580 se v současnosti již doprodává, jelikož na trh přichází nástupce v podobě Z500 (původně bylo Ztko svou cenou postaveno o něco výš než G). Z mého pohledu hraje pro G580 z větší části matné provedení a touchpad s tlačítky (na druhou stranu clickpad u Z580 mi přišel přesnější a pohotovější). Z580 se mi zase víc líbila po konstrukční stránce (ač G580 špatná také není) a má lepší reproduktory. Co se týče grafiky, tak bych jednoznačně volil integrovanou intel HD 2000 na dané použití bude s přehledem stačit, G610m nenabídne moc výkonu navíc a zbytečně bude v notebooku další součástka na pokažení. Ta hnědá u G580 se jmenuje "dark brown" ale v reálu je ta hnědá jasně vidět jen při určitém světle, jinak je spíš černá :)

Z těchto dvou notebooků bych preferoval Z580, ale bude pořád zapatlaný :) (ne, že by na G580 otisky vidět nebyly, ale nebudou tolik patrné)
lenovo ThinkPad T420i

atmel9
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2008 21:33

Příspěvekod atmel9 » 06 pro 2012 07:40

Děkuju za reakci.

Tak rozhodnutí jsem ještě na pár dní posunul, protože jsem obě provedení chtěl vidět v reálu...no a včera večer se zadařilo, viděl jsem jak G580 v černé, tak Z580 v takové tmavě titanové a červené. Ta tmavá Z580 je pěkná, ale že by byla nějaká odolná proti otiskům bych neřekl. Ten design leštěného hliníku tomu dává takovej polomat/pololesk.
Myslím, že na té červené lesklé Z580 je to tak nastejno, rozhodně to nevypadá tak blbě, jako když opatláte černý lesk...tam je to vidět strašně.

Takže omrknu aktuální nabídky a pohledám Z580. Na G580 v provedení brown jsem nikde nenarazil, což je škoda...do toho bych šel nejraději. Možná se vyskytuje jen u dražších konfigurací.

škoda, že Z580 jsem nikde nenašel bez OS - bavím se o ceně kolem 11tisíc.

Má ještě někdo jiný zkušenost s grafikou NVIDIA GeForce 610M ? Jestli je opravdu na úrovni té integrované Intel HD graphics 2000, takže je zbytečné tam mít 2 cca stejné ?

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 06 pro 2012 13:14

no 610 je o výkonnější jak HD 2000.

A ohledně nákupu, pokud nespícháš nechceš počkat po vánocích ?
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů