Kvalitní střední třída kolem 15,000,- 2012/2013

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
supermariocros

Příspěvek od supermariocros »

Do toho HP ProBook 4540s kvůli té grafice asi nepůjdu. Podle mě hry na slušným NB smysl mají, škoda jen toho displeje, ale na doma si časem koupím externí monitor.

Toshiba P855 nevypadá špatně, ale v jedné recenzi někdo hanil kvalitu klávesnice a clickpad (to, že je podsvícená, je ofc super) a taky bych jakožto pravák radši chtěl větrací průduch na levé straně, protože z 90% budu používat myš. Taky po stránce designu se mi moc nelíbí.

Lenovo Y500 za 24k a duální grafikou je pro moje potřeby zbytečně drahý a nadupaný dělo, navíc designově taky nic moc.

Taky bych spíš preferoval i5 kvůli úspoře energie a nižším teplotám, jenom mě zarazila ta cena.
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Recenzi té Toshiby najdeš na našich stránkách :https://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2012/toshiba-satellite-p855
Klávesnice je výborná.Clickpad průměr.Ovšem všechny clickpady nestojí za mnoho.Myš je myš.
Naposledy upravil(a) roman2277 dne 03 led 2013 23:09, celkem upraveno 1 x.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
supermariocros

Příspěvek od supermariocros »

Narazil jsem na zajímavou alternativu Asus N56VM. Kvalitní kovová konstrukce, super zvuk, matnej FullHD displej, podsvícená klávesnice, 4x USB 3.0, 7200RPM HDD, vypadá krásně... -> bomba ! Akorát bych musel oželet grafickej výkon v podobě "jen" GF635M a to už mi za cenu kolem 20k připadá jako velký mínus. Navíc dostupných konfigurací moc není, nejbližší jsem našel např. tady:

https://www.czc.cz/asus-n56vj-s4074h-ce ... 29/produkt

Kdyby byl o pár tisíc levnější, tak ho beru hned, takže možná by stálo za to ještě nějakou dobu počkat. Nižší úroveň detailů v novějších hrách tady kompenzuje celá řada předností. A taky Asus jsem vždycky řadil k těm "lepším" výrobcům.

Fakt zajímavej kousek a další horkej kandidát...
Python.P
Moderátor
Příspěvky: 4173
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvek od Python.P »

kvalitní kovová konstrukce :D promiň, ale zde je vidět že na tebe marketing funguje na 100%... opravdu si myslíš že je kovový ? ale kdeže jedná se jen o tenký plíšek pro ten cool efekt kdy si BFU myslí že celý notebook je z plastu

a řadit asus k lepším výrobcům ? (nic proti asusu) Každý opakuji každý výrobce občas vyrobí šmejd kterej nejde použít a naopak se občas povede Must Have stroj. Proto řadit celého výrobce nejde, nebo lépe řečeno jde, ale je to zvláštní a nesmyslné. U konkrétního modelu s tím není problém.
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Až na tu starší grafickou kartu a krátký síťový kabel to není špatná volba.Ovšem ta cena je vysoká.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

Ono obecne 15 000Kc a novy kvalitni notebook - to je oxymoron. :roll:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od vavroň »

Ono hlavně je třeba si uvědomit,jestli chci na tom hrát hry nebo jen pracovat ,a pak dávat cenové restrikce, za 15 tisíc si opravdu kvalitně zahrát nejde, pokud člověk chce zároveň i lepší zpracování..Jednoznačně bych dneska šel do Lenova Y500. Je to sice černý, nijak výrazný stroj, ale výkon je nádherný a kdo nepotřebuje 2 grafiky,hodí tam mechaniku...
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

No ono i to Lenovo Y500 má menší vady.Clickpad nestojí za nic a jsou tam i nějaké nekompatibility ve Win 8 a grafických ovladačích.Prostě je to v této ceně kompromis.(do 20kk i více)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
supermariocros

Příspěvek od supermariocros »

Python.P píše:kvalitní kovová konstrukce :D promiň, ale zde je vidět že na tebe marketing funguje na 100%... opravdu si myslíš že je kovový ? ale kdeže jedná se jen o tenký plíšek pro ten cool efekt kdy si BFU myslí že celý notebook je z plastu

a řadit asus k lepším výrobcům ? (nic proti asusu) Každý opakuji každý výrobce občas vyrobí šmejd kterej nejde použít a naopak se občas povede Must Have stroj. Proto řadit celého výrobce nejde, nebo lépe řečeno jde, ale je to zvláštní a nesmyslné. U konkrétního modelu s tím není problém.
Tak četl jsem na něho dvě recenze, sice měl lehce jiný označení než prodávají na e-shopech, ale předpokládám, že šasi je stejná. A v obou bylo zpracování chválený, tak nemám důvod nevěřit. .-)
Markus.bck
píše často
Příspěvky: 138
Registrován: 12 pro 2012 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Markus.bck »

Asus N56 má skvělý šasí..
Kamarádovi dvakrát spadl a jednou dokonce hranou na beton :D
sice má promáčklinu v šasí a je odřenej, ale pořád funguje
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Příspěvky: 8857
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR

Příspěvek od swarm »

Python: Nejsem si teď jistý, ale mám pocit, že N56 byl opravdu kovový.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

Kovovy byt muze, ale to nezarucuje kvalitu. Skoda Ochcavka, nebo WV Prasak jsou taky kovove, ale kvalita nikde... :roll:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
Honzamock
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 04 pro 2012 17:05

Příspěvek od Honzamock »

a v čem jezdíš ty chytráku? 20 let starym BMW?
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

Ne, v BMW nejezdim, ale ano, jedna z mala znacek, kde se da o kvalite mluvit. A jinak si myslim, ze neni relevantni tady resit, v cem jezdim. Je mi jasne, ze jak nekdo pomluvi koncern, modlu vsech cechu, je to pichnuti do vosiho hnizda :lol: Treba dostanes pristi Vanoce pod stromek treba Volvo, nebo Mercedes.. Pak zjistis, ze neplati heslo : koncern uber alles...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
Python.P
Moderátor
Příspěvky: 4173
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvek od Python.P »

Swarm: pokud si dobře pamatuji tak není, ale hádat se nebudu.
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....