Acer Aspire 5510 5512WLMi opet v prodeji

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Mirek2
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 10 srp 2006 10:15

Příspěvekod Mirek2 » 22 srp 2006 23:03

Ano, recovery vše vrátí.
Ale můžeš si potom udělat novou zálohu. Vyzkoušel jsem pomocí Acer eRecovery Management, funguje dobře, na 3 DVD . Snad lze i Hdd.

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 23 srp 2006 12:03

špatně jsem se vyjádřil, pojede recovery z HDD?
já své data ukládám na D, taky tam mám zálohy instalací programů, které pak nainstaluju do woken na C, mám i DVD zálohu, ale dejme tomu, že ji nebudu mít po ruce, nahodím po převedení systém z HDD? tohle mě zajímá...

sustmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2006 01:12

prasklý kloub

Příspěvekod sustmi » 23 srp 2006 20:55

Tak jsem si četl příspěvky o prasklém kloubu a zajímalo mne jak je na tom ten můj kus. pr. kloub v pořádku a levý ejhle, je tam tak 2cm prasklina. Mám ho necelých 14 dní... Četl jsem zde, že je to problém pouze série, nemohli byste to upřesnit? S/N nám stejné jako to uvedené někým jiným dříve (místo těch XXX mám jiné znaky). Napište zde své s/n a jestli máte stejný problém nebo ne. Děkuji.

Nuke_Cola
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2006 14:39

Příspěvekod Nuke_Cola » 23 srp 2006 21:24

no ja mam tiez rovnake sn a miesto xxx mam tiez ine znaky (pismeno a cisla) prasklinu na ziadnom klbe zatial nevidim ani vlavo ani vpravo. dufam, ze to tak aj ostane :)

milaneko
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 28 srp 2006 20:56

Otazka

Příspěvekod milaneko » 28 srp 2006 21:16

patsy píše:Super bomba.. moc diky.. problem vyresen a maximalni spokojenost. Funguje jak zvuk, "On the top", Moznost zvetsovat velikost okynka, moznost zruseni okraju a menu.. Proste presne jak to ma byt.
Postup:
1) Stahnout http://noeld.com/download/amcap.zip
2) Zaskrtnout
Devices / AverMedia BDA Analog Capture
Devices / AverMedia BDA Audio Capt
Options / Preview
v TV Tuner: Kanal: 1, zeme: 420, Norma PAL_B

Tot vse.

Edit: Jediny problem je ze tam nejdou pomoci klavesy nebo mysi jednoduse prepinat kanaly :(.
Zkousel jsem instalovat atv2000 ale je tam dost problemu, hlavne se zvukem, a hlavne, pokud se pokusim ladit kanaly, neco udela s tunerem protoze prestane jit komplet obraz a to komplet i v Arcade, nepomuze ani restart kompu. Jde to vyresit pouze odinstalaci driveru a znovuinstalaci driveru. Tak radeji dale od atv2000, pokud to na tom nekdo rozchodite, dejte vedet.


Tak ti neviem ja som tiez skusal tento program AMCap. Podla nastaveni mi zvuk aj obraz ide ale obraz ked dam celu obrazovku je to rozlisenie nejake kockatejsie ako v Arcade a nejak mi nejde nastavit ulozenie jednotlivych kanalov a predvolieb zvuku. Neviete poradit ako to nastavit tak aby bol obraz OK a aj kanale alebo to nepojde pretoze to je iba demo verzia? Ja ten program sice mam tiez k webke ale tam mi to ide len obraz zvuk nejde ani ked som pouzil toto nastavenie. Skusal som aj FLY ale ten zatazoval procesor az na 70% a nedalo sa nic ine robit. Dakujem za radu ako to nastavit alebo aky alternativny program je dobre pouzit. :roll:

Qiu de Mijon
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2006 01:04

Příspěvekod Qiu de Mijon » 29 srp 2006 01:21

Nowi píše:Nazdar hoši...chci se ještě podrobnějc zeptat na výkon té grafické karty. Nechcete někdo vyzkoušet pořádně náročné hry jako sou třeba FEAR nebo Battlefield 2? Prosím vyzkoušejte to pro mě a dejte vědět...dík


Nazdar, ja som si dokupil 512 MB pamate a FEAR hram na maximalnych detailoch vsetky efekty zapnute pritom hra spomalila len asi o 10 percent skoro ani nepostrehnut len pri vykreslovani narocnych scen jemne chvilu zaseka. Stve ma vsak zvuk, napr. mam pusteny len winamp a len malo zatazim procesor napr. ten winamp minimalizujem a zvuk asi desatkrat sekne. Robi to pri vsetkych prehravacoch ale aj ked pri nacitani hier hra nejaka hudba v pozadi. Pocas hrania uz nie. Co s tym?

KamiKazze
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2006 12:22

Příspěvekod KamiKazze » 30 srp 2006 12:25

Cusik to zasekavani zvuku mi taky delal a byl jsem z toho nestastny.Doporucuji udelat Recovery ja to znova preinstaloval a ted uz bezi vse v pohode,kdyztak si vsechny veci pretahej na druhej disk D ten se nesmaze C se smaze

Qiu de Mijon
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2006 01:04

Příspěvekod Qiu de Mijon » 30 srp 2006 22:36

Dik spravil som to a uz to slape ako ma. Rozmyslal som nad tym aj ja uz predtym, len som nechcel stravit nad tym tolko casu. Inak notas sa celkovo zrychlil takze fajn.

Pablos

Moje dojmy

Příspěvekod Pablos » 01 zář 2006 22:36

Při koupi tohoto NB jsem čerpal i z informací z tohoto fora, tak snad moje postřehy taky někomu pomůžou v nelehkém rozhodování o koupi. Předem uvedu, že je to můj první NB.

Design a uspořádání ovládacích prvků: (8/10) Kombinace stříbrné a černé není nejhorší. Zavřený NB vypadá docela obyčejně. výrazné je pouze logo Aceru. Po rozevření se objeví pode mého názoru povedený design klávenice a ovládacích prvků. Výrazným prvkem je zeleno-žlutě podsvícené zapínací tlačítko. Na předním panelu jsou výrazné dvě kontrolky-tlačítka, sloužící pro rychlé zapnutí a vypnutí bluetooth a wi-fi. Vemi praktické řešení, ovšem občas se při manipulaci stane, že některé z těchto tlačítek náhodně zmáčknete. Další elegantní řešení je zasunutí dálkového ovladače systému Arcade přímo do slotu v těle NB (viz výše). Vlevo je pak štěrbinová DVD mechanika. NB mi však oproti modelům např. od Asusu připadá o dost "tlustší".

Harware: (9/10) NB se co do HW vybavení může zařadit do vyšší stření třídy. Poměr cena/výkon je u tohoto modelu jeden z nejlepších na trhu. NB tak slouží jako plnohodnotná zábavní platforma. I nejnovější hry si při rozumných detailech bez potíží zahrajete. Použití jako multimediální platformu snad limituje jen obsažená zvuková karta bez 5.1 možnosti. Častý problém NB je nedkvalitní DVD vypalovačka. U tohoto modelu je vše bez problémů. I na méně kvalitnější média pálí mechanika spolehlvě (a to i při nejvyšších rychlostech). Vychází to nejspíš z potenciálního využití NB jako nástroje na pořizování, úpravu videa a jeho distribuce na optická média. Dále je obsahem disk o velikosti 80MB, rozdělený na dva sektory. Je to praktické pro skladování dat odděleně od operačního systému...osobně bych preferoval jeden sektor a zbytek nechal na uživateli. Grafická karta je na slušné úrovni ATI x700 se 128MB VRAM. Jde z ní vyždímat ještě více při použití nových ovladačů Cathalist nebo ještě lépe jejich modifikaci Omega Drivers. RAM paměť o velikosti 512 MB je pouze v jednom slotu, takže není problém rozšiřovat (výrobce uvádí až 2GB). Paměť navíc se pro hard core hráče určitě hodí, díky použité PCI Expres sběrnici a tudíž možnosi grafické karty rychle sdílet RAM paměť notebooku. Celý systém je pak postaven kolem systému Intel Centrino (kombinace procesoru M Pentium, Chipsetu a wi-fi adaptéru), který při poskytování vysokého výkonu navíc dokáže efektivně řídit spotřebu NB. Přidanou hodnotu navíc představuje hybridní analogově digitální tuner, který mi umožnil rychlé abezproblémové naladění digi televize. Teď jsem bohužel z dosahu, tak můžu využít stejně spolehlivě fungující analogovou funkci tuneru. Pro vyznavače tichého chodu mám pozitivní zprávu. Při přepnutí do režimu nejmenší spotřeby (pomocí PowerPlay) a při snížení výkonu CPU na minimum (pomocí ikonky v trayi) není slyšet vodstatě NIC...to myslím doslova. Slyším jen lehký hukot, který vydává adaptér od mého FFB volantu. Jinak ticho. Při přepnutí do režimu výkonu o sobě však již NB dává znát (při hraní her jako Oblivion se vyplatí použít sluchátka).

Software: (6/10) Tady přichází kámen úrazu. NB je opatřen systémem Windows XP SP2...tedy běžným standardem. Ten, spolu se systémem Arcade (o něm dál) a systémem Grid vista představují snad jediné 3 šťastné SW řešení tohoto NB. NB je vybaven tzv. Acer Empowering technology systémem, který by měl umožňovat přehledné ovládání všemožných funkcí notebooku. Tento SW se mi zdá hodně nedodělaný...působí dojmem bety. Například aplikace eNet management (správce a tvorba profilů připojení k wi-fi a LAN síti) při každém vypnutí vyhodí chybovou hlášku. Dále systém Empowering zahrnuje ovládání zabezpečení, výkonu, šifrování dat, spotřeby, prezentace a obnovy dat. Vrcholem je, že mi tento systém způsoboval problémy při startu systému po běžném SW vypnutí. Naskočila plocha, ale žádné ikony a systém přestal reagovat...jediné řešení bylo HW restart, projítí Scandisk procedury anové spuštění. Problém se po přeinstalaci systému Empowering ze stránek Aceru vyřešil. Empowering je sám o sobě velmi užitečný, bohužel ale způsobuje problémy. Další chod rozhodne, jestli nebudu používat pro každou funkci jiný program. Pro Empowering hovoří jednotnost a ucelenost všech programů na jednom místě (pod záložkou Empowering. Další katastrofou je defaultní AV software Norton. Po předchozích zkušenostech jsem se rozhodl pro týdení zkoušku no a teď už se v trayi vyjímají osvědčené ikony NOD32 a Keria firewalu. Norton tu komentovat nebudu, každý nechť si ho odzkouší. Při každém trochu uživatelsky náročnějším úkonu se objevují náhodné errory, systém mi navíc zatěžoval systém daleko více než NOD. Vypalovací software není nejhorší, bohužel neobsahuje možnost lepšího nakládání se soubory obrazu DVD a podobně. Na samotné pálení stačí...když chcete cokoliv navíc, sáhněte po osvědčenm Neru. Pak je tu předem inzerovaný soubor Arcade, který umožní pohodlné ovládání multimediálních funkcí notebooku pomocí dálkového ovládání. Co mi zde chybí je pouze tvorby playlistů v přehravači audia a to,že ID3 tagy jsou viditelné až po spuštění daného MP3 souboru. Jinak systém umožňuje přehrávat video soubory, DVD, TV a prohlížení fotek. Systém má velmi designově podařený interface, který je bohužel na úkor rychlosti...zpomaluje načítání a vypínání mulimédií i samotného programu. SW je opravdu nejslabší stránkou tohoto produktu, naštěstí se dá lehce vyřešit instalací vámi prověřených programů. Rozhodně doporučuji stažení aktuálních ovladačů - zejména na wifi součást Centrina, protože v defaultním stavu je systém otevřený útokům přes wifi síť.

Závěrem: Po instalaci osvědčených programů, aktualizaci ovladačů a doladění některých praktických problémů si svůj první měsíc s 5512 vesměs užívám. Za 25.000 je to rozhodně jeden z nejlepších NB na trhu který seženete. Tuhle cenovou hladinu jsem před nákupem dost pečlivě zkoumal, a nic lepšího jsem nenašel. Tento NB představuje dobrou volbu ať už jste hráč, filmový nadšenec, student nebo podnikatel. Nečekejte zázraky, ale (když zrovna nenarazíte na vadný kus) Aspire 5512 vás rozhodně nezklame.

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 02 zář 2006 20:22

prodej řady 5510 byl ukončen, pokud ještě máte tu možnost, kupte ho...

k software - okleštil jsem mašinu totálně, z empoweringu mám puštěné pouze řízení centrina, ostatní věci jsem vysekal a vyblokoval, okleštit jsem i spoustu nepotřebných funkci a služeb v systému a mašinka teď běhá sympaticky....

sustmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2006 01:12

Empowering Technology 2

Příspěvekod sustmi » 03 zář 2006 17:12

Pokud budete mít chuť, zkuste prosím někdo nové verze Empowering technology (2.3.2015 atd.) a podělte se o zkušenosti.
(jsou i nové ovladače pro různá zařízení)
viz. http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=505
Podle toho co jsem viděl na jedné prezentaci tak by to měl být úplně "překopaný" systém.
Jenom jestli stále podporuje Aspire 5512WLMi...

(já mám nyní noťas na "operaci kloubu" :lol: v servise :cry: , takže to nemůžu vyzkoušet)

sustmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2006 01:12

Nový poznatek

Příspěvekod sustmi » 03 zář 2006 19:00

Nový poznatek na
ftp://ftp.support.acer-euro.com/noteboo ... y/utility/
jsou verze programu Empowering Technology rozděleny podle nějakých řad.
Takže Empowering 2 asi s Aspire 5512WLMi nepůjde.
(přecejenom to ale někdo vyzkoušejte)

Pablos

Re: Nový poznatek

Příspěvekod Pablos » 04 zář 2006 15:38

sustmi píše:Nový poznatek na
ftp://ftp.support.acer-euro.com/noteboo ... y/utility/
jsou verze programu Empowering Technology rozděleny podle nějakých řad.
Takže Empowering 2 asi s Aspire 5512WLMi nepůjde.
(přecejenom to ale někdo vyzkoušejte)

NB 5512 je řada 5510, takže Empowering 2.1.9.25 na něm jde. Já jsem ho už nainstaloval, ale žádné velké změny jsem si oproti původní nainstalované verzi nevšimnul. Spíš jde o úpravu stability a jádra programu.

Killer

Příspěvekod Killer » 23 zář 2006 20:51

Mám problém - občas, když startuju NTB, systém vpoho naběhne do WinXP, ale pak napůl zamrzne - normálně se dá procházet nabídka Start, ale nedají se spouštět žádné programy - objeví se hodiny a nic se neděje...Pomůže restart, ale většinou až druhý. Jelikož se to děje dost často, docela mě to s... - nevíte, co s tím? Někdo tady psal že to dělá Empowering technology - pomohl by update? Nebo mám provést kompletní recovery?

Druhá věc je že mi nefunguje nastavení podsvětlení displeje, zůstává na hodnotě 0%, ale kvůli tomu půjde do servisu, takže to neřeším:) Jinak je to stroj dobrej, až na tyhle problémy můžu doporučit (grafika, TV tuner a vybavení je super).

Pablos

Příspěvekod Pablos » 24 zář 2006 00:58

Killer píše:Mám problém - občas, když startuju NTB, systém vpoho naběhne do WinXP, ale pak napůl zamrzne - normálně se dá procházet nabídka Start, ale nedají se spouštět žádné programy - objeví se hodiny a nic se neděje...Pomůže restart, ale většinou až druhý. Jelikož se to děje dost často, docela mě to s... - nevíte, co s tím? Někdo tady psal že to dělá Empowering technology - pomohl by update? Nebo mám provést kompletní recovery?

Druhá věc je že mi nefunguje nastavení podsvětlení displeje, zůstává na hodnotě 0%, ale kvůli tomu půjde do servisu, takže to neřeším:) Jinak je to stroj dobrej, až na tyhle problémy můžu doporučit (grafika, TV tuner a vybavení je super).

No já většinou NB nevypínám - jenom uspávám...ale pravda je, že jsem tyto problémy taky zaznamenal...po reinstalaci Empoweringu se to zdálo být vpořádku, ale před nedávnem mi to začalo dělat zase...tipuju to na nějaký špatně ukončený prog a následný problém při jeho opětovném spuštění...ještě na starém desktopu mi tyhle problémy dělaly Deamon tools...každopádně dej vědět, jestli přijdeš na tu mušku :)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů