"Multimediální" notebook 15,6" do cca 18 000

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

"Multimediální" notebook 15,6" do cca 18 000

Příspěvekod Babetka » 11 říj 2013 20:10

Zdravím,

Prosím prosím potřebovala bych pomoci s výběrem nového notebooku. Hodně často mívám otevřené mnoho „oken“ (internet s více záložkami, složku, poznámku, word, skype, atd). Primárně notebook využívám k práci v MS Office a internetu (ve/do školy). Někdy si i zahraji ale spíše málo a starší hry (Age of empire, Heroes) ale hlavně k pouštění filmu a také připojování přes HDMI na rozšířenou obrazovku (TV): například v jedné části pouštím film (TV) a v druhé buď surfuju na internetu, nebo pracuji. Například současná grafická karta (ATI Mobility™ Radeon® HD 3200) nezvládá pouštění filmu a práci na internetu s použitím více záložek – ovladač přestane pracovat (například AOE a film notebook zvládá). Proto bych chtěla pravděpodobně výkonnější grafickou kartu (nesdílenou? Nevím, zda je to nutné – možná stačí jen novější notebook)
RAM bych nechtěla menší než 4GB, na velikosti HDD nezáleží.
Uhlopříčku bych volila 15,6 palců.
Wi-fi.
HDMI.
Notebook sice nenosím denně do školy, ale spíše si jej beru v případě cestování proto bych i ocenila výdrž baterie (popřípadě i jeho hmotnost)

Cena: do 18 000 Kč (nejlépe do 15 000 ale i kolem 18 000 Kč to jde)

Dívala jsem se nějak více na Lenovo:
http://www.comfor.cz/ip-g580-15-6-i3-23 ... 1370570561
http://www.comfor.cz/ip-z580-156i5-3210m1t8gdvdnvbw8
http://www.datart.cz/Notebook-LENOVO-IP ... BT-W8.html

ale není to podmínkou, záleží mi spíše na tom, jak bude fungovat, proto prosím o rady a alternativy.

Díky!!!!

Zax19
píše často
Příspěvky: 448
Registrován: 30 čer 2008 14:03

Příspěvekod Zax19 » 12 říj 2013 02:24

V téhle ceně by se dal doporučit tenhle https://www.alza.cz/hp-probook-450-d436896.htm
Lenovo Legion 5-17ACH6H; DELL Inspiron 7720 SE, Toshiba Satellite Pro A300-15V

TomaNem
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 03 zář 2013 15:15

Příspěvekod TomaNem » 14 říj 2013 23:25

JEště bych se určitě podíval na E531:

http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge- ... 59/produkt

je dost podobný tomu probooku, spíš je to o osobní preferenci. Někdo může brát jako výhodu TrackPoint, někomu vyhovuje balík aplikací od Lenova, které na rozdíl od jiných výrobců je opravdu užitečný a aj ve firemní sféře využívaný. Nebral bych to jako tutový návrh, ale jako alternativu.

lukas1101cz
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 01 říj 2013 18:58

Příspěvekod lukas1101cz » 14 říj 2013 23:39

Podle požadavků by měl klidně stačit i tenhle:

http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-g500s- ... 81/produkt

Je levnější než to HPčko, máš tam Win 8, výdrž taky slušná (6hod.) a má i hybridní disk

edit: plus by mohla být i červená barva ;-)
Naposledy upravil(a) lukas1101cz dne 14 říj 2013 23:43, celkem upraveno 1 x.

lukas1101cz
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 01 říj 2013 18:58

Příspěvekod lukas1101cz » 14 říj 2013 23:40

TomaNem píše:JEště bych se určitě podíval na E531:


Myslíš, že IntelHD grafika jí utáhne zároveň hry a film apod?

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Poděkování

Příspěvekod Babetka » 15 říj 2013 17:37

Děkuji moc za všechny názory a rady. Výběr notebooku je hrozné trápení - obešla jsem i pár obchodů a po radách které jsem dostala, jsem vyloučila všechny procesory i3 a zůstala na střední "cestě" u i5 a proto jsem zůstala u lenovo Z580 ( http://www.comfor.cz/ip-z580-156i5-3210m1t8gdvdnvbw8 ) a přidala Acer Aspire E1-571G ( http://www.euronics.cz/notebook-acer-as ... -parametry ). Jsou vesměs stejné až na grafickou kartu (Lenovo má podle internetu lepší grafickou kartu - ale více "žere") a 1000 kč rozdíl. Tak jsem asi ve finálním rozhodování ale o to horším. Který by jste brali vy?

Díky!

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 15 říj 2013 17:56

BLBOST! Blbost! Blbost! To, že se ti notebook sekne při kombinaci film+net je buď:

1) Zapraseným operačním systémem
2) Pomalým pevným diskem
3) Nějakou hardwarovou chybou (HD 3200 odcházely docela často)

Rozhodně za to nemůže slabá grafika. Ty hry co jsi uvedla zvládne s devíti prsty v nose i integrovaná Intel HD v procesoru. Stejně tak zvládne i akceleraci HD videí včetně 1080p přes HDMI. Naprosto nerozumím tomu, proč ve finálním výběru vybíráš mezi takovými křápy. GT 710M v Aceru má kupříkladu pouze nepatrně vyšší výkon než integrovaná grafika v procesoru - tudíž je v tom notebooku zcela zbytečně. GT 635M u IdeaPadu je na tom už lépe, ale pořád je mírně slabší než HD 8750M v ProBooku 450. Jenže podle těch činností, cos napsala, ty vůbec takhle výkonou grafiku nepotřebuješ! Spíše by tomu notebooku prospěl SSD (disk).

Radím ti: Kašli na grafiku, kašli na "číslíčka" a zaměř se na kvalitu a zpracování. Osobně bych vybíral mezi Edge E531 a ProBookem, ale pokud neplánuješ hrát nové hry, tak je u ProBooku ta grafika úplně zbytečná. A také bych radil nakupovat spíš v obchodech typu CZC/Alza/TS Bohemia apod. To, že pro přístup na stránky Comforu je nutno vypnout AdBlock, mě fakt dostalo.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 17 říj 2013 23:12

mno tak notebook mam doma a zatím spokojenost největší :) zvolila jsem nakonec (po nepříjemném zjištění) Lenovo S510p: http://www.comfor.cz/ip-s510p-15-6-i5-4 ... nv2g-bt-w8. Pro mě má notebook jen jedinou chybu a to je windows 8, ale to se poddá časem (doufám). Všem děkuji za rady!!

kvejk
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2013 09:16

Příspěvekod kvejk » 19 říj 2013 09:32

to Babetka:
Ahoj, mohla by si sem prosím napsat svoje dojmy z toho Ideapadu S510p? O tomhle notebooku dost uvažuju, bohužel nikde nejsou recenze, jen pár fotek a 2 videa na Youtube. Zajímá mě následující:
1) konstrukce - není až moc tenký a neprohýbá se víko displeje?
2) chlazení - není ventilátor moc hlučný a nepřehřívá se notebook?
3) není ta přední hrana trochu ostrá a neřeže při psaní do rukou?
4) displej - předpokládám stejný průměr jako podobné modely G500 a Z500.

Díky za případnou odpověď.

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 19 říj 2013 11:12

Ahoji :)

určitě.. takže zatím si nemohu stěžovat - moc se mi líbí. Nevím, čím to je, ale někdy mi vynechává mezerní (má menší citlivost?) - asi je třeba si zvyknout na tyto klávesy - jsou prostě jiné. Takže to nepřipisuji notebooku. na windows 8 jsem si zvykla - ale stále mi chybí windows 7 - pořád něco hledám (k windows 8 je třeba si dát pozor, jestli si po koupi uděláš upgrade na 8.1 tak je třeba nastavit aktualizace, aby se tě zeptaly před instalací - včera vyšla nějaká aktualizace 8.1, která je vadna a řešila jsem to půlku dne - myslela jsem, že mi to dělá pozůstatek od malweru). Zatím mám notebook moc krátko a nikde jsem notebook nepřenášela (v obalu mimo domov),tak se mi těžko posuzuje a také nejsem žádný odborník - takže počítej s laickými a komickými popisy :). Jinak k tvým otázkám:

1)mno když zavírám a otvírám víko, tak nemám ten pocit - samozřejmě záleží jestli víko chytíš u prostře nebo na kraji - vždy se trochu prohne, ale nemyslím si, že je to nějak moc - když vyzkouším zahýbat kraji proti sobě tak je to již znatelné. Plasty mi sice přijdou pružné ale ne měkké (nevím jak to popsat - obrazovka se třeba prohne ale nemám pocit, že by ty plasty měl prasknout - prohne se celé víko - jak víko tak i obrazovka), ale odpověď přímo na tvou otázku je je spíše ano
2) na běžnou vzdálenost je ventilátor slyšet minimálně (v porovnání s pět let starým notebookem není slyšet vůbec). notebook má i funkci čištění ventilátorů - cca 2 min jel ventilátor na plno, ale procesor to neovlivnilo. A zahřívání - přímo jsem to ničím neměřila ani nesledovala, ale například teď,pouze píšu a z vrchu je cca pokojové teploty ale na některých místech (kde mám ruce) je "vyhřátý" od rukou a v dalších zase studený. ze spodku se trochu zahřívá. Při instalací programu se trochu více zahříval - nejvíce ze spodku (ale určitě nepálil). Určitě bylo znát, že něco dělá, ale nezdál se mi hlučný (ale zase když v pozadí běžela TV?). az hora příjemně "vrní" - je cítit práce procesoru
3)mno popravdě ano :) škoda že mě to nenapadlo, ale dobře se o ni opírá vnější hranou zápěstí - úplně ideální - jinak je dost ostrá :( ale možná si dá zvyknout - když přímo rukou nejezdím po té hraně (například při psaní všemi deseti když mám ruce dobře opřené tak mi to nevadí). Ale je pravda,že než jsem napsala až sem a přemýšlím teď ad tím, tak cítím na předloktích kde jsem se "otírala" o hranu.
4) Je to 15,3, tak předpokládám, že ano - ale nesrovnávala jsem to nijak. Ale můj starší notebook Asus X61Z má mít 16palců a obrazovky jsou srovnatelné (měřila jsem pro zajímavost i obrazovky metrem - a Lenovo je vysoké 20 cm a široké 33 cm a u Asusu je to stejné ale je o 2 cm delší) takže podle mě má poměrně velkou obrazovku.

Snad byly odpovědi dostatečné a alespoň trochu srozumitelné - opravdu jsem laik... takže je to na tom vidět :) a když tak se zeptej na to, co bys potřeboval.

kvejk
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2013 09:16

Příspěvekod kvejk » 19 říj 2013 13:08

Díky za vyčerpávající odpověď :)
Ještě by mě zajímalo, jak hrají reproduktory. Samozřejmě že nečekám od tenkého notebooku basy a hi-fi zvuk, ale přece jen občas hudbu poslouchám. Některé, hlavně pracovní modely notebooků hrají často dost tragicky (plechově jak tranzistorové rádio, šumí atd.). Dal by se zvuk zhodnotit jako (lepší) průměr?

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 19 říj 2013 15:26

není zač:)

tak k hudbě jsem se ještě nedostala :) testovala jsem ji na DNB/teknech a v xbox music (nainstalováno ve win. 8) i jiných - ale v něm nejlepší. pak ještě jsem doinstalovala media monkey - a taky moc dobrý zvuk - žádné šumy,.. hudba mi přijde "živá" - ne nepřitlumená a bez basů (u ASUSu to právě mám utlumené). Ale moc si nehrát s ekvalizérem - hudbu jsem mela dost nahlas a při zvyšování různých části hudby nebo i celého najedou už to bylo zlé - šumy, atd..... ale jinak dojem dobrý.

ale možná si to raději vyzkoušej sám v obchodě - i kdyby jsi to tam nechtěl kupovat - je to lepší :) ale já jsem pořád spokojena :)

kvejk
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2013 09:16

Příspěvekod kvejk » 19 říj 2013 18:52

OK víc dotazů už naštěstí nemám :D
Děkuju mockrát za to že sis našla čas to otestovat a sepsat :wink:

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 19 říj 2013 21:26

oki - není zač. Snad bude sloužit, jestli si ho koupíš:)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 86 hostů