ASUS A6T

notebooky Asus a vše kolem nich
zalesak
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 31 kvě 2006 07:54

pred instal

Příspěvekod zalesak » 04 zář 2006 08:49

Zdarec! Chcem sa vás opýtat jednu vec. Mám objednaný a6t bez os. Ako to tak čítam, vyzerá to tak, že si ešte užijem s inštaláciou. Vy ste mali ntb bez predinštal. alebo s OS. Aký je postup pri inštalácii nového ntb? Je nejaký postup alebo je to klasicky ako na PC?
díkes

cyklo
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 06 srp 2006 19:54

Příspěvekod cyklo » 04 zář 2006 09:49

Nazdar.No ja som to instaloval pred 2 dnami.Vsetky ovladace su na jednom CD a je to naozaj trocha zdlhave pretoze je toho dost.A OS nainstalujes klasicky ako na stolnom PC,je tam disk kde si akurat vytvoris particie.

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Hry?

Příspěvekod Gulii » 04 zář 2006 10:00

ahoj mohl by jsem prosim naky stastny majitel tohoto ntb napsat jaky hraje games a na jaky detaily atd... (Fear, Oblivion atd) jestli se to da vubec nako rozumne hrat :oops: ... pac se mooc rozmejslim o koupi A7TC a koukal jsem, ze ten ma stejnou GK... predem dekuji :roll:
Dell Latitude XT

cyklo
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 06 srp 2006 19:54

Příspěvekod cyklo » 04 zář 2006 12:09

Cau.Tak ja som zatial otestoval NFSMW a FEAR.NFSMW bezalo v pohode na plnych detailoch ale FEAR uz ta grafika na plno nezvladla.Ten hram s casti na vyssich a s casti na strednych.Viac hier som este nemal cas vyskusat.

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 04 zář 2006 12:34

moc dekuju aspon naky postrehy :D ... kdyby mel jeste nekdo neco, tak muzete dat vedet :oops:
Dell Latitude XT

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 04 zář 2006 13:48

FEAR na tomhle ntb nelimituje grafika, ale ramka, protože FEAR je na paměť hodně nenažranej(sám o sobě zvládne zabrat přes 1GB) tak wokna začnou swapovat a v tom okamžiku jde fps strašně dolů.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

ATom
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2006 23:22

Re: pred instal

Příspěvekod ATom » 04 zář 2006 14:30

zalesak píše:Zdarec! Chcem sa vás opýtat jednu vec. Mám objednaný a6t bez os. Ako to tak čítam, vyzerá to tak, že si ešte užijem s inštaláciou. Vy ste mali ntb bez predinštal. alebo s OS. Aký je postup pri inštalácii nového ntb? Je nejaký postup alebo je to klasicky ako na PC?
díkes


Já z CD nikdy nic neinstaluju, tak jsem si stáhnul vše z Internetu, abych měl aktuální verze. Vše je OK, jen ovladač na WIFI je na Inrernetu špatný. Jak se tedy ale už psalo. Taky mi nefunguje SW řízení frekvence procesoru, už jsem tkoušel i instalaci ATK0100 z CD a nepomohlo to. A zatím to vypadá, že mi ani nikdo neporadí. Jsem asi sám komu to dělá. Dej prosím vědět, jak to bude u tebe.

Jinak někdo se tady ptal na hry. Já zkoušel taky Fear a hraju ho v pohodě na 1023, FSAA mám na 2, výkon počítače na max a výkon grafiky jsem si musel ručně malinko omezit, jinak se to už opravdu seká, takové věci jako detailní stíny, textury mám taky na střední... asi na to mí opravdu vliv ta pamět. Ale rozhodně se to dá krásně hrát.
Asus M51V, Windos Vista Premium

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 04 zář 2006 16:07

ono se da nako nastavit, vykon grafarny? Ona ma vlastne hyper memory co? a co ostatni hry? Oblivion? ja bych si totiz uz chtel taky na necem zahrat :oops: ... v rozumnejch detailech...
Dell Latitude XT

ATom
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2006 23:22

Příspěvekod ATom » 04 zář 2006 18:05

Gulii píše:ono se da nako nastavit, vykon grafarny? Ona ma vlastne hyper memory co? a co ostatni hry? Oblivion? ja bych si totiz uz chtel taky na necem zahrat :oops: ... v rozumnejch detailech...


Výkon grafárny se standardně mění při přepnutí mezi baterkou a síťí, pro každý stav jde tedy v nastavení grafické karty volit výkon.

Oblivion jsem nehrál. Jediné, co jsem kromě FEARU zkoušel je 3D Mark 2006, zveřejnoval jsem zde výsledky.
Asus M51V, Windos Vista Premium

ATom
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2006 23:22

Příspěvekod ATom » 04 zář 2006 23:21

Ta částečně jsem uspěl. Přeinstaloval jsem ještě UpdINF a odinstaloval jsem ATK přes správce HW, on se po restartu zase zpětně nainstaloval sám.

Teď když spustím RMClock, tak skutečně dochází ke změně frekvence, Everers ukazuje 800MHz (méně to nejde). Ale RM Clock v tray ikoně zobrazuje stále 1.6, stejně jako přímo v aplikaci.

Vám to někomu jde? Nebo to je problém RM Clocku?
Stále to ukazuje Unknown procesor.

A zda se měni napetí nepoznám. Nevím o ničem, co by to měřilo. Třeba na klasickém PC, mi to měří SpeedFun, ten na Notebooku změníř jen teplotu, nenaje ani otáčky, ani napětí.
Asus M51V, Windos Vista Premium

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 04 zář 2006 23:31

Ten RMclock mám odzkoušenej, měnil mi bez problému jak napětí tak frekvenci.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

ATom
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2006 23:22

Příspěvekod ATom » 04 zář 2006 23:43

Peca-on-line píše:Ten RMclock mám odzkoušenej, měnil mi bez problému jak napětí tak frekvenci.


A taky zobrazoval správně? Tu frekvenci. Já mám jak CPU Clock, tak Throttle (ještě ani nevím, co to je) na 1600MHz.

A taky detekoval správně procesor? Mě ukazuje Unknown.

Jo a Power4 Gear stále položku CPU Performance nezobrazuje.
Asus M51V, Windos Vista Premium

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 05 zář 2006 12:44

Tak právě jsem zjistil, že už mi to frekvenci taky zobrazuje blbě, jenže nevim čím sem si to způsobil :( . Jediný co mě napadá, že sem nedávno dával novej bios, myslim 601 nebo tak nějak, jakej máš ty? Frekvence i napětí se mění jak má (mám na zásuvce wattmetr, takže vidim jak to klesne), ale ta frekvence se ukazuje blbě. Jedinej program kterej to ukazuje dobře, je mobile meter, ale musí se přepnout aby tu frekvenci neměřil sám, ale bral ji z OS.

EDIT: RMclock dřív psal unknown procesor, ale frekvenci ukazoval dobře
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

ATom
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2006 23:22

Problém s řízením CPU

Příspěvekod ATom » 05 zář 2006 16:51

Tak na fóru cdr.cz mi jeden uživatel poradil toto:

XM píše:Mozna by pomohl update CPU-driveru, pro WinXP:

http://www.amd.com/us-en/assets/content ... usetup.exe

Zkusil bych taky ostatni AMD-utility pro CPU:

http://www.amd.com/us-en/Processors/Tec ... 98,00.html


RM CPU Clock sice stále ukazuje Unknown processor, ale za to správně ukazuje frekvenci a také v Power Gearu od Asusu už je možné nastavit výkon CPU.

Ale měřit napětí jádra nebo otáčky ventilátoru nejde pořád. Ale třeba to ani nemá jít, u tohoto NB.
Asus M51V, Windos Vista Premium

MuLe

Příspěvekod MuLe » 06 zář 2006 09:24

Krevety píše:No muj osobni nazor je

miluju ty nalepky s parametry a ficurkami na sasi tam kde mate ruce, kdyz pisete na klavesnici, fakt uzasna vec
Sitovy konektor :X Hodne usb vzadu (dat tam neco vetsiho bez prodluzky a papa :) ), je vubec aspon jedno i z boku ?
Brasna je povedena :lol:

Co se mi libi je jeden z nej disku na trhu a solidni baterka v zakladu, tak aspon neco :P


V cem je problem u te brasny? Uvazuju o koupi, tak by me zajimalo, zda se jedna o neco podstatneho...


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů