Pracovní NTB - 2D AutoCAD, Office, dokovací stanice - ca 25k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
al3sh
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 16 črc 2008 12:19

Pracovní NTB - 2D AutoCAD, Office, dokovací stanice - ca 25k

Příspěvekod al3sh » 24 črc 2015 16:03

Dobrý den,

potřebuju nahradit dosluhující (aka dávno vysloužilý) WinXP workstation a výběr padl na notebook. Používán bude na kancelářskou práci - AutoCAD Map 3D (pouze 2D), Office, PDF reader, Solitaire... Nic složitého, akorát vše najednou se spoustou otevřených souborů.

Požadavky
- dokovací stanice
- SSD disk
- dostatek paměti (je 8GB dost?)
- 14/15.6 kvalitní matný displej
- integrovaná grafika plně postačuje (pokud se to nebude být s AutoCADem)
- alespoň trochu rozumná výdrž na baterii (cca 5h normal provozu je už víc než fajn)
- pokud 15.6, bylo by dobrý, aby měl vypalovačku a num. klávesnici
- dobrá ergonomie a odolnost
- snímač otisků výhodou

Nejsem si jistý, jak se pohybují ceny, takže není nutné se řídit těmi 25 tisíci. V podstatě hledám nejlevnější NTB, který zvládne, co jsem vypsal výše a dal by se doporučit.

Systém - nevim. NTB není přímo pro mě, ale pro mamku a ta je velice konzervativní. Winy znám po 7ky, vyšší jsem nikdy neměl. Bylo by dobré, aby systém na notebooku byl co možná nejvíc podobný WinXP. Pokud by vás někoho napadlo, co ještě by měl takový NTB pro "konzervativnějšího" uživatele splňovat, budu rád, když to nadhodíte.
Především sháním kvalitní pracovní nástroj, který bude spolehlivě fungovat a zároveň se s ním bude dělat příjemně. Cena je samozřejmě také důležitá, ale ne klíčová.

Tak snad jsem na nic nezapomněl a děkuji vám za případné odpovědi.

a.

al3sh
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 16 črc 2008 12:19

Příspěvekod al3sh » 05 srp 2015 16:28

Tak vám všem děkuji za odpovědi, zatím to vidím na tenhle kousek
Toshiba Tecra Z50-A-16D PT544E-045039CZ
z CZC (kvůli záruce).

Je to kus přes limit, ale levněji jsem nenašel nic, co by splňovalo všechny požadavky. Nebo vidíte někde lepší volbu?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů