Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
OT: Mozna to bylo tema ostrejma svetlama v obchode, co mi svitila za zady. Jsem zvedavej, jestli se to prosadi jako beznej prvek i u jinych notebooku. U toho Lenova IdeaPad, tam to beru, ze to lze pouzit jako tablet, ale u pracovniho notasu - no uvidime, co nam vyrobci prichystaji pristi rok.
Eres: Od tebe chci slyset, ze jsi uz objednal T530 Urcite budes spokojenej, protoze ten rozdil v displejich je brutalni - uz jen ten kontrast.
BTW: Tady je Swarmova recenze T520, tak se na ni mrkni, je tam i hezky porovnani displeju https://notebookblog.cz/technika/zkusen ... adem-t520/
V pátek si pro něj pojedu, to bych mohl mít trochu času navíc. Mrknu na ty displaye a snad to poznám Jinak zajímavej OT, mě osobně přijde dotykové ovládání na nic, při stávající konstrukci notebooku, bylo by mi asi dost nepříjemné natahovat ruce nad klávesnicí na monitor a něco tam šmrdlat
Jj moje slova, prijde mi to takovy az moc neprirozeny u notasu.
Hned jak ti dojde, tak poreferuj. Myslim, ze v dany cenovy relaci neexistuje lepsi stroj. Tak at slouzi.
Apropo, rád bych se zeptal, na alze nemají zrovna k dispozici prodloužení záruky, dá se to koupit i jinde a aktivovat později? Jaké jsou podmínky? Díky
Tak už ho mám doma, vzal jsem si T530, moc se mi líbí, líbí se mi zpracování. Avšak shledávám několik na první pohled zvláštních věcí. Nechápu, proč jsou popisky na klávesách F3-F12 v černé barvě, tohle je teda šílený. Pak jsem musel odinstalovat nějákej balast, co tu byl nainstalovanej. ThinkVantage tlačítko spouštělo nějákej šílenej DashBoard, tak jsem ho odinstaloval a ted nespouští nic :/ Líbí se mi lampička a i to, že neosvětluje web kameru. Nicméně notebook hezky přede, je tichoučký a co se mi líbí nejvíc, jsou panty, kov je bezva a taky zaoblená přední hrana na ruce. Jednu slabost také schovávám v plastových zobáčcích na displayi, nevím, proč nejsou kovové, takhle působí dost chabě.
Tu klávesnici zatím nemůžu posoudit, uvidím časem, líbí se mi touchpad, celkově je to proti mému IdeaPadu trošku jiný stroj a taky bych už nikdy nekoupil notebook s nižším rozlišením displaye, než HD+, to se mi taky moc líbí. Jen tak mimochodem, mám tu věc, které se v letáku říká "senzor barev", víte někdo, co to je?
Ještě bych se rád zeptal. Chtěl bych dokoupit RAMku, nejspíše 8gb, je jedno jakou vyberu? Můžu vybrat s vyšší frekvencí, než má stávající? Na Alze píšou, že bych měl mít 1600 MHz, ale v CPU-Z, jsem objevil, že má jen 800 MHz. Rád bych koupil něco takového, je to ok?
800MHz v programu je hodinový takt, 1600MHz v obchodě je efektivní takt. Paměti se označují jako DDR, což znamená dual data rate - za jeden hodinový takt se přenesou data 2x, a tedy efektivní takt je dvojnásobný proti hodinovému.
...tj. 1600MHz RAMky jsou to, co potřebuješ
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)