Notebook - primárně práce a reprezentace; limit 25 tis. Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Arche
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2013 21:09

Příspěvekod Arche » 17 pro 2013 22:34

Jo? Tak to to půjdu asi do té levnější verze - nebo myslíš, že by se vyplatilo si připlatit těch cca 6k za ramky a ten SSD? Stejně se SSD disky 256gb pohybují okolo těch 4-5k a 8gb má cenu 1k taky určitě... a měl bych to bez starostí :)

Jinak ten displej je smutný no... ale zase v téhle recenzi http://www.notebookcheck.net/Review-Del ... 976.0.html ho poměrně vychvalují - resp. by měl být lepší, než klasický TN displej... ale chce to vidět naživo :/

Našel jsem nějakej showroom v Liberci (http://dellpoint.cz/showroom/default.aspx), kde by snad mohl být vystaven (případně by ho na požádání snad ukázali). Shodou okolností jedu na svátky do Liberce, tak se tam pokusím zastavit a omrknout ho.

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 17 pro 2013 22:47

S tím upgradem to nechávám na tobě. Pokud ty peníze máš a stejně jsi rozhodnutý, že je za to utratíš teď nebo časem, udělal bych to hned :-). Jak píšeš, budeš mít pokoj a užiješ si to od úplého začátku.

Jinak jsem si právě volal s dellpointem (sídlí v Liberci). Velice ochotný pán se mnou hovořil dnes kome 19. hodiny. Mluvili jsme spolu asi 20 minut. Opravdu vstřícný i na tak pokročilou pracovní hodinu. Myslím že říkal, že je v Liberci mají.

Podle toho odkazu, který jsi mi poslal, je ten display řazenej mezi lepší TN displeje.

Já teď řeším spíš otázku, zda počkat na 14" verzi nebo jít do této větší. Bohatě by mi totiž stačila menší úhlopříčka. Je však pravda, že bych přišel o 2 USB :/

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 23 pro 2013 16:14

Asi se hodí sem napsat jak vše dopadlo. Předně bych rád poděkoval všem, kdo si našli chvíli a poradili.

Co jsem nakonec vybral a koupil. Při vší úctě k notebookům za 25 tisíc, jsem po osobních prohlídkách a recenzích nabyl dojmu, že v této cenové kategorii nenaleznu to, co hledám. Když už se něco objevilo (Thinkpad S440) a vypadalo to velice slibně, osobní vyzkoušení mě zklamalo a musel jsem hledat znovu.

Můj "výherce" je pravda přes stanovenou hranici 25 tisíc Kč. Ovšem disponuje vším, co jsem si od notebooku sliboval. Pevná kvalitní konstrukce, špičkový servis, 14" matný display 1600x900, dobrá výdrž na baterce a SSD disk. Koupil jsem Dell latitude e6430u. Už od pohledu notebook, který je na hony vzdálen těm, mezi kterými jsem vybíral. Věřím, že s ním budu spokojený.

Těm, kteří se dočetli až sem, přeji krásně strávené svátky vánoční a vše nejlepší do nového roku!

Víťa

.apache
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 23 srp 2011 20:49

Příspěvekod .apache » 23 pro 2013 20:52

Já to měl s tou cenou jako ty a taky jsem nakonec musel jít s rozpočtem výš, protože jinak bych sice utratil míň peněz, ale za něco, co by mi nedělalo radost...a vybral jsem nástupce toho co ty, Latitude E7440 :D Tak ti přeju ať dobře slouží :)

Arche
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2013 21:09

Příspěvekod Arche » 23 pro 2013 22:39

Já nakonec šel do toho Dell Inspiron 7537 (v té max verzi: 16gb, 256gb SSD). Bohužel mi dojde až v pátek, tak jsem sám na něj zvědavej, zvlášť ke skutečnosti, že jsem ho bohužel nikde naživo neviděl - tak moc nevím co od toho čekat :D ale snad budu spokojený jako vy. Přece jenom Dell by mohla být trošku záruka kvality...

Ketiv
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 říj 2012 19:16

Příspěvekod Ketiv » 24 pro 2013 01:20

Apache...Jsem rád, že nejsem sám, kdo utratil nekřesťanské peníze za noťas :-).

E7440 je krásný ntb. Věřím, že budeš spokojenej. Máš v podstatě to NEJ, co teď Dell nabízí :-).

Arche...věř, že jsi s Dellem neudělal chybu.

Už jen zbývá napsat: DELLU ZDAR! :-)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 24 pro 2013 02:13

DELL není záruka kvality, ale pouze kvalitního servisu. Kromě toho Inspiron je jejich nejnižší řada, kde se opravdu nedá mluvit o vyšší kvalitě, než má konkurence.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Arche
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2013 21:09

Příspěvekod Arche » 24 pro 2013 12:00

No já doufám, že to moc znát nepůjde, že se jedná o nejnižší řadu :) navíc, co jsem tak koukal, tak ty notebooky se v téhle HW konfiguraci pohybují cenově podobně (fullHD dotyk. displej, GT750, 16gb ram, SSD disk = cca 30k), takže krásný design a servis Dellu (nemůžu si dovolit být bez notebooku 30 dní), mě nakonec přesvědčil.. no uvidím.. sám jsem zvědavý na unboxing a první dojmy! :D doufám, že se mi vyhne ten wifi problém a nebudu muset hned volat na hotlink Dellu, ať mi přijdou vyměnit wifi adapter.. :) Btw, krásné Vánoce :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 68 hostů