Lenovo Y580

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 03 led 2013 09:16

Prostě vadný kus.To se stává.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

rosomak148
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 23 led 2013 14:56

Připojení k TV a dataprojektoru

Příspěvekod rosomak148 » 23 led 2013 14:59

Ahoj,
mám menší problém, notebook funguje skvěle, ale nejde se mi pomocí HDMI a VGA připojit k jiným zařízením, prosím poraďte mi jak.

tranceee
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 27 led 2013 23:46

Re: Problémi s grafikou

Příspěvekod tranceee » 30 led 2013 10:58

juras895 píše:Ahoj,
rád bych se zeptal majitele notebooku jestli někdy měl problémy s grafickou kartou NVIDIA. Protože mě se při hraní vyskotovaly ve hrách bugy v podobě (např. u WoT) černých stěn a prostě poruch v grafice prostředí. Musel jsem proto notebook celkem 3 krát reklamovat. Poprvé se vrátil naprosto neopraven, Podruhé dokonce NVIDII vyndali nebo deaktivovali a až když jsem jim tam volal potřetí a už je seřval tak že ten operátor se poradil se šéfem tak se vrátil opravený. Zajímavé bylo že u prvních dvou reklamací vždy psali že vyměnili zák. desku ale očividně nic takového nedělali a až když se to vrátilo potřetí tak na ten papír napsali že obnovili systém což taky udělali ale ve WoT už se bugy neobjevují. Zajímá mě tedy jestli tedy grafika byla vadná ale obnova notebooku do továrního nastavení to spravila? Notebook nevyměnily to bych poznal. Jo a ještě jeden problém: občas se mi zasekne touchpad nevíte co s tím začalo to asi ve stejnou dobu ce se mi začala objevovat při startu na chvíli černá obrazovka a má ji na svědomí program Lenovo TouchZone nevíte co to je?



Ten samý v té hře mám i já ale na lenovu Y500 sem tam se mi zobrazují nebo teď již spíše zobrazovali bugy jak píšeš, myslel jsem že to je tím režimem SLI co můj notebook má ( sli profil hra má ) neřešil jsem to nijak sem tam se bugy projevili i u vypnutého režimu SLI , teď mám již jiný problém. V případné reklamaci tento problém si taky zmíním ...

kohyss
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 02 úno 2013 16:03

rozdělení harddisku

Příspěvekod kohyss » 02 úno 2013 19:03

ahoj,
uvažuji o koupi lenovo y500 a chtěl bych vědět, jestli jde rozdělit harddisk aniž bych se bál, že smažu skrytý oddíl s win8? normálně ve win dám zmenšit oddíl a pak vytvořit oddíl v uvolněném místě?
dále bych chtěl vědět jestli se při prvním spuštění nb a následné instalaci vytváří záloha win a ovladačů (jak u většiny nb)? protože dvd.romku tento nb asi nemá.
děkuji za odpověď a zároveň se omlouvám jestli se to tu řešilo.jsem laik a trochu se toho bojím.

Tahy7
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 úno 2013 20:33

Příspěvekod Tahy7 » 02 úno 2013 21:35

Zdravim, mám až teď poslední dobou problémy s přehříváním.
Například po cca deseti minutách hraní gta 4 měla grafika maximální teplotu 95°C , CPU pak kolem 92°C.
Asi to budu řešit chladící podložkou, už teď podkládám hrany notebooku knížkama. Navíc se ani nedostanu k větráku abych ho ručně vyčistil, dá se jen kousíček trochu opižlat, ten kryt udělali úplně blbě :/
Jinak sem vyšrouboval všechno na co mi zkušenosti stačily ale k větráku sem se nedostal :(

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: rozdělení harddisku

Příspěvekod roman2277 » 02 úno 2013 21:38

kohyss píše:ahoj,
uvažuji o koupi lenovo y500 a chtěl bych vědět, jestli jde rozdělit harddisk aniž bych se bál, že smažu skrytý oddíl s win8? normálně ve win dám zmenšit oddíl a pak vytvořit oddíl v uvolněném místě?
dále bych chtěl vědět jestli se při prvním spuštění nb a následné instalaci vytváří záloha win a ovladačů (jak u většiny nb)? protože dvd.romku tento nb asi nemá.
děkuji za odpověď a zároveň se omlouvám jestli se to tu řešilo.jsem laik a trochu se toho bojím.
A proč se na to nezeptáš v tématu o Y500? Je hned vedle.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Horned
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 21 pro 2012 16:29

Přehřívání

Příspěvekod Horned » 03 úno 2013 06:40

S tím přehříváním je to zajímavé. Asi je to fakt kus od kusu. Já mám nejvyšší teploty na PCH (cca. 75°C).
Po 3 hodinách hraní Crysis 3 Bety CPU: 62°C, GPU 59°C, takže celkem v klidu.
Nejhůř na tom byl disk, ale od té doby co jsem ho umístil místo optické mechaniky (vřele doporučuji) klesla teplota na max. 42°C.

Tahy7
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 úno 2013 20:33

Příspěvekod Tahy7 » 03 úno 2013 11:25

Notebook mám 1 rok, zkusim ho profouknout kompresorem a uvidim :D
Když to nepomůže tak až někdy bude čas, pošlu ho zpátky na Alzu, třeba s tím něco udělaj, možná blbá pasta :/

oriondj
občas něco napíše
Příspěvky: 62
Registrován: 12 pro 2008 09:53

Prehrivani

Příspěvekod oriondj » 11 úno 2013 14:41

Dobrý, mám takový problém z ničeho nic mi začne notebook jet oba procesory na 100% a samozřejmě se zvednou i teploty cpu a grafiky. Když si zapnu ve win přes příkazový řádek perfmon/res najednou se vše sníží a notebook jede jak má? Nevíte někdo prosím co s tím? Potřebuji notebook používat i v linuxu existuje tam taky nějaký podobný příkaz jako ve win? Děkuji za všechny odpovědi. Na reklamaci si ho teď nemůžu dovolit kvůli práce na bakalářské práci.

Petr Štejnar
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2013 16:51

Příspěvekod Petr Štejnar » 11 úno 2013 17:11

Pořídil jsem si tento notebook a po čisté instalaci OS na SSD mi nejde nainstalovat "Intel Management Engine",pokaždé mí to hlasí že "tento počítač nesplňuje minimální požadavky pro instalaci softwaru".Stejně mi to hlásí při pokusu o instalaci Intel Rapis storage a Intel Rapid start.Neví někdo proč a co s tím?

mucha.jakub
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 28 črc 2012 15:41

Příspěvekod mucha.jakub » 12 úno 2013 17:46

Mám problém s baterií.
Nabiji ji na 100% a pak když je nabitá kolem 20% tak se notebook přepne do režimu hibernace. Zapnu notebook a baterie je nabitá pouze na 5%.
Je to důvod k reklamaci ?
Díky

J0HN_R1C0
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 04 čer 2013 04:26

Přehřívání

Příspěvekod J0HN_R1C0 » 04 čer 2013 04:40

Zdravím Vás,
mám tento NTB velmi krátce. Již před koupí jsem pročítal fóra a hledal neduhy tohoto modelu. Na reakce ohledně vyšších teplot jsem narazil, ale názory se různily. Před koupí jsem se na to u prodejce ptal a bylo mi řečeno, že chlazení by mělo být naddimenzované a že by to neměl být problém. Mno upřímně po cca. 3 dnech užívání (dvou dnech hraní) začínám mít obavy... Jsem poměrně vášnivým hráčem WoT (World of Tanks) a to co se line z mého ntb při hraní, z toho nemám moc dobrý pocit. Teplota na procesoru je zatím kolem 60 stupňů, ale grafika má po 20 min hraní něco mezi 69-75 stupni. Tyhle teploty mě moc neuklidňují, tak se obracím na Vás, kdož s tímto modelem máte zkušenosti. Mám konfiguraci s i7, 8 Gb RAM, nVidia GTX 660M a při koupi jsem si rovnou nechal vyměnit pozice disků, s tím že jsem plotňák nahradil SSD diskem... Chtěl bych znát Váš názor, jestli mám rovnou zainvestovat ještě do chladící podložky, nebo jsou tyto teploty u tohoto modelu prostě "normální" a jestli je s nimi NTB schopen vydržet. Že mám trošku teplejší šasi mi nevadí, jde mi spíš o životnost (mám na NTB sice rozšířenou záruku na 3 roky, ale nechci aby byl každou chvíli na reklamaci). Díky za Vaše názory, postřehy a zkušenosti...

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 04 čer 2013 06:59

60° CPU a 75°C GK jsou nááádherné hodnoty.
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

vspingu
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 17 dub 2010 13:00

Re: Přehřívání

Příspěvekod vspingu » 04 čer 2013 11:03

J0HN_R1C0 píše:Zdravím Vás,
mám tento NTB velmi krátce. Již před koupí jsem pročítal fóra a hledal neduhy tohoto modelu. Na reakce ohledně vyšších teplot jsem narazil, ale názory se různily. Před koupí jsem se na to u prodejce ptal a bylo mi řečeno, že chlazení by mělo být naddimenzované a že by to neměl být problém. Mno upřímně po cca. 3 dnech užívání (dvou dnech hraní) začínám mít obavy... Jsem poměrně vášnivým hráčem WoT (World of Tanks) a to co se line z mého ntb při hraní, z toho nemám moc dobrý pocit. Teplota na procesoru je zatím kolem 60 stupňů, ale grafika má po 20 min hraní něco mezi 69-75 stupni. Tyhle teploty mě moc neuklidňují, tak se obracím na Vás, kdož s tímto modelem máte zkušenosti. Mám konfiguraci s i7, 8 Gb RAM, nVidia GTX 660M a při koupi jsem si rovnou nechal vyměnit pozice disků, s tím že jsem plotňák nahradil SSD diskem... Chtěl bych znát Váš názor, jestli mám rovnou zainvestovat ještě do chladící podložky, nebo jsou tyto teploty u tohoto modelu prostě "normální" a jestli je s nimi NTB schopen vydržet. Že mám trošku teplejší šasi mi nevadí, jde mi spíš o životnost (mám na NTB sice rozšířenou záruku na 3 roky, ale nechci aby byl každou chvíli na reklamaci). Díky za Vaše názory, postřehy a zkušenosti...

Zdravím,
Rozmýšlím že prodám svůj Acer Aspire M5 (velký krok vedle) a koupím Lenovo Y580 nebo Y500. Ve svém hledáčku mám nejvyšší konfiguraci a chtěl bych se zeptat, na jakou grafiku hraješ WoT.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 04 čer 2013 11:09

69-75°C na GPU jsou luxusni :D
Radeji doporucuji Y500.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů