HP ProBook 4540s - touchpad, grafika

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Zorak
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 21 pro 2012 16:39

HP ProBook 4540s - touchpad, grafika

Příspěvekod Zorak » 21 pro 2012 16:51

Zdravim,

zakoupil jsem nový HP ProBook 4540s a mám dotaz ohledně driveru na touchpad, konkrétně na scroll.

Bez driveru se touchpad chová klasicky, tedy na pravé straně touchpadu dochází k aktivaci scrollu. Jakmile se ale nainstaluje driver, touchpad scrolluje pomocí gesta, a ještě ke všemu v opačném směru

Proto mě zajímá, jestli se nedá buď nějak odstranit gesto a nechat tam původní klasický scroll, a nebo alespoň gesto upravit.

A driver zase odstraňovat nechci, protože bez něj není kurzor tak plynulý a ani tak přesný.

Jinak jedná se o driver přímo od hp, http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... 4132#11318

--------------------------------------------------------------------------------

A teď něco ke grafice. nejdříve jsem si pár hodin lámal hlavu, jak je to vlastně s přepínáním graf karet (ntb má v sobě intel mobile 4000 a i AMD 7650m), jak si je můžu přehazovat sám, až jsem tedy nakonec zjistil, že všechno je v režii systému. Je alespoň možnost nějakého pluginu, či čehosi, co by mi v system tray ukázalo, jaká z grafik je právě zapnutá? Ani CCC ani ten soft pro inteláckou grafiku toho schopen není.


Díky moc za odpověď.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 21 pro 2012 17:59

Touchpad si stačí přepnout v ovládacím panelu Synaptics. Můžeš si tam přepnout směr i scrolll jedním/dvěma prsty.

Na grafiku žádná aplikace není. Prostě si v catalyst control center jenom zkontroluj, zda je pro danou aplikaci nastavená jedna, nebo druhá. Každá aplikace se tam zobrazuje až po jejím prvním spuštění. Ten interface je úplně úchylně navrženej.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Zorak
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 21 pro 2012 16:39

Příspěvekod Zorak » 21 pro 2012 19:34

Touchpad vyřešen, jo, jsem slepej, nějak jsem to hledal hned na povrchu (jako u mýho starýho dell latitude d620) ...

k tý grafice mi to ale neni moc jasný .. jediný co tam jde přepínat je Power saving a High Performance, to je ono?

Markus.bck
píše často
Příspěvky: 138
Registrován: 12 pro 2012 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Markus.bck » 21 pro 2012 19:41

Ano to je ono.
Power saving - Intel HD 4000
High Performance - ATI 7650M

Nyny
píše často
Příspěvky: 196
Registrován: 25 říj 2006 22:43

Příspěvekod Nyny » 21 pro 2012 19:43

Na grafice určuješ dané aplikaci na jaký výkon je, na nízky je vestavěná grafika, na vysoký je externí grafika. Ideální je zapnout si tam, že se tě to má ptát u nepřiřazených aplikací a pak se tě po spuštění takové aplikace zeptá.
HP EliteBook 8560w - LG664EA,

Zorak
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 21 pro 2012 16:39

Příspěvekod Zorak » 21 pro 2012 19:49

Stejně si ale myslim, že to ne tak uplně funguje ... schválně jsem použil hru s detekcí karty, (TM nations forever) a i pro High performance, jak pro hru, tak pro launcher, mi to v configu hází integrovanou ....

http://img803.imageshack.us/img803/5820/screen1vr.png

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 21 pro 2012 19:58

Relevantní je pouze, zda se liší výkon. Hry se často ptají systému na grafiku a vypisujou tu primární bez ohledu na to, zda nakonec daná grafika počítá 3D.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Zorak
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 21 pro 2012 16:39

Příspěvekod Zorak » 21 pro 2012 20:05

Oukej, tak jo, díky moc všem za odpovědi, mějte se, a přeju šťastný a veselý :)

Honzamock
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 04 pro 2012 17:05

Příspěvekod Honzamock » 21 pro 2012 20:09

to Zorak
mám dotaz, jak si jinak s nb spokojenej?
Na mě čeká pod stromečkem :D

Zorak
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 21 pro 2012 16:39

Příspěvekod Zorak » 21 pro 2012 20:42

Tak jedu ho prvním dnem (taky měl bejt pod stromečkem .... ale tak nejsme malý děti že .. :D

celkově se zdá nerozbitnej, hliník, takže kov, zdola víceméně jednolitej kus plastu, takže taky ok, že to neni na milion dílů

Bohužel, doteď jsem měl Dell Latitude D620, který i přes svůj věk byl výjmečně dobře zpracovanej, a toto i přes to, že ntbky urazily slušnej kus cesty od tý doby, na starýho della prostě nemá.

A) klávesnice ... bohužel v moderní době se takovýhle dělaj všude (kostičky, s kilometrovejma mezerama mezi) .. ale jak jsem řek, děláno všude, takže to neberu jako chybu ntb, podobnou starou jsem viděl akorát na jedný roshibě, jednu hodně podobnou měl jeden novej dell a ThinkPady od lenova jsou k tomu taky docela blízko.

B) Shift .. pekelně mě štve, že zkrátili levej shift a namísto toho si tam vrazili tlačítko, který je obvykle vedle backspacu (kterej zde narost právě o toto tlačítko). Takže hádej co si vždycky zmáčknu ...

C) Klávesnice šipky. Nesmyslně zmenšili šipku nahoru a dolu, ale toto je asi otázkou zvyku, zkusil jsem, a není to tak zásadní (jako shift :D)

D) ostrá hrana .. když jedu na touchpadu, malíkovou hranu mám vždy opřenou o hranu ntb .. což je zde o malinko bolestivější než by mělo být ...

E) nasávání vzduchu .. Zajímavý, že za dobu, co ntbky existujou nikoho nenapadlo, že to lidi třeba mívaj na klíně ... takže mřížka na nasávání vzduchu je přesně tam, kde si ji v takovym případě ucpeš nohama (stehnem)

F) pěkná leddioda ukazující stav caps, otázka je, proč není i u num locku ... indikace chybí ...

G) leddidody by celkově mohly být na jednom místě (světlo nabíjení na straně - nevidíš, disk zepředu - z normálního pohledu nevidíš), indikace bluetooth chybí uplně (to mě napadá, že ještě musim sehnat driver, ale zaboha nemůžu zjistit, jakej z toho širokýho spektra karet mam ve svym modelu)

H) chybí podpora zvuku a podsvícení ha HW úrovni a pro ovládání podsvícení dokonce musíš instalovat spešl DRIVER!!!!!!!, kterej se navíc nahazuje až po zalogování ... tohle teda kámoši od dellu, měli podstatně líp vymakaný už před těma šesti, sedmi lety ...

I) celkově peklo to zkonfigurovat, pokud děláš čistou konfiguraci jako já (koupil jsem to s linuxem, licenci na widle mam, tak nepotřebuju další) .. drivery, drivery, drivery, a najít toho člověka co dělal to CCC na grafiky a za trest ho to nechat používat ...


Ale tohle jsou takový věci, se kterejma se člověk za nějakou dobu naučí žít... celkový provedení je nakonec docela kladný ...

Honzamock
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 04 pro 2012 17:05

Příspěvekod Honzamock » 21 pro 2012 21:03

Díky za recenzi :)
já už to mám rovnou s Windows, takže budu ušetřen hodně trápení..
A co se týče CCC.. několik dní čtu všechny možný recenze, fora a pokaždý, když měl někdo problém s CCC, tak si to kupoval s Linuxem.. doufám, že když tam mám všechno předinstalovaný, tak to poběží, jak má..

Nyny
píše často
Příspěvky: 196
Registrován: 25 říj 2006 22:43

Příspěvekod Nyny » 21 pro 2012 21:18

Já koupil dětem k vánocům Pavilion G7 2210 a ten má taky přepínatelnou grafiku. Co jsem to asi den testoval, tak s tím žádný problém nebyl, jen jsem v ovladači zaškrtnul "ptát se při spuštění nepřiřazených aplikací" nebo tak nějak se to jmenovalo a pak prostě když jsem něco spustil, tak se mě zeptalo jakou grafiku chci a pro příště si to už pamatovalo.
HP EliteBook 8560w - LG664EA,

Zorak
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 21 pro 2012 16:39

Příspěvekod Zorak » 21 pro 2012 21:40

ještě jedna taková vychytávka, možná pár lidem ušetřim čas ...
opravdu hodně dlouh jsem fáral nad tim, jak se vypíná touchpad (obvykle to bejvá kombinace fn+FX) ...

vlastně jsem na to narazil uplně náhodou ... stačí double click na touchpadu na tu bílou tečku vlevo nahoře (ve skutečnosti je to další ledka)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů