MSI GE60 0ND-426CZ či ASUS G55VW-S1136V či jiný ?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
monster02
píše často
Příspěvky: 122
Registrován: 11 črc 2012 17:04
Bydliště: BA

Příspěvek od monster02 »

Radsej by som volil riesenie jednej silnejsiej GPU ako Mainstream GPU v SLI.
jednak laptop zo single Gpu ma urcite mensiu vahu, rozmery, menej pecie, mensi odber.
Razer Blade i7 6700HQ GTX 970M

Gigabyte Aero i7 7700HQ GTX 1060
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Tu druhou GPU davas do UltraBay slotu, takze si ji tam vlozis, kdyz budes chtit hrat a pak Te vaha nezajima :)
Asus ROG Strix G18
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

monster02 píše:Radsej by som volil riesenie jednej silnejsiej GPU ako Mainstream GPU v SLI.
jednak laptop zo single Gpu ma urcite mensiu vahu, rozmery, menej pecie, mensi odber.
Ano je to vhodnější řešení,ale zde hraje velkou roli cena.A ta je doslova výborná(900€).A jak už psal Orgy druhá GK je plně vyjímatelná.Perfektní řešení od Lenova.Jinak až na tu regulaci jasu u nejnovějších ovladačů řady 310 je tento NTB ve světě bestseller.Mrkněte třeba sem.....https://forum.lowyat.net/topic/2491914.Tam se dočtete vše podstatné.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
JungleBe
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 27 říj 2012 10:15
Bydliště: Doma

Příspěvek od JungleBe »

Takže jaký myslíte z těch tří ( ASUS G55VW-S1136V , MSI GE60 0ND-426CZ a v této konfiguraci Lenovo Y500 ), že má nejlepší poměr cena/vykon? To Lenovo vypadá slusne,ale má jen dvoujadro, tak nevim. Vyplatí se ta grafika GT 650 SLI, když neumím moc taktovat ? Je tedy možné si tu druhou grafiku jakkoliv vyndat, jak říkal Orgy ?
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Msi určitě ne.Takže zbývá Asus nebo Lenovo.Já znám oba a za mě vede aktuálně Lenovo.Má lepší výkon,zvuk,design(ovšem to je individuální).
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
monster02
píše často
Příspěvky: 122
Registrován: 11 črc 2012 17:04
Bydliště: BA

Příspěvek od monster02 »

Aha, to som nevedel ze lenovo to takto riesi, kazdopadne tak ci tak by som radsej isiel do 670m, myslim ze radsej vzdy plny vykon, ako obcas troska navrh, ale dost mozne ze casto o dost menej.
Razer Blade i7 6700HQ GTX 970M

Gigabyte Aero i7 7700HQ GTX 1060
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Tak ono to reseni je lehce nad GTX675M a skoro ve vsech hrach SLi funguje, takze tak :)
Asus ROG Strix G18
Red Devil
píše často
Příspěvky: 266
Registrován: 21 kvě 2009 14:38

Příspěvek od Red Devil »

Zajímalo by mě, co vám na MSI vadí.
Kdysi jsem kupoval MSI GX 720

nemůžu si ho vynachválit.

Po dvou letech jsem ho prodal přez aukro ještě za 13000 a pán ho chtěl proto, že z něj kamarád vytáhnul ten jeho.
Říkal taky že na něj nedá dopustit a že ten můj je nádhernej a jak novej/byl/

Včera jsem prodejci vracel DELL inspiron 720
to MSI bylo podle mě oproti tomu dellu kvalitnější. Dell byla plastová měkká jebka.

Teď mám Asus G74S a od toho by se Dell měl učit.
Dell měl grafiku co míň topí, cpu novější generace a přesto sám sebe by uvařil za živa....
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Srovnavas neporovnatelne ;)
Asus ROG Strix G18
Red Devil
píše často
Příspěvky: 266
Registrován: 21 kvě 2009 14:38

Příspěvek od Red Devil »

Proč?
Proto, že Asus byla jiná cen.kategorie?

Když jsem vybíral DELL, tal jsem si řikal MSI za 25tis supr tal Dell musí být min, stejně dobrej. NENI
sapuszchkyn
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 25 zář 2010 20:28

Příspěvek od sapuszchkyn »

No tak to já měl MSi GX640 a moje zkušenosti s notebookem hrůza ...
Jediné co mě potěšilo bylo, že servis fungoval rychle ( na to že je v Polsku )
a s ničím se nepárali měnili rovnou motherboard ať už to tam bylo s čímkoliv.
Teď mám G55VW a tu si zase nemůžu vynachválit já :) Nevím jak je to s chlazením u toho Lenova té druhé grafiky ... neviděl sem, neznám nemůžu posoudit a teploty u G55 sem psal v příslušné sekci ...
ThinkPad X220 i5-2520M, 4GB RAM, 120 GB SSD
Past:
ASUS G55VW, MSI GX640, ASUS EEE X101CH, X200
Thompson111
píše často
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2009 21:33

Příspěvek od Thompson111 »

To lenovo je super ta 650M je uplně stejná jak 660, jen je podtaktovaná,stačí taktnou a máš výkon, o kterým se ti v téhle kategorii nezdá a až na ten jas je všechno ok, ale ten má být opravený v 313 ovladačích.
Acer V15 nitro black i5, GTX860M
Before: Macbook Pro 15" mid 2012, GT650M ,Macbook Pro 13" retina, late 2013,Lenovo Y500 ,Asus M50VN, Asus U80V, Acer Aspire One D250
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

No ono by bylo nejlepší kdyby nové ovladače vydalo přímo Lenovo.Ovšem i ovladače původní 306 jsou na většinu her naprosto dostatečné.310tky vlastně přidávají jen SLI do Hitmana a pár nepodstatných her.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
JungleBe
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 27 říj 2012 10:15
Bydliště: Doma

Příspěvek od JungleBe »

Ono má to Lenovo problém s jasem ?
Thompson111
píše často
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2009 21:33

Příspěvek od Thompson111 »

Než si ten ntb koupíš budou drivery 313 který to vyřeší.
Acer V15 nitro black i5, GTX860M
Before: Macbook Pro 15" mid 2012, GT650M ,Macbook Pro 13" retina, late 2013,Lenovo Y500 ,Asus M50VN, Asus U80V, Acer Aspire One D250