Jeho velkou předností jsou bezpochyby kvalitní podsvícená klávesnice a dobrá polohovací zařízení (obdoba trackpointu doznala zlepšení)
To kolečko po obvodu trackpointu je tak úžasný, že z něho snadno klouže prst a navíc je trackpoint celý hodně utopený... Takže jak kdyby tam nebyl.
Navíc trackpoint rád dost často samovolně cestuje.
Naposledy upravil(a) mech13 dne 20 led 2014 22:20, celkem upraveno 1 x.
Ha, koukám, že už se u recenze objevilo moje jméno, takže se nemohu schovat v anonymitě . Samotný tvar čepičky mi tolik nevadil. Tvar je sice stejný - možná se změnil materiál (u minulého jsem měl pocit, že to strašně klouže). Jestli došlo k nějaké větší změně, bude to hlavně na straně firmware. Ostatně u minulých dellů platívalo, že je lepší smazat ten ovladač od dellu a nahrát generický od Alps, protože nemá tu šílenou akcelerační křivku.
Obecně si stojím za tím, že je to teď o něco lepší. Pokud bych to ovšem měl srovnat s tím z ThinkPadů, pořád to není ono. Nicméně při práci už jsem poprvé na dellu nepoužíval jenom touchpad a bral jsem ten "trackpoint" jako přidanou hodnotu*.
(* chce si to zvyknout na výchozí rychlost a neměnit ji - jakékoli zrychlení mění pouze tu akcelerační křivku a "trackpoint" se stává méně přesný)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
A mě to nesmyslné nepříjde, spíš si to nepochopil... Měl jsem na mysli že může být jiný FW jak říkal Swarma a nebo třeba jiná mechanika a to s fotek těžko poznáš. To je moje idea. Neřekl bych že nesmyslná