HP probook 450 - nefunkční SSD

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Mivan
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 17:08

Příspěvek od Mivan »

Víš co je divné?

že přes diskpart, ten disk detekuju. mužu ho smazat a tak. FKAt tomu nerozumím.
honzabu
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 09 bře 2010 11:02

Příspěvek od honzabu »

Tak to se vymyká zatím všemu, co jsem kdy na notesech s SSDčkem viděl :D
Nicméně je tu opravdu na vině řadič SATA portů, respektive ovladač, který ho obsluhuje v instalaci Win7. Očividně nebude úplně korektní, když některou práci zvádá, ale zapsat korektně MBR už ne.
Bohužel ani v zahraničních fórech jsem na tento konkrétní problém nenarazil
Lenovo ThinkPad T420s, Core i5, 16GB RAM, Samsung SSD EVO 840 500GB, Lenovo X200, IBM X31-dead
Mivan
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 17:08

Příspěvek od Mivan »

Zkusím pak zapsat vyloženě MBR pres diskpart.

Jinak je to záhada. Ale myslel sem že radíč SATA je v chipsetu, který je použti relativně standartní Mobile Intel® HM87.

A další mě zaraží paradox že WIN 7 v instalatoru dokážou mazat partiton a upravovat je. WIN 8 nikoli tak to vždycky vypíše nějakou chybu 0x8xxxxx.

Začínám z toho být značně naštván. Už pomalu nevím co s tím. Asi zítra zkusím nějakej servis HP, jestli se s tím někdo nepotkal.
honzabu
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 09 bře 2010 11:02

Příspěvek od honzabu »

Dalo by se ještě zkusit nainstalovat Win7 na jiném stroji s Inteláckým chipsetem, nemusí být ten samý, a pak disk vložit zpět do notebooku.
Teoreticky by to mohlo fungovat, ale pořád mám pochybnosti o tom nastavení s AHCI. Z pěti notebooků, na které jsem SSDčko dával se mi podařilo rozchodit SSD jen na jednom s AHCI, všechny ostatní musely být přenastaveny na IDE, aby normálně fungovaly a nepadaly do modré smrti.
Lenovo ThinkPad T420s, Core i5, 16GB RAM, Samsung SSD EVO 840 500GB, Lenovo X200, IBM X31-dead
Mivan
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 17:08

Příspěvek od Mivan »

Zkoušel sem to naisntalovat jinde. Právě na tom z61m.NB zistí že na disku něco je (win 7), pak že to bylo špatně vypnuté at to opravím. At dám to nebo zapnout znovu zhavaruje to.

Rád bych to preplnul na compatible ale prostě to nejde, ta možno tak z nepochopilteného důvodu není.
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Zkus jeste po instalaci jak se to zacne restartovat opravit zavadec pres prikazovou radku z instalacky Win na DVD.
Asus ROG Strix G18
honzabu
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 09 bře 2010 11:02

Příspěvek od honzabu »

To jsem při svých pokusech také zkoušel a alespoň u mě to bylo bez úspěchu
Lenovo ThinkPad T420s, Core i5, 16GB RAM, Samsung SSD EVO 840 500GB, Lenovo X200, IBM X31-dead
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Treba u me to pomohlo...sice jsem po instalaci nemel bluescreen, ale porad se system restartoval.
Asus ROG Strix G18
Mivan
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 17:08

Příspěvek od Mivan »

Zkoušel sem tedy opravit to MBR, přes přikazovou řádku.

Hnedka potom to hodí hlášku Windows failed to start atd. FILE. /boot/BDC
status: Oxc000000F

Nedalo mě to a zkoušel sem i nabootovat instalaci linuxu. A tam to vubec nedetekuje žádný Hard disk.

Ach jo :-(

Volal sem na podporu HP, tam na mě koukali že se tohle nikdy nestalo a že si vymýšlím. Banda blbců.
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Mozna bych jeste vyzkousel jiny SSD disk.
Asus ROG Strix G18
Mivan
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 17:08

Příspěvek od Mivan »

O víkendu mám domluven SSD Kingstone v300. Tak to vyzkouším.
Mivan
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 17:08

Příspěvek od Mivan »

vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od vavroň »

Tak to je dobrý poděl. Je to někde u popisu produktu napsané nebo tohle člověk musí speciálně hledat?
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..
Mivan
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 17:08

Příspěvek od Mivan »

Disk jsem měl už déle. Ale jinak neviděl sem nikde že by to nemělo fungovat.

Několik dní sem prořítal věci, volal na technickou podporu a nic. Nikdo nevěděl.
matuS
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 úno 2014 08:10

Příspěvek od matuS »

ako si inak s notebookom spokojny?