Bluetooth myš - jake mate zkusenosti??

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
el-codeas
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 24 srp 2006 10:23

Bluetooth myš - jake mate zkusenosti??

Příspěvekod el-codeas » 25 zář 2006 15:39

Ahoj, k novymu NTB bych si rad koupil myš...
Objevil jsem možnost myšei, přes Bluetooth..
Jaký je Váš názor?? jsou tyto myší kvalitní, můžu zaroven použivat BT pro mobil a BT pro myš??

Asi by se jednalo o tento model
Logitech V270 Cordless Optical Notebook Mouse for Bluetooth
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36944
+ design
+ značka
+ senzor 1000dpi
- vydrž
a nebo
MSI StarMouse BM100, Bluetooth™ 1.2/Class II mouse
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=92&Shortcut=MSI-CAX517A1
+ vydrž (nabijeni přes kolibku)
- velikost
- senzor 800dpi
- značka

diky za vaše obecné připominky i za připominyk k určitým značkám..

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 25 zář 2006 21:35

Nevim logitechy byvaji docela dobre...
Ale se mi nechce verit ze je na trhu tak malo BT mysi, kdyz je to tak uzitecna vec...
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Fluke
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 24 čer 2006 16:50

Příspěvekod Fluke » 26 zář 2006 14:15

No já osobně, když už bych měl jít do ntb myšiny, šel bych spíš do Laserové, třeba tato http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33988 sice nejede na Modrý zub, ale asi nelze spojit vše.
Já používám jejího většího bratříčka http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34219 a sem dost spokojenej. Jinak ntb myš bych si ani nekupoval, je to strašně malý.
Asus PRO5DID, C2D T6570, 4GB Ram, nVidia GT320m 1GB, 500GB HDD, 15,6" glare
FSC Amilo A1667G, T64 MT-32, 1GB Ram, ATI MRx700 128MB, 100GB HDD, 15,4" glare

scholzj
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2006 14:17
Bydliště: Olomouc/Praha

Příspěvekod scholzj » 26 zář 2006 14:53

Zkusenosti s bluetooth mysi by me taky zajimali - uvazuju ze si poridim prave onu zminovanou V270. Zajimalo by me hlavne, jake jsou zkusenosti s vydrzi baterii (v mysi, ne notebooku) a zda se jeji pohyb napr. neseka.

Co se velikosti tyce, mam ted Logitech NX60, ktera ma myslim stejne rozmery jako V270 a vetsi mys bych uz rozhodne nechtel. I jeji tvar mi maximalne vyhovuje. A laserovy snimac ... to je jiste pekna vec, ale vetsina uzivatelu notebooku s integrovanym bluetooth asi vice oceni to, ze jim z nej netrci zadny dalsi vysilac nez laserovy snimac.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 26 zář 2006 17:01

idealni kdyby byla nejaka Gx nebo MX/VX na BT, ja sem treba co se tyce mysi dost namlsany, nejdriv sem mel Explorera3.0 a ted mam MX518, a fakt nechci cokoliv horsiho, vzdycky jak vidim ty opticky geniusy je mi zle :roll:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Fluke
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 24 čer 2006 16:50

Příspěvekod Fluke » 26 zář 2006 17:55

scholzj píše:A laserovy snimac ... to je jiste pekna vec, ale vetsina uzivatelu notebooku s integrovanym bluetooth asi vice oceni to, ze jim z nej netrci zadny dalsi vysilac nez laserovy snimac.


ehm, cože? Laserový snímač, který trčí z ntb? Opravdu se bavíme o tom samém? :D Zřejmě si myslel rádiový snímač anebo sis popletl, že ta myš má místo optiky laser 8) (A oproti optice je to sakra rozdíl)
Asus PRO5DID, C2D T6570, 4GB Ram, nVidia GT320m 1GB, 500GB HDD, 15,6" glare

FSC Amilo A1667G, T64 MT-32, 1GB Ram, ATI MRx700 128MB, 100GB HDD, 15,4" glare

scholzj
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2006 14:17
Bydliště: Olomouc/Praha

Příspěvekod scholzj » 26 zář 2006 18:10

Fluke píše:ehm, cože? Laserový snímač, který trčí z ntb?


Ano, bavime se o tom samem. Ale pro tebe to radsi jeste rozepisu: Radsi budu mit mys bluetoothem a obycejnou optikou nez mys s obycejnym radiem (ktere my trci z USB portu) a laserem (na snimani). Ale myslim, ze jsem to napsal dostatecne pochopitelne. (staci jen predpokladat jistou inteligenci i u ostatnich ucastniku diskuze, ne jen u sebe :-)) Jinymi slovy "MS Wireless Notebook Laser Mouse 6000 MoonSilver", kterou jsi tu nabizel pro me neni prijatelna.

BTW: Taky jsem mel moznost pracovat par dni s laserovou mysi a zadny zasadni rozdil jsem nepozoroval. (internet, programovani, atd.)

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 26 zář 2006 19:53

Nic proti ale Fluke mel z casti pravdu, tak jak jsi to napsal to vypada ze u te mysi by trcel z notebooku laserovy snimac :) Ale dal bych to nerozmazaval
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

scholzj
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2006 14:17
Bydliště: Olomouc/Praha

Příspěvekod scholzj » 26 zář 2006 20:20

Pokud bych napsal, ze dam prednost vetsi RAMce pred vetsim diskem tak to taky pochopis tak, ze budu tu RAMku cpat na misto disku? Asi ne, protoze vis, ze by to neslo. A stejne je to snad i s tou mysi, ne?

leon

Příspěvekod leon » 26 zář 2006 20:23

no ja bejt tebou tak uz to radeji nerozmazavam :) ... znovu si to po sobe precti a uz to nerozebirej :D

scholzj
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2006 14:17
Bydliště: Olomouc/Praha

Příspěvekod scholzj » 27 zář 2006 00:14

No, me to rozmazavani zatim netrapi :-).

Svuj prispevek jsem si samozrejme precetl hned po precteni prispevku od Fluka - jedine co na nem vidim, je chybejici carka v inkriminovanem useku (nevim jestli to je to co vam na tom vadi? asi spise ne). Ale mozna to spatne vnimam, protoze vim, co jsem tim chtel rict.

Mozna by taky stacilo pristupovat i k tem uzivatelum fora, kteri tu nepisou kazdy den, jako k rovnocenym partnerum. Ne jako k nekomu, kdo nic nevi, nicemu nerozumi. To se mi tu stalo bohuzel uz jednou, kdy jsem byl presvedcovan, ze zadny model V1J od ASUSu neexistuje, ze jsem asi urcite myslel bud W1J nebo VX1.

Anebo jsem proste jen egoista, ktery si mysli, ze vi vsechno nejlip ... kdo vi ... :-)

Wizi
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 30 srp 2006 22:08

Příspěvekod Wizi » 27 zář 2006 08:48

Jenze ta jedna carka meni vyznam cely vety, kdyz sem si to poprvy precetl tak sem se skoro lekl ze existuje mys co co ma laserovej prijimac (neplest se snimacem) coz je ponekud hure predstavitelne. takze musim dat za pravdu Flukovi.

A egoista nejsi a nikdo tu k tobe nepristupuje jako k menecenemu ale kdyz napises nekde chybu tak ji snad pak je slusnost opravit, pripadne se omluvit a ne tu psat ze tys to napsal dobre a vsichni sou dementi pac nerozumej tomu cos ty napsal a co tobe dava smysl protoze si to vymyslel. Viz. tvuj priklad s notase, kdyz napises V1J tak to neni totez jako W1J.

Ale osobne mam MS Wireless NTB 6000 a sem s ni naprosto spokojenej, pokud je laser zbytecnej tak 4000 je to samy jen se svetylkem. A co se tyce trciciho prijimace\vysilace z USB tak myslim ze tu hraje roli kde mas ten USB, myslim ze na zadni strane notasu se da skousnout.

Fluke
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 24 čer 2006 16:50

Příspěvekod Fluke » 27 zář 2006 23:06

No chvíli sem tu nebyl a tady se to rozjede...no, ale nebudu to rozmazávat, spíš se radši vrátíme k tématu.
O výhodě Bluetooth nepochybuji, i když už sem se setkal i s notebooky, které, i když jsou výbavou minimálně ve střední kategorii, nemají Bluetooth. Kombinace radiový přijímač a laser snímač je zřejmě, pak ta nejlepší, v opačném případě stojí za to Bluetooth přijímač. Je jen škoda, že se nenabízí ještě myšina s Bluetooth a laser snímačem :cry:
Musím, ale říct, že citlivost laseru je oproti optice poznatelně vyšší, minimálně u MS, Logitech jsem neporovnával. Proto bych radši doporučil laser.
Tak a dle mého skromného názoru, bych si ntb myš vůbec nekupoval, protože práce s malou myší není po nějaké té hodině příliš příjemná(nechci si představovat co je to za zátěž pro ruku). U svého ntb používám MSIE 4.0 s drátem a je to opravdu příjemná práce, u PC už jsem psal výše mám tu MSLM6000Wireless, taktéž velká a stejného tvaru jako IE4.0, ale na přenášení se mi zdá její přijímač mírně nevhodnej.
No, abych jen nemluvil do větru, drát nemusí být zas tak velký problém, s větší myší se vždy dobře pracuje a laserový snímač je o dost přesnější na různém povrchu, tudíž třeba taková http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34220 nemusí být špatná. (Pokud se někomu zdá, že moc prosazuji MS, tak proto, že HW má kvalitní a cenovou politiku lepší než Logitech, díky OEM prodeji)
Asus PRO5DID, C2D T6570, 4GB Ram, nVidia GT320m 1GB, 500GB HDD, 15,6" glare

FSC Amilo A1667G, T64 MT-32, 1GB Ram, ATI MRx700 128MB, 100GB HDD, 15,4" glare

el-codeas
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 24 srp 2006 10:23

Příspěvekod el-codeas » 28 zář 2006 11:51

Takže kouakm že jsem přehlidnul děleni - optická vs. laserová myš...
(musim to tedy prozkoumat, co je lepší)

Z tech dvou co jsem psal MSI,logitech... jsou normální velikosti nebo "ntb velikosti?"

doma mám drátovou malou myš - tedy asi ntb - a je s ní velmi nepohodlná práce, takže hledám řešení.. bezdrat a větši (respektive normalni velikost)

leon

Příspěvekod leon » 29 zář 2006 01:23

el-codeas píše:Takže kouakm že jsem přehlidnul děleni - optická vs. laserová myš...
(musim to tedy prozkoumat, co je lepší)

lepší je samozřejmě laserová, je přesnější a žere míň baterky


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů