Pracovní notebook 14" (HP EliteBook 840 G3)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
ai_sOpOs
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2010 23:30

Pracovní notebook 14" (HP EliteBook 840 G3)

Příspěvekod ai_sOpOs » 26 úno 2016 14:12

Zdravím,

vybírám nový pracovní notebook. Pracuji jako projektový manažer ve webové agentuře. Seznam programů, které denně používám: MS Office, Sublime (front/back-end programování), Photoshop, Egde Animate, různé prohlížeče. Zhruba 60% času v doku s externím monitorem.
Aktuálně používám HP Compaq 6710b (T7700, WSXGA+, upgrade RAM, SSD). Notebook má hlavně problém s výdrží na baterku a dnes je už pro mě zbytečně veliký, ale jinak na něj nedám dopustit. Slouží víc než 8 let a mohl by klidně sloužit dál, kdybych ho jen přenášel mezi doky doma a v kanceláři (víc se nyní nacestuji). Občas je limitující 4GB RAM, slabý grafický výkon a hodila by se možnost připojit víc monitorů.
Nový notebook by měl vydržet alespoň 4-5 let.

Rozpočet: +/- 30 000,- Kč s DPH bez příslušenství (doky, další RAM modul atd.)

Požadavky nezbytné:
1) 14", FullHD, matný IPS like displej.
2) Výdrž aspoň 5-6 hodin při běžné kancelářské online práci.
3) Co nejstandardnější rozložení klávesnice.
4) Kvalitní konstrukce (štíhlost není až tak důležitá), hmotnost do 2 kg.
5) Dokovací konektor. Ideálně pro standardní dokovací stanici, nelíbí se mi řešení jako OneLink Dock od Lenova.

Požadavky ne nutně nezbytné:
6) Samostatné kontextové tlačítko, samostatná navigační tlačítka (ideálně ve sloupci vpravo od Enteru - jako mají HP business notebooky).
7) Samostatná tlačítka touchpadu.
8 ) Integrovaná grafika.
9) Možnost vyměnit disk, rozšířit RAM, snadno vyčistit chlazení.
10) USB 3.1 Type-C.
11) Podsvícená klávesnice.

Hlavní favorit: HP EliteBook 840 G3 (T9X25EA, cena 30 000,- Kč s DPH)
Dotazy:
- SVA displej - jak je to s jeho kvalitou? Dočetl jsem se, že SVA není tak kvalitní jako IPS. Ale chápu, že záleží na modelu displeje.
- Redakce: Máte v plánu notebook testovat?
Poznámky (kdyby se hodily někomu dalšímu):
- Notebook má osazeno M.2 SSD, rámeček na 2,5" disk neobsahuje, ale lze ho dokoupit.
- Notebook má připravené antény a slot pro SIM. LTE modem stojí 3600,- Kč s DPH.

Další varianty:
1) Dell E5470 (cena ???)
(nedávno zde vyšla recenze, notebook mě zaujal, stačila by mi i verze s 2jádrovým procesorem, snad by byla i levnější)
Dotazy:
- Kdy budou dostupné?
- Jaká bude asi koncová cena srovnatelně vybavené verze?
- Vidíte nějaká velké odlišnosti výhody/nevýhody oproti HP EliteBook 840 G3?

2) Fujitsu Lifebook E546 (cena 30 000,- Kč s DPH)
(tlustější konstrukce, mechanika, nutnost vyměnit disk za SSD)
- Vidíte nějaká velké odlišnosti výhody/nevýhody oproti HP EliteBook 840 G3?

3) Něco jiného?
- HP ProBook 640 v nové generaci (G2) ještě nevyšel. Vyjde? Kdy? (Vyšel už 650 G2.)
- Něco ze starších generací? Disk, RAM si vyměním, USB Type-C oželím, ale kvalitní displej je základ.
- Top řady (Dell E7450, ThinkPad T450s, Fujitsu E746, HP EliteBook 1040) jsou mimo finanční možnosti.
- Nechci MacBook.

Je možné si někde v Praze prohlédnout notebooky naživo? Nejsou to úplně spotřebitelské hity, takže v Alze jsem viděl maximálně HP ProBook 450 G3, který mě utvrdil v tom, že 440 G3 bude mít stejně mizerný displej.

Předem děkuji za všechny reakce.

bikes
píše často
Příspěvky: 132
Registrován: 23 čer 2011 12:12

Příspěvekod bikes » 26 úno 2016 15:51

a co vzit neco pres inzerat, sice mirne pres limit, ale jde o novy stroj http://pc.bazos.cz/inzerat/57610329/NOV ... -23000.php

stanos4
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 20 led 2008 13:43

Příspěvekod stanos4 » 27 úno 2016 10:13

u HP je SVA skratka pre Standard Viewing Angle display, inac povedane TN display. IPS je az ten s QHD rozlisenim (2560x1440) - UWVA = ultra wide viewing angles - Mozno by slo vymenit TN za Full HD IPS z minulej generacie. Z vlastnej skusenosti - mam lenovo t540p, ktore ma mat jeden z tych kvalitnejsich notebookovych TN displayov - je to hroza - presiel som nan zo staruckeho x60t s ips a teraz som znova na ips, a to t540p bolo fakt o vela radov horsie (nerobim s grafikou - len praca s textom, programovanie, vizualizacie, pozeranie filmov...)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 27 úno 2016 12:03

Je to tak. V mých očích ten notebook tímto rozhodnutím zabili. Z důvodu kompatibility bych pořád chtěl zůstat u 1920x1080, ale se špatným TN panelem už bych si dneska notebook nekoupil... natož za 30 tisíc.

Ten DELL 5470 bude mimochodem cenově tak na stejno. (Pokud by byl tvůj zájem o něj vážný, můžeš mi zkusit napsat - znám pár lidí z DELLu, tak by se dala dostat sleva i na kusovku.)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

ai_sOpOs
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2010 23:30

Příspěvekod ai_sOpOs » 27 úno 2016 16:52

Děkuji za objasnění.

To mění celou situaci a HP jde (bohužel) z výběru pryč. Pravděpodobně tedy volba padne na DELL.

Případné další návrhy a názory jsou ale vítány. :-)

BTW: HP asi používá toto označení už poměrně dlouho. Našel jsem, že můj HP Compaq 6710b (rok výroby 2007) má u displeje (WSXGA+, TN, CCFL) také uvedeno WVA. A u základního modelu (WXGA) žádné označení není. Neměl jsem možnost oba displeje přímo srovnat, ale můj displej má lepší pozorovací úhly než většina dnešních TN displejů (aspoň co vidím ve svém okolí).


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů