Zaruka u HP

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
megabytex
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 05 bře 2007 13:02

Zaruka u HP

Příspěvekod megabytex » 11 zář 2007 13:58

Bol by niekto taky dobry a objasnil by mi politiku zaruky HP?
Som zo SR. Chcem kupit model 6710b. Zaujima ma hlavne to, ci by som mal servis aj v CR a kolkorocny servis je v zakladnej cene. Popripade kolko by ma stali nejake nadstandartne sluzby.

lyam
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 14 srp 2007 21:18

Příspěvekod lyam » 11 zář 2007 14:31

můžeš využít jakýkoliv značkový servis v každé zemi, záruka je standartně 2 roky, prodloužit se dá tuším o rok za nějaký ten příplatek, do 30 dnů od koupi si můžeš zboží bezplatně u prodejce vyměnit pokud se ti posere :wink: toť politika HP

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 11 zář 2007 14:38

http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=4717

6710b ma v zaklade 2rocnu zaruku pre fyzicke osoby a 1rocnu pre pravnicke. carepackmi sa da predlzit o 1 az 5 rokov alebo "upgradnut" na nadstandardne zaruky ako NBD onsite (technik pride k tebe hned na druhy pracovny den ako nahlasis poruchu) alebo ADP (do zaruky spadaju aj tebou zavinene zavady).

k1ll3c
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 zář 2007 09:53

Příspěvekod k1ll3c » 11 říj 2007 11:12

Ja som sa prave vcera stal majitelom tohto kusku 6715s
http://www.alza.sk/notebook-hp-compaq-6715s-d79606.htm
takze vo fakture mam napisane ze sa jedna o typ zaruky HP. A ze zarucna lehota je 12mesiacov. Takisto na nalepke na spodnej casti notebooku je zaruka uvadzana na 1 rok.

Som student na VŠ a nie som pravnicka osoba a vo fakture teda samozrejme nemam ani IČO a ani DIČ. Takze pre mna plati zaruka na 24 mesiacov ???

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 11 říj 2007 11:18

pre fyzicke osoby plati 24 mesiacov

CeCo

Příspěvekod CeCo » 11 říj 2007 11:36

k1lt3c:
Samozrejme mas 2 roky (pokial nebude teda na fakture peciatka uctovnicky otcovej firmy ;) ). To dokladujes prave fakturou pri reklamacii v druhom roku (prvy rok su servisy v pohode, ten rok zaruky maju totiz v systeme).

Zaruka plati potom 1 rok medzinarodne a 1 rok v krajine kupy.

C

k1ll3c
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 zář 2007 09:53

Příspěvekod k1ll3c » 11 říj 2007 12:02

Díki za odpoved obom. Usetrili ste mi jednu cestu do Alzy (nejak mi nechcu brat telefony :D).

Prave kvoli tej poznamke dole som ho zobral z alzy osobne a nie na firmu z BGS (a samozrejme aj bateria zdarma v Alze robi pri vybere svoje :D)

shaggy
píše často
Příspěvky: 107
Registrován: 16 lis 2007 16:11

Příspěvekod shaggy » 09 pro 2007 13:08

A ako je to so zarukou pri kupe z BGS?
Ked to kupim cez znameho a jeho s.r.o. tak mam zaruku len 1 rok a uplatnuje sa podla Obchodneho zakonnika?
A ked mi znami vystavy fakturu (hoci len o 10,-Sk vyssiu) uz idem podla Obcianskeho zakonnika a mam klasicku 2-rocnu zaruku?

Konkretne mi ide HP Pavilion. Najnizsiu maloobchodnu cenu som nasiel na http://www.shop-it.sk/predajpc/ ale po precitani par komentarov o tejto firme mam doslova strach si nieco u nich objednat. Potom je tu uz len BGS, ktory pri produktoch HP Pavilion uvedene: "2 roky".

A este ma zaujima co vyplynie znamemu z toho, ze mi vystavi fakturu na sumu o cca 10,-Sk vyssiu ako on kupi v BGS?

Vdaka za kazdu dobru radu

CeCo

Příspěvekod CeCo » 09 pro 2007 20:44

shaggy:
Ked to kupis cez znameho na s.r.o. tak okrem 1 rocnej zaruky a postupu podla obchodneho zakonnika si vykonal danovy podvod postihnutelny podla v tom case platneho trestneho sadzobnika.

Podstatny je status kupca a nie predajcu. Ak to chces brat do uctovnictva firmy (svojej, otcovej) tak je srdecne jedno kto to preda; ak sa ten notebook objavi v uctovnictve firmy ako tovar na pouzitie (a nie na dalsi predaj), riadi sa to vsetko podla obchodneho.

Akurat ze zrovna pri Pavilione su 2 roky standartne tak pre firmy, ako ja pre fyzicke osoby - nepodnikatelov. Podstatne potom je, ci ides podla obcianskeho zakonnika (fixne lehoty na opravy, viac prav, doklad vsak musi byt vystaveny na fyzicku osobu - nepodnikatela) alebo podla obchodneho (ak to je "na znameho" ci na inu firmu, tam je viac volnosti).

C

shaggy
píše často
Příspěvky: 107
Registrován: 16 lis 2007 16:11

Příspěvekod shaggy » 09 pro 2007 21:56

Vdaka za odpoved, presne to som si myslel. Ako studentovi mi samozrejme ide o co najnizsiu cenu a ta je prave vo velkoobchodoch.

Skuma HP nejakym sposobom povod notebook-u davaneho do zarucnej opravy? Ide o to, ze ked ho nasledne "kupim" od znameho, ktoreho s.r.o. ma v predmete cinnosti klasiku "kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/" a vystavi mi beznu fakturu ako sukromnej osobe - nepodnikatelovi, je vlastne vsetko koser a ze ma marzu iba 10,-Sk predsa nemusi nikoho zaujimat. Alebo nie?

Alebo je potrebne aby som kupoval notebook (ked chcem mat 2-rocnu zaruku ako sukromna osoba podla Obcianskeho zakonnika) len od znamych firiem?
Zalezi HP (resp. inym vyrobcom) na peciatke predajsu na fakture?
Treba sa pri reklamacii preukazovat aj fakturou alebo staci len zarucny list?

Vdaka

CeCo

Příspěvekod CeCo » 09 pro 2007 23:10

Ak ti ju znamy preda o 10 Sk drahsie nez ju kupil tak to je jedno. Ono HP skuma v podstate len koncoveho uzivatela a datum vyroby, tam by to malo byt koser.

Pri reklamacii - zalezi od servisu. Cim neskor sa robi servis, tym vacsia pravdepodobnost ze budu chciet aj doklady o kupe/fakturu.

C

shaggy
píše často
Příspěvky: 107
Registrován: 16 lis 2007 16:11

Příspěvekod shaggy » 09 pro 2007 23:18

esta raz vdaka C

mi ostava len dufam, ze toho Pavilion-a z BGS nejak ziskam a hlavne ze sa nepokazi... alebo kupit z bezneho e-shopu Acera a tuhnut kazdy den :-)

shaggy
píše často
Příspěvky: 107
Registrován: 16 lis 2007 16:11

Příspěvekod shaggy » 17 pro 2007 20:55

takze notas je uz doma, poriesil som to cez pcmania.sk, kde chlapci mali vazne skvely pristup a i napriek tomu, ze notas povodne v ponuke vobec nemali, boli ochotny a schopny ho dodat za velmi dobru cenu...


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 46 hostů