Levný notebook pro SolidWorks

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Levný notebook pro SolidWorks

Příspěvekod Razlik » 29 lis 2014 11:24

Zdravím, na úvod bych chtěl říci, že už jsem něco málo načetl a vím, že pro SolidWorks se vyplatí hledat sestavy s ověřenými grafickými kartami NVIDIA (řada Quadro) a ATI (řada FirePro). Jenže notebooky s těmito kartami se pohybují okolo 30tis. a to je opravdu cena, kterou si nemůžu dovolit, respektive moje rodiče, protože se jedná o notebook pro taťku.

Sháním něco do 15tis. nejlépe a protože momentálně taťka rozběhne SolidWorks verzi 2009 na cca 5-6 let starém notebooku (Toshiba Tecra A10-12L), tak se mi nechce věřit, že nyní neseženu nějaký stroj za tuto cenu, který to zvládne. V programu pracuje nárazově a nedělá tam nějaké velké divočiny, ale nemám představu, zda výkon záleží i na tom, co člověk přesně v programu dělá.

Obecně jsem se dočetl, že lépe si s programem poradí procesory AMD a nejspíš i grafické karty od AMD. Také jsem narazil na to, že si se SolidWorksem dobře rozumí architektura procesoru Richland od AMD a notebooky Lenovo TP. Ale jedná se o neověřené informace.

Zatím mám jednoho favorita a tím je:

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... .htm#popis

Poprosil bych o nějakou užitečnou radu namísto kritiky, že si s žádným strojem v této cenové hladině neškrtnu.

Děkuji.

Zdraví Razlik.

bikes
píše často
Příspěvky: 132
Registrován: 23 čer 2011 12:12

Příspěvekod bikes » 29 lis 2014 19:25

modeluje na notebooku nebo externim monitoru?

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 30 lis 2014 11:24

bikes píše:modeluje na notebooku nebo externim monitoru?


přímo na ntb..

bikes
píše často
Příspěvky: 132
Registrován: 23 čer 2011 12:12

Příspěvekod bikes » 30 lis 2014 13:05

tudiz bych hledal notebooky s rozlisenim FullHD, procesor bych volil intel, byvaji vykonejsi nez AMD a mene topi


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů