Acer Aspire 5672AWmli, restarty, nelze zapnout

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Kisami
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 05 úno 2013 17:26

Acer Aspire 5672AWmli, restarty, nelze zapnout

Příspěvekod Kisami » 05 úno 2013 17:34

Dobrej, mám tu problém s výše uvedeným notebookem. Najednou zničeho nic se například zasekne nebo restartuje a poté co se to stane, nejde nějakou dobu zapnout. Pouze se roztočí chladič, rozsvítí Led CPU, zavrčí mechanika pak se zase rozsvítí CPU led, zavrčí mechanika a zůstane svítit pouze tlačítko na zapnutí. Po chvilce vypínání a zapínání se notebook zase rozjede. někdy na delší dobu, někdy na kratší. Tento příspěvek píši v Safe Modu (mám windows XP SP3 home).

Kisami
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 05 úno 2013 17:26

Příspěvekod Kisami » 06 úno 2013 10:11

Tak, jsem zkusil odinstalovat ovladače na Bluetooth a notebook je v pohodě...

Kisami
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 05 úno 2013 17:26

Příspěvekod Kisami » 12 úno 2013 21:50

Tak problém se vrátil.. akorát že v jiné podobě.. Notebook se nyní sám restartuje v náhodných intervalech. Mám podezření na grafický čip. Pokud by se někdo mohl podělit o vlastní zkušenost byl bych velmi rád.

saro
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2013 22:44

Příspěvekod saro » 25 úno 2013 22:49

Ahoj, podle toho co popisuješ, tak je možné, že jde o GPU. Měl jsem stejný notebook, problém je v grafice (GPU), máš tam ATI X1600, že? Je to klasický BGA se všemi nectnostmi, za ta léta se tam vytvořil studený spoj. Je možnost to teoreticky opravit na BGA opravárenský stanici, nebo vrznout na pár minut do trouby a pokusit se o domací znovupřetavení toho BGA chipu. Popravdě zkoušel jsem tu druhou možnost a ntb vydržel dva týdny v poho a začalo to nanovo. Teď už je v křemíkovým nebi, můj poslední zásah nerozdýchal ... :twisted:

Kisami
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 05 úno 2013 17:26

Příspěvekod Kisami » 26 úno 2013 07:17

No to už sem taky někde četl, že by to mohlo bejt grafikou. Tak jsem notebook rozdělal a na grafiku jakoby zatlačil :) a notebook začal zázračně fungovat. Asi po týdnu se to vrátilo tak jsem zase zatlačil a zase to fungovalo, ale na kratší dobu. Teď notebook funguje, restarty jsou méně častý, ale asi už z toho nic nebude..


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti