MicroStar PR200X-015CZ názory

notebooky MSI a vše kolem nich
jindrab
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2007 23:54

MicroStar PR200X-015CZ názory

Příspěvekod jindrab » 11 zář 2007 18:15

Vlastníte někdo noťas: MicroStar PR200X-015CZ http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47521
Uvažuji o koupi ale prej display je nic moc, špatné pozorovací úhly, jas a kontrast taky nic moc. Jinak výbava se mi moc líbí

Djkoma
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 18 zář 2007 16:45

Příspěvekod Djkoma » 18 zář 2007 16:46

taky nad tímto modelem uvažuji, ale nikde jsem neobjevil nikoho se zkušenostmi :(

jindrab
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2007 23:54

Příspěvekod jindrab » 18 zář 2007 17:54

nasel jsem dve recenze jedna vcelku neutralni: http://www.fudzilla.com/index.php?optio ... &Itemid=40
a jedna kritizuje dost display - coz by mi hodne vadilo http://www.hardwarezone.com/articles/vi ... id=14&pg=5
zatim jsem rozhodnuty pro Toshiba U300-116 ale kdybych si na MSI mohl sahnout a omrknout display a libil by se mi tak jdu do MSI
jestli mas jakekoliv dalsi info o MSI (recenze, nazory) tak sem s nimi :-)

Djkoma
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 18 zář 2007 16:45

Příspěvekod Djkoma » 20 zář 2007 13:58

U300-116 se mi také líbí, ale... MSI má hdmi což se mi velmi hodí a o Toshibách jsem četl že moc dlouho na baterkách nevydrží :( nevím zda je to případ i tohoto modelu. Další rozdíl, je že msi má o trochu (není to nepatrný rozdíl) rychlejší procesor a dovoluje majiteli nainstalovat systém podle jeho chuti. Naopak jako nevýhoda mi přijde klávesa FN místo ctrl :(. Tak jako tak by to chtělo model vidět naživo.

PS: osobně se mi moc zalíbil plánovaná HP dv2600 (snad sem se nespletl), příjemná 14" s nádherným vzhledem a krásným vybavením. Jen doufám, že do ČR přijde ...

jindrab
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2007 23:54

Příspěvekod jindrab » 20 zář 2007 14:21

To HP uz je na mne moc velke a tezke, budu s tim casto cestovat. Mi se take vic libi MSI no ale bez toho abych si na to sahnul tak asi ne. A kdyz to MSI nikdo v CR nekupuje tak se na to budou asi spatne shanet dily (akumulator). Toshiba je vcelku v CR popularni takze to nebude problem. No jeste se mi libi FS Mobile U9200 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49421 ale nevim kde je k dostani ci ho nekdo ma

Djkoma
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 18 zář 2007 16:45

Příspěvekod Djkoma » 20 zář 2007 19:45

MSI nikdo CR nekupuje? to trochu nechápu. CZC ho poskytuje a obchodů je tu víc. Pokud by ses s nima dohodl podle mě by ti ho na prodejně ukázali (měli by a já v to doufám...). O akumulatoru nic nevím, ale snad ten původní stačí a kdyžtak by šel dokoupit(snad). Ta toshiba nemá tuším takovou výdrž, to hp je těžší o 0,4-0,5 kg tuším, ale také je trochu větší (holt 14,1"). To FSC se mi také moc líbí a těch až 6 hodin výdrže to zní velmi dobře (i když to msi podle recenzí zvládne 5 a něco = WAU). Pro mě je důležité hdmi které tyhle maličké málo kdy poskytují :(. Pokud chceš jenom12" tak už moc dalších možností není. Já jsem ještě zvědavý jaké parametry bude mít 14" série od FSC (tuším s označením MXXX).

PS: kamarád dělá do ntb a říkal, že s MSI jsou problémy okolo servisu ... což mě nejvíc odrazuje :(

2 PS: dneska jsem měl v ruce Pc world a je tam test lehkých ntb, je tam Toshiba myslím, že model U200 a dva ultralehké od MSI včetně tohoto modelu. V testu vydržel přehrávat film z dvd 3hodiny a 52 minut (druhý nejlepší v testu tuším za lifebookem nebo něčím). PCW se mi nechtěl kupovat stojí stovku, kouknu ještě po tom testu někde na netu, ale to msi se mi moc líbí :(

jindrab
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2007 23:54

Příspěvekod jindrab » 21 zář 2007 20:26

No tak to já hned poftčím pro ten časák :arrow: ... a navíc, jestli to v pondělí vyjde tak bych se na něj moh ve 100Mega v Brně (jsem z Brna) mrknout mají tam na skladě 4 kousky :P - teda snad mi ho dovolí i zapnout, ale vzhledem že tam není OS - tak budu asi čumět jen na bios. Nemáte někdo link na nějaký jednoduchý grafický OS (nějaký linux) co bych mohl bootnout z CD?

Djkoma
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 18 zář 2007 16:45

Příspěvekod Djkoma » 22 zář 2007 11:51

Já si ho asi stejně nakonec koupím, bylo tam toho docela dost. Dej vědět až ho uvidíš, okoukni klávesnici jestli se neprohýbá při psaní a okoukni pevnost, ale to ty všechno určitě víš nejlépe. Škoda, že ten display neodzkoušíš pořádně, ale možná tam něco budou mít ne? Když ne tak kámoš radil livecd linuxu někde na netu, ale neví přesný odkaz. Nebo jakékoliv jiné livecd/dvd

Jinak teď jsme si uvědomil, že na CZC mají trochu vylepšený model tohoto msi ( http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... alohovani/ ). Řekl bych že jediná změna je větší paměť o giga a to při stejné ceně jako předtím měl ten minulý (ted ho zlevnili, ale jen o tisícovku ani ne).

Dej vědět :)

jindrab
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2007 23:54

Příspěvekod jindrab » 23 zář 2007 11:06

V pondělí odpoledne by jsem měl na něj mrknout. V PCm a displayi nic neříkali, ale jinak recence celkově byla odflaknutá. O tom že má šasi z lehkých slitin (doufám že se nepletu) ani nepíply o TPM taky ne. Potěšil mě nejlepší výkon (kromě grafiky ale to je mi jedno) a ta výdrž na baterky. Jestli mě v pondělí vyloženě něco neodradí tak do něj jdu taky :oops:

Djkoma
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 18 zář 2007 16:45

Příspěvekod Djkoma » 23 zář 2007 11:52

tak ona grafika u všech těchto modelů je integrovaná (až na nějakou výjimku u těch nejdražších, které jsou cenově naprosto šílený). Odfláknutá? je to možné já to pouze na rychlo zkouknul, ale ta výdrž je opravdu skvělá. Tak dej vědět nemůžu se dočkat :o) PS: a doufám že půjdeš do toho výhodnějšího modelu s 2GB ramek :o) Předtím jsem spletl odkaz těd jsem dám správný http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49586 tak hodně zdaru :) jo a ještě něco nemáš scaner? ze bys me naskenoval ty stranky s testem? :O)

jindrab
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2007 23:54

Příspěvekod jindrab » 25 zář 2007 22:23

No tak 100Mega na mě kašle, jedině kdyby noťas někdo vrátil, jinak nové kusy nevybalujou - edině že bych si ho tam chtěl právě koupit (prej jsou velkoobchod tak nemusí nic předvádět)
Recnezi jsem naskenoval, ale nevim jak ji připojit tady na forum, dej mi email a ja ti to pošlu.
Zatím to vypadá že i tak do MSI půjdu (samozřejmě že 2GB RAM verze). Jinak mám dokonce i OEM BIOS c***k na Visty (včera jsem ho podle návodu na netu udělal) pro tenhle noťas jestli víš o co jde 8)

Djkoma
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 18 zář 2007 16:45

Příspěvekod Djkoma » 26 zář 2007 14:19

na fkovi@atlas.cz prosím :))

je to škoda, že ti ho nemůžou ukázat :( ale někde by přeci měli nejde kupovat zajíce v pytli :( jasně nic krom 2Gb nemá cenu při těch cenách.

nezkoušel jsi alzu nebo czc?

jindrab
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2007 23:54

Příspěvekod jindrab » 26 zář 2007 15:34

Alza, CZC jsou jen v Praze a kvuli tomu tam nepojedu.
email s recenzi se mi vratil: "Je nám líto, ale Vaše zpráva "Recenze" nemohla být doručena. Adresátova schránka je přeplněna."
Tak az tam budes mit volno (cca 3MB) tak mi dej vedet.

Djkoma
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 18 zář 2007 16:45

Příspěvekod Djkoma » 30 zář 2007 20:44

Mělo by to být hotovo ... Nevím proč to psalo tohle, když je stránka plná z 10% (tudiž 10% z 15 MB...). Jinak na notebook.cz vyšla recenze na ten Toshibáckej mininotebook :-) jdu to okouknout... jinak kvůli nákupu a vyzkoušení toho MSi bych do prahy jel ...

jindrab
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2007 23:54

Příspěvekod jindrab » 03 říj 2007 17:51

Tak nakonec už ten MSI PR200X-046CZ mám doma (cca 24hod), zatím plná spokojenost :)
Display: absolutně nevidím žádný problém s pozorovacími úhly - teda nejsem nějaký expert na notebooky LCD ale když to srovnám s jinými notebooky co mají kolegové tak je to zhruba stejné.
Prohýbání kávesnice = jak psali v PCM. Určitý průhyb (tak odhadem 0,2-0,5mm) je pozorovatelný ale ničemu mi to nevadí. Moje stará toshiba se také mírně prohýbala.
Klidně se ptejte co chcete - výdrž baterie jsem ještě netestoval.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů