Business trida VERSUS Pavilion

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem

Ktere verzi davate hlas za zpracovani + displej

6710s
6
50%
Pavilion
6
50%
 
Celkem hlasů: 12

octopus77
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 12 srp 2007 13:18

Business trida VERSUS Pavilion

Příspěvekod octopus77 » 05 zář 2007 00:35

Nejdriv se mi libil model 6710s (Core2Duo, 1GBRam, 160GB). Jediny problem je, ze verze 885 z teto rady nema BrightView (cili leskly displej). Z nejakeho duvodu po nem touzim. Jinak 6710s#885 je za cca 24 500,-

Jediny mnou zatim nalezeny prijatelny model z rady 6710s je cislo 679, ktery ma sice displej leskly, ale zas uz je niz s vykonem. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45989
Jeho cena asi 22 500,-

Vsechny Paviliony maji leskle displeje co vim. Pokud byste meli business modely porovnat s Pavilionama, ktery by byl ten pro vas? Je mi jasne, ze priorita je kvalita provedeni, ale take krom vykonu si potrpim na displej. Jake jsou vase zkusenosti? Co mam vzit?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 05 zář 2007 00:45

Business displej. Niektore Paviliony maju problem s flickeringom pri FRC ditheringu; videl som dokonca dve 6710s, jeden s matnym a druhy s lesklym displejom (rovnaky vyrobca, rovnaky model panelu, len ina povrchova uprava) a ten matny som si vsimol az po asi pol hodine, ze je matny.

C

octopus77
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 12 srp 2007 13:18

Příspěvekod octopus77 » 05 zář 2007 00:54

CeCo píše:flickeringom pri FRC ditheringu

Muzes prosim vysvetlit, co je to za problem? Nerozumim tomu.

Ja uz jsem vpodstate dlouho rozhodnutej, ze chci lesklej. Kupujem si s kolegou stejne stroje a spolu to vybirame, oba jsme uz tak nejak presvedceni, ze leskly je ten pravy pro nas. A to jsme oba dlouhou dobu pouzivali matne displeje. A kdyz jsem vcera videl kamosuv stroj od HP s matnym displejem - ubohe barvy :( ale nemuzu je hazet do jednoho pytle vsecky

Clovek si navykne na matny displej, ale kdyz jsem mohl videt ty leskle, tak jim odpustim jejich odlesky a budu si uzivat sytosti barev:)

To, ze sis vsiml az po pul hodine, ze matny je matny je dano tim, ze by snad ten matny displej u te 6710s byl oproti tem ostatnim nejak "lepsi" ?

P.S. - kvuli male nabidce lesklych displeju od business rady, me to trosku tahne k Pavilionum, ale rozum rika, ze business toho vydrzi vic ... poslete odkaz na stroj od HP, ktery byste koupili do 25-26 tisic? ja uz se hrabu stale v tom samem

CeCo

Příspěvekod CeCo » 05 zář 2007 01:07

Dithering FRC - sposob, ako zobrazit 8bitove farby na 6bitovom (zobrazuje to 2 najblizsie farby v rychlom slede). Proste to cele blikalo.

Ten business mal vysoky jas... (bol to panel od AU Optronics).

Ja by som napr. isiel do 6715b za takuto cenu - tie pozorovacie uhly tam stoja za to (aj ked za cenu trosku mensieho jasu). (osobne mam WUXGA - sice este nizsi jas, cca 170nitov, mam vsak pekne podanie ciernej, dobre uhly...

C

KaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 31 pro 2006 20:16

Příspěvekod KaM » 05 zář 2007 12:29

Asi ste s kamarádem pevně rozhodnutý, ale do lesklého bych už nikdy nešel. Přes léto ztěží použitelné i v místnosti, natož v terénu.
A ty barvy, ono je to malinko jinak, než jak to vidíš na LCD. Překontrastovaný papoušek není moc realistický, ale je koukavější a prodejnější, bohužel :wink:
HP nx7400 + HP LP2465 - text & foto

octopus77
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 12 srp 2007 13:18

Příspěvekod octopus77 » 05 zář 2007 12:49

Hej nejde o papouska :)
Jsem z CVUT, kde ma vic jak pulka lidi v sale notebooky. Je tam svetlo a malokdo ma matnej displej, nikdo si na to nestezuje, ze by se neco lesklo a vzdy mi to prislo hrozne vpohode.

A do cca minuleho tydne jsem nevidel na vlastni oci rozdil mezi matnym a lesklym displejem vedle sebe. Rozdil byl v elektru sokujici. Matny proste vyblinkane barvy, vedle toho leskly FSC a Pavilion s uplne jinym podanim obrazu. Jeste vcera jsem patral po kamaradech a po obchodech. Kamarad ma asi rok stare business HPcko s matnym displejem. Nelibilo se mi to!

Matny displej me tedy nepresvedcil a proto se mu vyhnu. Samozrejme HPcko 6710s muze mit uchvatnej matnej displej, ale to ja nezjistim, protoze mi ho nikdo neukaze z prodejcu :) Leda ho nekdo z vas prosim vyfotte a poslete link.

Co vim, tak 6715 ma vsechny stroje s matnym displejem :)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 05 zář 2007 13:38

Já bych určitě volil HP Compaq (tedy ta business třída). Stačilo mi jednou vidět HP Pavilion v obchodu a lehce se dotknout víka displeje... CELÝ displej se zvlnil jak voda! A to jsem se ho jen dotknul. Tedy plátování displeje naprosto otřesné. Vedle toho byl nový Acer (ta řada Gamestone či jak se tomu říká) a ten měl kupodivu plátování displeje neporovnatelně lepší. Jinak ty lesklé plasty na Pavilionu mě taktéž dost odrazují (jsem zvědav, za jak dlouho se to odře...).
(Tím neříkám, že bych si raději koupil ten Acer, než Pavilion.)

Co se týče lesklý vs. matný displej. Chtěl bych jen upozornit na zobecňování - rozhodně neplatí, že každý lesklý displej má vyšší jas a lepší podání barev než matný! Tady jde o to, že antireflexní vrstva část jasu pohlcuje, zmenšuje pozorovací úhly a ovlivňuje podání barev. Tudíž je levnější a jednodušší vyrobit displej s danými parametry lesklý, než matný (antireflexní). To je také hlavní důvod, proč výrobci propagují v notebookách lesklé displeje - protože jsou levnější než matný displej o stejných parametrech. Samozřejma další důvod je taky ten, že lesklý panel má nižší spotřebu při dosáhnutí stejného jasu jako u matného.

//V nabídce LCD panelů Eizo, snad nejlepšího výrobce špičkových profi LCD, nenajdete žádný lesklý panel. I ty lejlevnější stolní LCD s TN panely mají lepší parametry než většina notebookových LCD. Mezi stolníma LCD je asi drtivá většina s matným displejem. Chci tím poukázat na to, že do noťasů se prostě dávat "odpad", na kterém se snaží výrobci co nejvíce ušetřit.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

octopus77
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 12 srp 2007 13:18

Příspěvekod octopus77 » 05 zář 2007 14:05

Docela ti i verim. Ja muzu hodnotit jen to, co jsem videl. Pokud by ten displej toho, co chci byl jako matnej srovnatelnej s lesklym, beru matnej. Ale asi rozumis, ze nechcem zajice v pytli.

Nejlepsi jak se rozhodnout je videt ty ntbooky nazivo. Nevite nekdo o nejakym HP centru?

octopus77
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 12 srp 2007 13:18

Příspěvekod octopus77 » 05 zář 2007 14:07

jimmyjames píše:Já bych určitě volil HP Compaq (tedy ta business třída). Stačilo mi jednou vidět HP Pavilion v obchodu a lehce se dotknout víka displeje... CELÝ displej se zvlnil jak voda!


Taky me to vic tahne k business. Jenze ja mam zas zkusenost, ze mi to viko Pavilionu prislo docela solidni na dotek.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 05 zář 2007 14:13

To je mi jasné. Já s tímhle měl také problém. Nechápu, proč HP nemá v ČR žádné předváděcí centrum. Má pouze authorizované prodejny, což jsou všehno prodejničky, kde mají max. pár kusů a to samozřejmě ještě ty nejlevnější. HP Pavilion není problém vidět v kdejakém hypermarketu, ale HP Compaq nemají nikde. Lenovo má v Praze authorizovanou prodejnu s předváděcím centrem, kde jsou údajně k vidění všechny modelové řady (osobně jsem tam ale ještě nebyl). Pro ASUSy existuje vyhlášená prodejna v Praze (ASUS.AS), kde mají vystaveno odhadem asi 15 noťasů (údajně vždy jednoho zástupce z každé řady). Dell má svoje předváděcí centrum v Praze (kolik tam mají noťasů nevím). Ovšem u HP o ničem takovém nevím :(

Zkus si to víko srovnat s nějakým jiným noťasem. Já jsem tu znám jako velký odpůrce Aceru, a přesto musím říct, že ten nový Acer, který jsem viděl, má mnohem lepší plátování displeje než HP Pavilion.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

octopus77
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 12 srp 2007 13:18

Příspěvekod octopus77 » 05 zář 2007 14:36

Njn to je pech.
Asi fakt nezbyte nic jineho , nez to zvolit dle katalogovych udaju. Je teda pravda, ze kdyz si nechame ntb poslat pres net, tak lze vratit bez duvodu?

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 05 zář 2007 14:40

Ano, pokud je smlouva uzavřena prostředky elektronické komunikace, tak platí lhůta 14dnů, odedne dodání, do kdy můžeš odstoupit od smlouvy bez udání důvodu. Upozrňuji, že pokud si noťas objednáš přes e-shop, ale převezmeš osobně, tak smlouvu uzavíráš osobně, tedy tato lhůta neplatí! Musí ti to tedy doručit poštou (tedy spíše přepravní službou). Noťas pak musíš vrátit v původním balení a nepoškozený samozřejmě.
Já jsem noťas objednával taky takto. 14 dní je dostatenčná doba na to, abys ho pořádně prozkoušel a pak se rozhodnul. Toto také vydím jako snad největší plus e-shopů :) Když si něco koupíš v kamenném obchodě, tak sice někdy si to můžeš rozbalit a podívat se, ale víc tam s tím stejně neuděláš, takže na takové ty "hůře viditelné vady" stejně nepříjdeš. Navíc většinou v těch kamenných prodejnách nemají daný noťas ani na skladě, takže ho prvně musíš objednat a pak už si ho "musíš" koupit, což je taky dost nesmyslné...
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

therapist
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 13 črc 2007 07:33

Příspěvekod therapist » 06 zář 2007 07:52

Souhlasím naprosto s tím co napsal jimmyjames. Matné lcd jsou podle mé zkušenosti s ntb Dell, HP a Toshiba lepší než lesklé. Už bych si lesklý nekoupil.

Před koupí bych spíše zvážil max. rozlišení panelu. Kvalita displaye je podle mě u notebooku docela důležitá.

Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát... :lol:


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů