Acer Aspire Timeline Ultra m3

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvek od Shadowko »

nazdar no ramku som tam dal:
https://www.alza.sk/corsair-so-dimm-4gb ... 284519.htm

A WLAN mi to robila tiez a momentalne frcim na tom 1.05 biose lebo hravam hry dota 2 a pod kde potrebujem vykon, ovladace tam mam posledne s koncovkou 227 a ide to pohode.
Acer M3-581TG
\+SSD 128GB,+4GB Corsair
jooperik
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2013 11:19

Příspěvek od jooperik »

Me na 1.05 nejel ani Launch Manager, ale to muze mit souvislost s tim, ze mi nefachai zadny ovladace.
227 bude asi preklep a myslel jsi ty 217 co?

Jsou tam 2 verze, jedna pod WIN8
Wireless LAN Atheros Wireless LAN Driver (new) 10.0.0.217.v3 216.5 MB 2012/12/28

a jedna primo pod WIN8 (Upgrade from WIN7)
Wireless LAN Atheros Wireless LAN Driver 10.0.0.217 224.1 MB 2012/12/04

Zkousel jsem jen tu v3 verzi a ta mi nefachala, tak teda jeste asi zkusim tu druhou verzi.

Jsem uz nakou dobu pozoroval upadek vykonu grafiky, ve WOT mi po chvili skakalo fps z nakych 50 i pod 20. Zacalo to z niceho nic a nemohl jsem prijit na to, proc tak najednou. Az diky tvymu postu jsem si uvedomil, ze to dela priblizne od stejne chvile, kdy jsem ugradoval bios.
Ted jedu na 1.08 a prijde mi to stejny jako 1.12, takze potrebuju rozchodit tu WLAN na 1.05. Zkousel jsem vsechny ovladace pod win7, co tam jsou a nejede ani jeden. By me zajimalo, na jakym ovladaci jsem jel predtim, nez jsem ten BIOS upgradnul :)
Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvek od Shadowko »

nie nieje to preklep su uz novsie ako 217 ale nie z acer stranky dal som normalne .40ku co je na stranke a driver som stiahol najnovsi lunch manager ti nejde vobec nic? lebo ak ti nejde iba wifi/bluethooth to je tym ze neviem nast tu wifi ja som sa stym hral asi den dva dokym som to vsetko rozbehol a frcim na tej 1.05 lebo nepodtaktovava tolko grafiku.
Acer M3-581TG
\+SSD 128GB,+4GB Corsair
Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvek od Shadowko »

A objavil som dalsiu vec co pravdepodobne nemusi fungovat na biose 1.05 stav baterie pri vybijani. Bohuzial to ak niekomu robi potom treba uz len zmenit bios.
Acer M3-581TG
\+SSD 128GB,+4GB Corsair
jooperik
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2013 11:19

Příspěvek od jooperik »

Tak jsem narazil jen na verzi 221 a ta mi pod 1.05 taky nefacha :( Mohl bys mi sem hodit link na tu verzi, ktera ti funguje? Dik
Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvek od Shadowko »

ja som ju nestahoval z webu, napisal som ti SS.
Acer M3-581TG
\+SSD 128GB,+4GB Corsair
Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Teploty a FPS při hraní

Příspěvek od Razlik »

Hoši, jak jste na tom s hrami a jejich FPS při hraní? Už to bude skoro rok co mám tento notebook a pozoruji, že u většiny hry razantně klesají FPS či dost kolísají. Nejspíš to bude vysokými teplotami, které po této době můžou být způsobeny i nějakými těmi nečistotami uvnitř ntb, ale na čištění teda odvahu nemám a navíc po roce se mi to zdá docela brzo. Co myslíte vy? Jaké máte teploty, případně FPS při určitých hrách? U mě to je grafika 90+ a jadra 85 +-
Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvek od Shadowko »

aky mas bios? Na 1.05 je grafika max 94C vtedy zacina znizovat vykon. ja mam teraz 1.13 tam ma grafika strop 86C, procesor mi bezi max na 81C
Acer M3-581TG
\+SSD 128GB,+4GB Corsair
Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvek od Razlik »

Shadowko píše:aky mas bios? Na 1.05 je grafika max 94C vtedy zacina znizovat vykon. ja mam teraz 1.13 tam ma grafika strop 86C, procesor mi bezi max na 81C
To nevím jaký mám bios. Kde to zjistím? Se dá někde aktualizovat?
Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvek od Shadowko »

na officialnej stranke aceru. Sa dostanes do sekcie ovladacov/bios.
Acer M3-581TG
\+SSD 128GB,+4GB Corsair
Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvek od Razlik »

A nemůže to nějak poškodit systém, když ho tam nainstaluji přes ten .exe soubor? Něco tam o poškození systému píšou...
Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvek od Shadowko »

moze a nemusi,robis to na vlastnu zodpovednost.
Acer M3-581TG
\+SSD 128GB,+4GB Corsair
Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

WTF ??!!

Příspěvek od Razlik »

Tak dneska jsem se setkal s hodně zvláštní věcí. Noťas z ničeho nic uprostřed dne začal zlobit a to tím stylem, že nešlo psát na klávesnici, když jsem například poklikal na nějakou ikonu na ploše, tak místo toho aby se spustila aplikace tak mi to vyhodilo vlastnosti dané aplikace, atp. Nejdřív jsem si myslel, že to je novou verzí biosu, kterou jsem si tam nahrál cca před 2 týdny. Avšak se starší verzí to dělá také. Zvláštní je, že jakmile odpojím všechny USB zařízení a nechám zapojené pouze napájení a internet tak vše funguje.

Nemůže být problém v ovladačích? Nevím teda přesně které bych měl v této situaci aktualizovat.

EDIT: Tak po odzkoušení všech periferií co mám zapojené do ntb se jeví jako hlavní "škodič" přídavná herní klávesnice. Jakmile jí zapojím, notebook začne z ničeho zlobit jak jsem popsal výše. Klávesnice si znovu nainstalovala ovladače, ale ničemu to nepomohlo. CDčko k ní nemám, takže vážně netuším proč to najednou dělá. Používám ji už tak 2 měsíce a nikdy se mi tohle nestalo. Nejspíš se perou ovladače či co.
uccik
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 02 srp 2012 23:15
Bydliště: Pelhřimov & Mladá Boleslav

Příspěvek od uccik »

nezasekl se ti třeba na klávesnici ALT? To by vysvětlovalo ty vlastnost při poklepání na složku..:-) Zkoušel jsi klavesnici u jiného PC či NTB??
MSI GE60 - 20E
----> i5-4200M
---> 750GB
--> 8GB RAM
-> GTX 765M
devilekcz
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 24 dub 2013 22:51

Příspěvek od devilekcz »

zdravím,
mám tento ntb, od září minulého roku
jsem velmi snim spokojen

jenom..:(

přestavaji mi fungovat některé klavey(levý shift,ž,f1,f2,f3,q,esc,mozna i dalši nekteré,)
občas jdou, ale z 90%,
dnes jsem potkal dalšiho majitele který ma uplně stejný ntb a ma upně stejný problém,

+

kdyz mam ntb nabit na 20-80% a strcim ho do nabiječky,
zapnu nějakou naročnější hru,která ho pořádně vyzhaví, ntb začne "pípat" a přehazuje schéma napájení,kazdou sekundu, někdy mene často, je to velmi nepřijemné kdyz se z vysokého vykonu přejde na usporný

nenašel jsem nic o tomhto na tomhle ani jinačim forum,tak pišu, mozna tot u nekde je, ae nenašel jsem to
kazdopadne dekuji velmi za odpoved