Herní notebook okolo 25.000,-

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Ghost
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Ghost »

Michal.v a kultus: Nove konfiguracie Y50 s Nvidiou 960M uz budu mat tiez FullHD IPS. V tomto uz medzi Y50 a Nitrom velky rozdiel nebude.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8
Michal.v
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 24 lis 2014 16:28

Příspěvek od Michal.v »

Je pravda, ze podlozka mo kvalitni nebude. Je to jedna z nejlevnejsich, ale i tak ji pouzivam pro lepsi pocit :-) S tou upravou fotek souhlasím, tam to muze nekdy zkreslovat, ale kdyz fotim zrcadlovkou, tak barvy upravovat nemusim, alespon ne pro me amaterske vyuziti a profi fotky nedelam, takze v tomhle me to urcite neomezuje. Aspon pro me vyuziti spokojenost ve vsech ohledech, ale netvrdim, ze nejsou lepsi notebooky, jen v tehle cenové kategorii bych ho povazoval za dobrou volbu a beznemu uzivateli a na hrani her ho muzu doporucit. Uvidime, jak to budu hodnotit casem. Kvalita zpracovani, zivotnost a funkcnost se projevi az pozdejc, zatim ho pouzivam necele tri mesice a dobry.
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Příspěvky: 8857
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR

Příspěvek od swarm »

Vypadá to, že jsi prostě na displej hodně nenáročný. U fotek ze zrcadlovky naopak platí, že potřebují úpravy nejvíc, a kdo nedělá korekce, ten udělá lépe s pořádným kompaktem.

IPS v Nitru sice je základní v rámci technologie, ale ten FHD TN displej v Y50, jsem měl doma a při přímém srovnání to byla úplně jiná liga. V mém okolí pár lidí vrátilo Y50, protože tak špatný displej nikdy v notebooku za 30t neměli.

Je fajn, že to Lenovo řeší v nové verzi.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvek od tiktak »

Jsou dobré a horší TNka a to, co jsem viděl na Y50 bylo jedno z nejhorších, co jsem vůbec kdy viděl (a to skoro od "pravěku" notebooků... )
Nitro má naprosto nesrovnatelně lepší displej, i když to není z hlediska lepších IPS displejů taky žádná hitparáda.

Pokud se Ti tolik líbí Y50, zkusil bych počkat na ty nové typy s FHD IPS - v téhle kombinaci s dobrým/slušným IPS by mohla být nová Y50 zajímavý stroj (pokud se udrží podobná cena a ostatní výbava)

Pokud fotíš zrcadlovkou, může přijít chvíle, kdy se tomu začneš věnovat i na amatérské úrovni trošku více a tam pak teprve zjistíš, když "sáhneš do barev", co Ti z toho vyleze někde ve fotolabu nebo na nějakém slušnějším displeji (fotky v provedení barevných nádechů ala žabinec, modrý a žlutý opar atd... ) - pokud to budeš upravovat na takhle tragickém displeji, který s jakoukoliv změnou úhlu, změní i kompletně "barvy".
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P
Python.P
Moderátor
Příspěvky: 4173
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvek od Python.P »

Bych řekl že ohledně FHD displeju k*revsky záleží co zrovna přivezou, protože FHD displej např ve Flexu2Pro je IPS a má luxusní barvy, plně srovnatelné s LowEnd stolníma monitorama.
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....
tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvek od tiktak »

To je právě to, co je na Lenovu z hlediska zákazníka špatně pochopitelné - do některých "slabších" multimediálních a kancelářských řad dají klidně slušné IPSko, zatímco do relativně drahého a herního notebooku daj FHD TNko, za které by se mohl stydět notebook v pořizovačce 10000,-
Ten displej právě podle mne dost degraduje původní Y50, teď to chtějí právě "napravit" v nové revizi Y50 FHD IPSkem, což může pro většinu lidí znamenat rázem ve spojení s 960M favorita pro nákup slušnějšího herního notebooku. Jinak Y50 podle mne není úplně špatný stroj (v rámci ceny a použití)
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P