Existuje takový notebook za 25-28 tisíc

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
S.T.E.A.K.
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 05 říj 2007 16:57
Kontaktovat uživatele:

Existuje takový notebook za 25-28 tisíc

Příspěvekod S.T.E.A.K. » 05 říj 2007 18:17

Vim, že je asi ještě brzo, notebook si chci kupovat až někdy na přelomu ledna/února, ale chtěl bych mít předem jasno.
Notebook by měl odpovídat mojim požadavkům a jeho cena by měla být kolem 25 tisíc s DPH(klidně může být i trochu víc, ale maximum je 28 tisíc Kč).
Tak a tady je minimální konfigurace, kterou by měl splňovat:
1. Velikost: displej 15' nebo 15,4' (ale pokud by se s touhle konfig. sehnal jen 17', tak bych to nějak přežil, nebudu ho moc přenášet), klidně může být širokoúhlý a rozlišení aspoň 1280 x 800
2. Klávesnice: Preferoval bych NB s NUMERICKÝM blokem (ta se ale bohužel u 15' a 15,4' moc nevyskytuje, takže to asi budu muset oželet...a dokoupit si ho zvlášť...)
3. Design - celkem jedno (designově se mi líbí se mi třeba Toshiba P100, tak může být třeba podobný)
4. Procesor - nějaký dvoujádrový asi Core 2 Duo, či Core Duo(nebo co byste doporučili? v CPU se moc nevyznám)
5. RAM - minimálně 1GB(ale aby to nebyly 2×512MB a zbyl tam volnej slot), ale spíš 2GB a max rozšiřitelnost na 4GB
6. Grafika - alespoň 256 MB nesdílené paměti (+ nějakou i sdílenou), velké +, pokud bude podpora DirectX 10!!!
7. Disk - nejméně 120GB
8. DVD-RW DL, nejméně 3×USB 2.0, Firewire, Bluetooth, WiFi, LAN, čtečka karet modem, webkamera 1,3 MPx(ale klidně i 0,3MPx), ExpressCard(není podmínkou ale pokud bude je to +)
9. hmotnost tak do 3kg, max. 4kg; doba výdrže alespoň 1,5 hodiny
10. OS: asi Vista Home Premium/Windows XP, ale aby nebyl problém, kdyby na něm měl běžet Linux
11. aby se dal sehnat na czc.cz, nebo cybex.cz, nebo alza.cz, a nebo přímo od výrobce, jinde nemám moc zkušenosti, tak bych to moc neriskoval(pouze pokud bystě měl někdo dobré zkušenosti jinde...), ale může být i nějaký konfigurátor
12. Výrobce - celkem jedno nejsem na žádného nijak zaměřenej

Existuje nějaký notebook kolem 25 000Kč s přibližně s touhle výbavou?

Předem děkuji za odpovědi.
N-earn.com - Vše o výdělku na internetu
------------------------------------------------------
MSI EX600X-074CZ - C2D 1,5GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, 256MB GeForce 8400G, 15,4' 1280×800; numerická klávesnice, WiFi A,G,N, BT, 4 USB, Firewire, DVD-RW,...

Mountin
píše často
Příspěvky: 387
Registrován: 05 srp 2007 15:34
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mountin » 05 říj 2007 19:05

k obchodu cybex i czc vpoho ale alza je "pověstná kvalitou"
Live youre life, like it's youre last day... and then die
FSC Amilo Xa 1526: Tur.X2 TL56; 1024MB RAM; 160GB 5400.0; Go7600 256MB; Microsoft VHP; 17"

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 05 říj 2007 19:16

V cenové hladině do 28k s DPH (se systémem) je vzhledem k tvým nárokům těžké vybírat, vyhovovat by mohl Asus F3KA. Problém bude možná s dodávkou, na více místech prostě není a přijít by mohl během dvou tří týdnů. Já jsem ho bral z http://www.lan-shop.cz/, kde ho měli skladem a za dobrou cenu - 26300,- s DPH, ale BEZ OS.
má:
1) širokoúhlý 15,4" 1280x800
2) nemá
4) Turion X2
5) jeden 1GB modul 667MHz, dokoupil jsem k němu další 1GB za 735,-
6) HD 2600 má podporu DX10, ale nejsem si jistý s tou pamětí - ve specifikacích se píše 512MB, takže těch 256MB by měla mít svojich a zbytek si brát ze systémové paměti
7) 160GB
8) vše má, USB jsou čtyři
jako bonus brašna a myš
ještě dodávám, že tohle jsou katalogové údaje a potvrdit to nemůžu, dojde mi až v pondělí
Na czc je celkem drahý, nejlevněji jsem ho viděl právě v lanshopu, či u Autocontu.
Vzhledem k nárokům to vidím buď na tenhle, nebo něco od VBI

pmultimix
píše často
Příspěvky: 369
Registrován: 10 srp 2007 18:54

Příspěvekod pmultimix » 06 říj 2007 16:14

Podle tvých požadavků bych ti doporučil jednině Toshiba a200-1M8

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 říj 2007 16:59

Suhlas s Toshibou s Radeonom HD 2600.

Inac, okrem Dellu ziaden vyrobca neponuka notebooky napriamo (aspon v CR/SR). Napr. HPmarket je tiez robeny externou firmou, ktora s HP nema ziadne majetkove prepojenie a ziadne specialne zmluvy.

Numericky blok len v MSI, ktore nie su az tak kvalitne... 2GB bude skor v 2 slotoch za tuto cenu. Toshiba ma zasa slabsiu vydrz (tak 2h), ale asi splna z toho tvojho najviac (aj ked na Radeone rozbehat Linux...)

C

kohout
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 11 kvě 2007 14:03
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kohout » 06 říj 2007 18:10

Ta Toshiba mě zaujala, má s ní někdo zkušenosti? Nebyl by za tu cenu lepší FL90 z vbi.cz?

S.T.E.A.K.
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 05 říj 2007 16:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod S.T.E.A.K. » 06 říj 2007 18:29

Díky za odpovědi.
Zatim se mi víc líbí ta Toshiba, ale musel bych si k ní asi časem dokoupit 1GB RAM(ale to bych musel i k tomu ASUSu), nikde sem nenašel, jestli má Toshiba slot pro Expres Card, ale asi nemá...

Jinak s Alzou mám zatim docela dobrý zkušenosti, i když, zatim sem tam nic nereklamoval.

A numerickou klávesnici nemaj jen MSI, ale i ostatní, ale spíš jí maj 17' modely(těch je plno), 15' modelů, který jí maj je jen pár, ale jsou!

Jinak na vbi.cz - nevim jestli jsem to dobře pochopil, ale tam stojí jen šasi 21 000 Kč a zbytek musíš nakonfigurovat a to seš hned za 30 tisícema...
N-earn.com - Vše o výdělku na internetu

------------------------------------------------------

MSI EX600X-074CZ - C2D 1,5GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, 256MB GeForce 8400G, 15,4' 1280×800; numerická klávesnice, WiFi A,G,N, BT, 4 USB, Firewire, DVD-RW,...

zeto750
píše často
Příspěvky: 147
Registrován: 05 srp 2007 14:48

Příspěvekod zeto750 » 07 říj 2007 15:17

mam skoro(presne) rovnake poziadavky ako ty..skus pozriet nejaky MSI na alze je velky vyber ...ja tiez este nekupujem ale az neskor....
PR:
http://www.alza.sk/notebook-msi-megaboo ... d80343.htm
http://www.alza.sk/notebook-msi-er710x-034cz-d81949.htm
...alebo nejaky asus ?

S.T.E.A.K.
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 05 říj 2007 16:57
Kontaktovat uživatele:

MSI?

Příspěvekod S.T.E.A.K. » 07 říj 2007 21:25

Díky, taky jsem uvažoval o MSI, ale co sem pročítal tady fórum, tak od něj lidi docela odrazujou, hlavně kvůli dílenskému zpracování...
Pěknej je hlavně ten první notebook MSI... a navíc asi splňuje všechny požadavky(asi, protože jsem ještě nekontroloval celou konfiguraci k tomu se dostanu asi až zítra) a to ještě za nižší cenu - "jen" 23 203,81 Kč, takže to by docela vyhovovalo... a navíc má narozdíl od Toshiby a Asusu 2GB RAM a numerickou klávesnici, ale je na tom trošku hůř v grafické kartě - ve srovnání(TEST) dopadla trošku hůř než ta u Toshiby a ASUSu, ale jen o trochu... i když, nevim, jestli tam je hodnocena přímo ta grafika, která je v NB.

Prozatim jsou kandidáti na to, kterej bych si koupil(+nevýhody):
Toshiba a200-1M8 - nemá numer. blok, jen 1GB RAM, údajně velice těžká instalace Win XP
MSI MegaBook EX600X-032CZ - o otrošku horší grafika(ale to by tolik nevadilo), a značka MSI (odrazování od této značky)

Na funkce i poměr cena/výkon zatím vítezí to MSI, ale ještě nevím pro co se rozhodnu, ještě si přečtu nějaké recenze o obou NB a uvidim, možná zatím ještě najdu nějakej lepší NB za tu cenu...
N-earn.com - Vše o výdělku na internetu

------------------------------------------------------

MSI EX600X-074CZ - C2D 1,5GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, 256MB GeForce 8400G, 15,4' 1280×800; numerická klávesnice, WiFi A,G,N, BT, 4 USB, Firewire, DVD-RW,...

S.T.E.A.K.
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 05 říj 2007 16:57
Kontaktovat uživatele:

WiFi /kabel?

Příspěvekod S.T.E.A.K. » 10 říj 2007 16:19

Ještě jsem se chtěl zeptat, jak bych to vyřešil s internetem - ten mám totiž zaveden do stolního PC. Napadnul mě datovej kabel, ale já bych potřeboval přístup k internetu i když bude stolní Pc vypnutej, existuje nějakej WiFi "server" nebo jen nějaká WiFi rozdvojka, ze které bych připojil jeden Pc kabelem a notebook WiFi, nebo by stačila obyčejná rozdvojka na kabel od internetu, pokud něco takovýho existuje. No každopádně bych chtěl aby se to vešlo tak do 500Kč(max 1000Kč), pokud by existovala rozdvojka na internetovej kabel, tak tu bych asi upřednostnil, nechce se mi totiž dokupovat do stolního Pc WiFi kartu...
Tak co byste doporučili vy? ještě jednou, potřeboval bych aby připojení k netu fungovalo i při vypnutém stolním PC.

Předem děkuji za odpovědi.
N-earn.com - Vše o výdělku na internetu

------------------------------------------------------

MSI EX600X-074CZ - C2D 1,5GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, 256MB GeForce 8400G, 15,4' 1280×800; numerická klávesnice, WiFi A,G,N, BT, 4 USB, Firewire, DVD-RW,...

Seraphin142
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 11 zář 2007 07:09

Re: WiFi /kabel?

Příspěvekod Seraphin142 » 10 říj 2007 16:27

S.T.E.A.K. píše:Ještě jsem se chtěl zeptat, jak bych to vyřešil s internetem - ten mám totiž zaveden do stolního PC. Napadnul mě datovej kabel, ale já bych potřeboval přístup k internetu i když bude stolní Pc vypnutej, existuje nějakej WiFi "server" nebo jen nějaká WiFi rozdvojka, ze které bych připojil jeden Pc kabelem a notebook WiFi, nebo by stačila obyčejná rozdvojka na kabel od internetu, pokud něco takovýho existuje. No každopádně bych chtěl aby se to vešlo tak do 500Kč(max 1000Kč), pokud by existovala rozdvojka na internetovej kabel, tak tu bych asi upřednostnil, nechce se mi totiž dokupovat do stolního Pc WiFi kartu...
Tak co byste doporučili vy? ještě jednou, potřeboval bych aby připojení k netu fungovalo i při vypnutém stolním PC.

Předem děkuji za odpovědi.

switch na kabel stoji par korun -> mas z kabelu 2
router co ma wlan AP stoji 1200+-, doporucuju koupit kvalitnejsi za 2500+-. Pak cloveku odpadaji nervy s portforwardem, natem a QOS

Rexy

Příspěvekod Rexy » 10 říj 2007 16:27

to S.T.E.A.K.

zadny rozdvojky neexistujou, musis si poridit router. bud "normalini" ze kteryho lezou kabely LAN, nebo wifi router, ten ma taky LAN konektory, ale taky vysila pres radio (wifi)

edit:
ted mi doslo, ze nemluvis o siti, ale jen o sdileni internetu, tak to staci i ten switch, jak rika kolega.
Naposledy upravil(a) Rexy dne 10 říj 2007 16:31, celkem upraveno 1 x.

gdak
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 04 srp 2007 01:32
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod gdak » 10 říj 2007 16:28

Já jsem si koupil tenhle kousek a jsem naprosto spokojenej, je levnej a funguje bez problémů...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39130
a určitě se vyplatí koupit wi-fi router... žádný kabely po stole a můžeš to vzít kam chceš, kor za tyhle peníze bych to viděl jednoznačně...

S.T.E.A.K.
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 05 říj 2007 16:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod S.T.E.A.K. » 10 říj 2007 18:02

Ještě nemám se sítěma a WiFi zkušenosti(vždy sem pracoval jen na PC, které nebylo v síti), takže jestli jsem dobře pochopil, tak si koupim WiFi router(př. tenhle) do něj zapojim kabel od internetu a z routru vyvedu LAN kabel do PC/nebo si do PC pořídim také WiFi a do notebooku mi pude internet přes WiFi.

Nebo si koupim ten switch na kabel a rozvedu si net k PC a NB. Stačilo by něco takovýho - odkaz? šel by do toho teda normálně zapojit kabel od netu a vyvést z toho kabely 2 do PC a NB(a ty kabely by byly síťové, nebo taky ty k internetu - teda pokud je mezi nima rozdíl)?

Síť jako takovou asi moc potřebovat nebudu(možná občas, ale na to by měl stačit net+ hamachi nebo tak...), chci tam hlavně ten net.
N-earn.com - Vše o výdělku na internetu

------------------------------------------------------

MSI EX600X-074CZ - C2D 1,5GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, 256MB GeForce 8400G, 15,4' 1280×800; numerická klávesnice, WiFi A,G,N, BT, 4 USB, Firewire, DVD-RW,...

gdak
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 04 srp 2007 01:32
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod gdak » 10 říj 2007 18:25

Taky s tim nemám zkušenosti, ale jak říkáš tak to je, jen potřebuješ mít na routeru port/porty pro LAN(prostě kabelem do počítače, tzn. internet) a nebo koupit wifi do stolního. Switch taky stačí, ale lepší si připlatit. Hlavní výhoda routeru, že s notasem můžeš chodit po bytě.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 119 hostů