Kvalitní střední třída kolem 15,000,- 2012/2013
-
supermariocros
-
roman2277
- Moderátor
- Příspěvky: 10705
- Registrován: 30 dub 2008 10:22
- Bydliště: okolí Prahy
-
supermariocros
-
Was3k
- guru
- Příspěvky: 995
- Registrován: 28 led 2010 14:09
- Bydliště: Uherské Hradiště
-
Cromoly
- občas něco napíše
- Příspěvky: 41
- Registrován: 16 kvě 2009 13:34
-
Michal27
- zlobivá kočička
- Příspěvky: 3172
- Registrován: 25 lis 2006 15:51
-
Python.P
- Moderátor
- Příspěvky: 4173
- Registrován: 07 bře 2009 19:56
-
supermariocros
Tak hanět všechno pod 40k se mi taky nezdá jako úplně dobrej přístup. Ano, "kvalitní" je hodně relativní pojem a vztahuje se na určitou kategorii, ale normálnímu člověku může notebook kolem 20k pro běžný využití připadat jako "kvalitní". Z jinýho hlediska je to zase budget.
Každopádně jsem musel přehodnotit svoje minimální požadavky na:
- 15.6'' FullHD displej s matnou úpravou,
- nejlépe podsvícená klávesnice s numerikou,
- šasi alespoň v kombinaci hliník/plast, chlazení vlevo, mechanika vpravo,
- Intel Core i5 Ivy Bridge,
- min. NVIDIA GeForce GT640 + Intel HD 4000*
*jedna blbá otázka: tuhle integrovanou grafiku a technologii optimus mají všechny nové i5 procesory ?
Kolem těch 20,000,- mi ten ASUS N56 připadá jako rozhodně nejlepší volba.
https://www.czc.cz/nb-asus-n56vz-s4380h ... 06/produkt
Sice ta konfigurace s horší grafikou má rychlejší disk a víc ramek, což bych tady taky uvítal, ale není to rozhodující.
Takže pokud mě nikdo nepřesvědčí o opaku, tak příští týden jdu do něho. .-)
Každopádně jsem musel přehodnotit svoje minimální požadavky na:
- 15.6'' FullHD displej s matnou úpravou,
- nejlépe podsvícená klávesnice s numerikou,
- šasi alespoň v kombinaci hliník/plast, chlazení vlevo, mechanika vpravo,
- Intel Core i5 Ivy Bridge,
- min. NVIDIA GeForce GT640 + Intel HD 4000*
*jedna blbá otázka: tuhle integrovanou grafiku a technologii optimus mají všechny nové i5 procesory ?
Kolem těch 20,000,- mi ten ASUS N56 připadá jako rozhodně nejlepší volba.
https://www.czc.cz/nb-asus-n56vz-s4380h ... 06/produkt
Sice ta konfigurace s horší grafikou má rychlejší disk a víc ramek, což bych tady taky uvítal, ale není to rozhodující.
Takže pokud mě nikdo nepřesvědčí o opaku, tak příští týden jdu do něho. .-)
-
supermariocros
Zdravím,
asi tady budu trochu trapčit že jsem ještě nic nekoupil, ale zaneprázdněn studiem a úbytkem financí musím zase trochu spekulovat. .-)
Stále nejvážnější kandidát a pro mě nejideálnější varianta. Kdyby se ale nějaký jeho majitel podělil o info a jestli za ty peníze stojí, byl bych mu vděčen.
https://www.czc.cz/nb-asus-n56vz-s4380h ... 06/produkt
Hned v závěsu je Lenovo Z500 bez OS za velmi pěkný peníz. V tomto případě bych si tam hodin Win7 zadarmo ze školy, na druhou stranu jsem tady četl spoustu zmatků s ovladačema atp., a to i s předinstalovaným systémem.
https://www.czc.cz/nb-lenovo-ideapad-z5 ... 09/produkt
Poslední varianta je tento propíranej červenej kousek, ale tady se zase dostávám k dilematu Z580/Z500 (rozdíl 1500,-).
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z580- ... 91/produkt
Váš názor ?
asi tady budu trochu trapčit že jsem ještě nic nekoupil, ale zaneprázdněn studiem a úbytkem financí musím zase trochu spekulovat. .-)
Stále nejvážnější kandidát a pro mě nejideálnější varianta. Kdyby se ale nějaký jeho majitel podělil o info a jestli za ty peníze stojí, byl bych mu vděčen.
https://www.czc.cz/nb-asus-n56vz-s4380h ... 06/produkt
Hned v závěsu je Lenovo Z500 bez OS za velmi pěkný peníz. V tomto případě bych si tam hodin Win7 zadarmo ze školy, na druhou stranu jsem tady četl spoustu zmatků s ovladačema atp., a to i s předinstalovaným systémem.
https://www.czc.cz/nb-lenovo-ideapad-z5 ... 09/produkt
Poslední varianta je tento propíranej červenej kousek, ale tady se zase dostávám k dilematu Z580/Z500 (rozdíl 1500,-).
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z580- ... 91/produkt
Váš názor ?
-
sEmprE
- občas něco napíše
- Příspěvky: 31
- Registrován: 20 úno 2013 18:26
..
-> https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y500- ... 29/produkt <- a už nic neřeš
(samozřejmě v dražší konfiguraci lepší, ale píšeš cenovku 20k..)
-
Markus.bck
- píše často
- Příspěvky: 138
- Registrován: 12 pro 2012 18:32
- Bydliště: Praha
Nejsem majitel, ale přicházím s ním do styku denně, takže jestli chceš vědět něco konkrétního, tak se ptej.. jinak ho můžu doporučitsupermariocros píše: Kdyby se ale nějaký jeho majitel podělil o info a jestli za ty peníze stojí, byl bych mu vděčen.
HP EliteBook 8560w
HP ProBook 4540s
PC + 2x 24" LCD
HP ProBook 4540s
PC + 2x 24" LCD
-
melkortheevil
- občas něco napíše
- Příspěvky: 67
- Registrován: 13 črc 2008 22:16