Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
čau, odešel mi stolní pc Core i-3. nvidia 560ti, tak hledám náhradu v podobě notebooku, jde mi jak o výkon tak o zpracování hlavně chlazení, v minulosti sem měl Asus G74 a ten nešel přes 75stupnů v jakýkoliv zátěži, ale ted nejsou moc finance na ntb za 27 litrů takže bych volil ntb do 20 tisíc, nevim jestli je lepší koukat po procesoru od AMD což jsou 4-jádra, protože jinak tam jsou i-5 a nějaký shity i-7 který jsou taky jen 2-jádra, grafiku bych volil bud od AMD 8850 a vejš nebo od Nvidie ale x50+ ty 740m kam furt cpou nejsou nic moc
Jeden profik mi řekl, že Acer není, co býval a nemusím se ho bát, na základě toho jsem si vybral Acer a ted jen čekám, až budou finance a dostupnost a jdu si pro něj, takže Aceru se nemusíme bát
Taky jsem měl Asus ale K73sv, 17,3, 1600:900, GT 540M spolu se slabší i5, ale už mi přestal sloužit
a to je jedna z věcí který by mě zajímalo, jestli je lepší mít i-7 a slabší grafiku nebo mít i-5 a výkonější grafiku, jako rozdíl mezi těma grafikama je dost znatelnej https://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-86 ... ce-GT-750M
Tohle je dobré srovnání grafik, víc podrobné to máš zde https://www.notebookcheck.net/Compariso ... 130.0.html
Já sám nevím, co je lepší, ale asi bych volil slabší procesor a silnější grafiku, jak máš slabší grafiku, brzdí to pak proces. To je můj názor.
750M je v horní polovině class II, GTX je v horní polovině class I
Vezmu to postupně. GX60 nebrat, procesor je vážně slabý. Celkově je lepší vzít i5 + výkonnější grafiku než i7 + slabší grafiku. Ona i ta i5 stačí na většinu dnešních her a nelimituje svým výkonem grafiku. Takže Acer, jež zde dal F1N3ST (V15 Nitro s i5 + GTX860M), je opravdu dobrou volbou. Úplně nejlepší řešení by ale bylo opravit stolní, což ti dá nejvíce výkonu, i kdybys za těch 20 tisíc měl koupit celý nový.
Souhlas s vavroněm. Za ty prachy bude desktop pro hraní her nesrovnatelně lepší, zvlášť když teď už jsi nějaký měl (takže máš všechny periferie). V15 Nitro je super noťas a mobilní GTX860M teď stačí na ledacos, ale bezstarostné hraní na high ve full-hd bude lepší se stolním počítačem. Navíc co stačí teď, to už nemusí za tři/čtyři roky a zatímco v desktopu s velkou pravdpěodobností jen přidáš RAM a vyměníš grafiku, notebook můžeš leda prodat a koupit nový.
Btw to AMD má výkon jako Core i3, takže cokoli i5/i7 bude lepší volba bez ohledu na počet jader.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
A nebude lepší opravit stolní a na to občasné přenášení si koupit nějaký netbook či malý noťas? Tadyjde vážně o to, že tím přijdeš o spoustu výkonu, navíc lehce upravitelného dodáním lepší grafiky, což u noťasu neuděláš (až u modelů za 40tis+). 840M se vyhni obloukem, na full HD rozlišení nestíhá u novějších her ani na nejnižší detaily (např. BF3, Metro LL, Far Cry 3). Pokud opravdu chceš výkonný noťas, tak si připlať za ten Acer V15 nitro s GTX860M. Ona 750M je sice slušně výkonná, ale za rok budeš nadávat, jak musíš snižovat detaily.
jako ted mám LCD 19'' Asus s rozlišením 1440x900 takže full hd je pro mě asi nějak zbytečný, nezakládám si na tom že si dám vše na full a hraju, takže to je pro mě spíš zbytečnost, ale holt u těch ntb takovej výběr není
Domasi, řeku to takhle.... pro mě bylo 20K top, hranice, víc ani koruna.... dosavadní notebook jsem měl za 17K. Když jsem uviděl konfiguraci Aceru v15 nitro, okamžitě jsem si řekl, že ty 3 tácy si rozhodně připlatím! Podle mě to stojí za to! A ta červená jako podsvícení, krásně se mi bude hodit k myši Bloody R7