Notebook - primárně práce a reprezentace; limit 25 tis. Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Notebook - primárně práce a reprezentace; limit 25 tis. Kč

Příspěvekod Ketiv » 09 pro 2013 13:25

Zdravím Vás,

rád bych si od Vás nechal poradit při výběru svého ntb. Nejprve popíšu v jaké situaci se nacházím. Cca měsíc brouzdám na internetu a zjišťuji všemožné informace a recenze o mnou předvybraných notebookách. Nedokážu si však odpovědět na všechny otázky.

Použití: Vzhledem ke statutu "pracující" by se mělo primárně jednat o pracovní nástroj. Vzhledem k mé profesi je pro mne zásadní dobrá klávesnice. Taktéž bude ntb používán na nejrůznější prezentace. Nic s 3D grafikou ani náročnými matematickými výpočty nedělám (i přesto však preferuji nejnovější procesor Haswell). Ntb by mě zvládnout i méně náročné starší hry (Dota 2, World of Tanks, Starcraft 2,....). Nelpím na supernovinkách, nemám na to čas. Proto si občas zahraju něco z těchto srdcovek :-). Rozlišení u displaye minimálně 1600x900. Dotyková úprava výhodou, nikoliv podmínkou.

Mobilita: Ntb bude denně přenášen, proto se zatím přikláním k 14" variantě v co možná nejkvalitnějším provedení šase. Na domácí používání přikoupím větši externí monitor, popřípadě klávesnici. S menší úhlopříčkou nepočítám i s ohledem na to, že to bude jediný "PC", který doma budu mít. Preferoval bych i variantu "dokování", např. v podobě, kterou nabízí Lenovo u nižších řad Thinkpadů. Notebook by měl vydržel co možná nejdéle na baterce, požaduji alespoň 6 hodin.

S uvážením všech těchto kritérií jsem do úžšího výběru zařadil tyto:

1) Lenovo Thinkpad S440
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 450863.htm


2) Acer Aspire V7
http://www.alza.cz/acer-aspire-v7-582-g ... 443159.htm


3) HP Envy 15
http://www.alza.cz/hp-envy-15-j000ec-st ... 470526.htm

Každý má svoje výhody i nevýhody. Budu rád za komentáře těch, kteří mají i praktické zkušenosti s těmito notebooky.

Díky za Váš čas.

.apache
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 23 srp 2011 20:49

Příspěvekod .apache » 09 pro 2013 14:09

S440 je jediný z nich "pracovní". Vzhledově se mi líbil, v recenzích mu myslím vyčítali, že se v zátěži přehřívá což je vzhledem k hliníkovýmu tělu možný pocítit na rukách, ale nevím jak moc problém to bude.

Kdyby ses smířil s ne tak stylovým E440, dostaneš v trochu těžším těle víc výkonu a do ceny se vejdeš i s SSD. Klávesnice obodou dvou by měly být technicky dobré, pro mě osobně mají ale prasácký rozložení :D .

Koukni ještě na HP 640, od Dellu se do ceny vejdeš určitě s řadou Latitude 3000, tam by mohla být klávesnice vůbec nejlepší. A když koukáš i na multimediály tak ten Acer koupíš i jako 14" http://www.czc.cz/acer-aspire-v7-482pg- ... 1=r14-14.9 a samozřejmě displej je u něj velké plus oproti těm ostatním, to jsou ale zase pracanti (u tebe jde hlavně o tu klávesnici a pak taky by se ti mohla hodit NBD záruka).

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 12 pro 2013 15:29

Díky za typ na další alternativy. Abych řekl pravdu, již jsem byl rozhodnutý pro S440, avšak bylo mi IT pracovníky řečeno, že ani mnou vybraný S440 ani Acer V7 nejsou dobré notebooky, resp. nejedná se o dobrou kvalitu. Vím, že lenovo šlo s kvalitou rapidně dolů v okamžiku, kdy se značky ujali Číňané. Jsem ještě hrdý vlastník starého IBM T42, který i po téměř 9 letech až na malé drobnosti slouží dodnes. Kdyby již nebyl zastaralý svým HW, po jiném bych se snad ani nedíval. Bohužel stávající řadu "T" Thinkpadů si nemohu z finančních důvodů dovolit.

Kdyby si (myšleno rádci z IT) měli vybrat mezi mnou preferovanými notebooky, zvolili by Acer. Také mi jako alternativu doporučili Sony Vaio Fit. Máte s tímto modelem nějaké zkušenosti?

HP 640 je svou výbavou výborný, ale mě se prostě design HP nelíbí (omlouvám se všem, kteří tuto značku vlastní). V 21. století toužím mít stylový, tenký ntb spíše s ostřejšími hranami.

Jsem z toho rozčarován. Od ntb za 25 tis. očekávám již slušnou výbavu HW, tak i odpovídající "exteriér" a jeho provedení.
Naposledy upravil(a) Ketiv dne 12 pro 2013 22:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 12 pro 2013 17:06

S440 je na tom kvalitativně velmi dobře (lépe než tvé současné Tčko). Ti tví rádci do toho nejspíš tolik nevidí. Jinak by ti nemohli doporučit VAIO Fit.... :roll:
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 12 pro 2013 23:05

Dobře tedy. Odhlédněme od Sony Vaio Fit a vraťme se zpět k Aceru V7 a Lenovu S 440. Byl jsem si oba prohlédnout v Alze. Lenovo má na první pohled lepší konstrukci a klávesnici. Obraz S440 je však poměrně vybledlý a hlavně největší jas nikterak neoslní, resp. je na úrovní 2/3 jasu Aceru. Acer má zase vynikající display, lepší GPU. Klávesnice však mělká, konektivita nižší (nemožnost dokování). U Aceru se bojím výdrže šase.

Opravdu nevím. Pokud má někdo ještě další připomínky či poznatky, sem s nimi :-)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 12 pro 2013 23:15

Mám zkušenost s oběma. Pokud se k tomu nebudeš chovat nějak hnusně, tak ti oba budou po mechanické stránce sloužit dlouho. Acer má o dost lepší displej (skoro se to ani nedá srovnávat). Zas jako S440 má nadstandardní tuhost šasi (je pevnější než jiné ThinkPady kvůli tomu hliníkovému provedení, které nemám rád, protože studí, ale odolné je dost). Pro ThinkPad si ještě připočti docela pohodlnou klávesnicí (lepší než v Aceru) a hlavně lepší touchpad (v S440 je asi nejpovedenější varianta ze všech aktuálních thinkpadů, protože tlačítko uvnitř není tuhé, ani hlučné).

Kdybych si měl sám vybírat, asi bych dost váhal, ale vzal bych spíš ten Acer. Pro mě je ten displej ohromné plus. Já už bych si asi znovu nekoupil notebook s podprůměrným TN panelem.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 13 pro 2013 09:24

Swarm: Díky moc za tvé komentáře. Chtěl bych se snad ještě zeptat na jednu otázku. Jaký ty by sis vybral ntb dle mnou zadaných kritérií (viz první můj příspěvek)?

RomanR
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 07 lis 2013 18:07

Příspěvekod RomanR » 13 pro 2013 11:15

Zdravim,

tak ted resim podobne dilema,

Asus G46 (1600x900) vypadl, neda se snad sehnat,

Ultrabook GIGABYTE U2442V, nevidel jsem, jen cetl ve zkratce nebrat,

Sony VAIO Fit 15A, libi se me koncepce, ale to same jak GB,

Lenovo ThinkPad EDGE S440 - videl jsem a to LCD nechci, jinak asi v pohode

Acer Aspire V7-482PG + Lenovo ThinkPad EDGE E440 jsou favorite,
acera jsem mel, ale dotyk nefungoval dobre,asi vadny kus,
ale krasny LCD, Lenovo jsem nevidel, ale pry LCD zadnej zazrak,
tak asi vemu zase toho acera.

ASUS ZENBOOK UX302LG-C4002P na papire v poradku, praxi nemam
vubec zkusenost.

a ted babo rad :-)

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 13 pro 2013 13:31

Ultrabook Gigabyte vubec neznam. Zenbook je paradni ale uz vice pripomina ultraprenosnou stanici ktera neni primarne urcena na kazdodeni praci. Navic je i drazsi. Videl jsem i model Lenovo E440. Uprimne za ty penize zadna slava.

Jeste me oslovil Samsung ATIV 7 s cenou 25 tis. kc na Alze. Byt 13" tak temer plna konektivita a lepsi "vnitrnosti" nez ma Zenbook v teto cenove relaci. Jen nevim(jelikoz jsem mel doposud pouze klasickou 15,6tku) jak se delsi dobu pracuje na tak male obrazovce.

RomanR
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 07 lis 2013 18:07

Příspěvekod RomanR » 13 pro 2013 14:53

jeste pridam jeden, ale chci neco malyho a 15 uz asi ne...

Dell Inspiron 7537 - co jsem zatim cetl tak dobry ale clovek to
musi videt na vlastni oci :-)

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 17 pro 2013 10:52

Koukal jsem na ten Dell 7537. Sklidil výborné hodnocení.

Já ještě přidávám jeden od Dellu. Jsem smířen s tím, že do Vánoc ntb nejspíše nevyberu, jelikož jsem dostal opět negativní hodnocení na Acer.

Co říkáte na tyto dva?

Del Vostro 5470
http://dellpoint.cz/e-shop/dell-skladem ... ibrny.aspx

Dell 7537
http://www.euronics.cz/dell-inspiron-15 ... -parametry

.apache
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 23 srp 2011 20:49

Příspěvekod .apache » 17 pro 2013 15:00

Pokud se nepletu, tak u Vostra jsou nějaké problémy s displejem a ikdyby nebyly, tak bych ho stejně nebral kvůli rozlišení.

Ten Inspirion by se měl dostavit i ve 14" verzi, pokud umíš německy nebo máš chuť louskat translatorštinu, tak tady máš recenzi http://www.notebookcheck.com/Test-Dell- ... 193.0.html

Upřímně tě ale nechápu. Dostal jsi tady dobrou radu, kterou ti ale nějací "experti" vymluvili. No když na ně tak dáš, tak si nech vybrat od nich...

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 17 pro 2013 15:27

OK, Vostra nebrat. Taky jsem si říkal, že v dnešní době koupit HD display je krok zpět.

Všechny podněty a informace, které se ke mě dostaly, beru jako důležité. Osobní zkušenosti i názory lidí z praxe (viz komenty swarma). Taky ale jsem na začátku hledal lepší volbu ze dvou možných. Nyní zjišťuju, že jsou na trhu i další dobré notebooky, které splňují mé požadavky (viz Inspiron 7537).

Podle všeho je kvalita zpracování, servis atp. na vyšší úrovni než u Aceru, při zachování stejných "střev" (dokonce vyšší procesor) i ceny.

Zde jsem narazil na vskutku zajímavou cenu za tento Dell http://www.dellcz.cz/5000%7C.d.160814.d ... ibrne.html

Máte někdo zkušenosti s tímto prodejcem? Jedná se o ověřeného distributora Dell u nás v ČR? Díky za info

Arche
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2013 21:09

Příspěvekod Arche » 17 pro 2013 18:26

Taky plánuju koupit ten Dell 7537. Osobně si myslím, že je to výborná volba v této cenové kategorii - nemluvě o designu a provedení, který je na úrovní applu (za lepší cenu). Jediný problém, který se u této řady vyskytl je problém s wifinou... těžko říct, jestli je to už vyřešeno, případně, jestli se to distribuce v EU netýká - proto zatím vyčkávám na nějaké zkušenosti / případně recenzi tady z ČR.

Další věc, je disk. Rád bych do něj narval SSD, takže mám momentálně dilema, zdali se vyplatí si připlatit za "lepší" verzi: http://www.czc.cz/ultrabook-dell-inspir ... 97/produkt s 16gb ramkama + SSD diskem, nebo radši koupit ten model s mech. 1TB diskem a časem SSD dokoupit samostatně. Bohužel u druhé varianty jako laik neumím určit, jestli je takový upgrade možný (ntb nemá mSATA slot), případně jestli jde bezproblémově vyměnit mechanický disk, za SSD (a následně jaký dopad to má na záruku).

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 17 pro 2013 21:48

Mozna ti s rozhodovanim pomuzu. Dnes jsem mel rozhovor s clovekem od Dellu. Disk se da bez problemu vymenit i po koupi. Takze v tom problem nebude. Co je vsak horsi tak display je pry s TN technologii coz je na FullHD v teto cenove kategorii dost tragicky.

Tento fakt me dost mrzi. Ale asi se s tim neda nic delat. :-( Uz jsi ho videl nazivo? Ja jeste ne ale rad bych si ho nekde v Praze prohledl.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů