Sony nebo Dell
-
štindlas
- občas něco napíše
- Příspěvky: 6
- Registrován: 09 říj 2007 13:55
Dell
Vyhrál tento, ale je o trochu dražší než jsem původně chtěl investovat. Doufám že bude dobře pracovat.
Vostro 1500 Black cover Camera
Vostro 1500 15.4 WSXGA+ True Life
Czech Documentation Vostro 1500
Vostro Resource DVD - (Diagnostics & Drivers)
2048 MB 667 MHz Dual-Channel DDR2 SDRAM (2x 1024 MB)
Hard Drive 250GB Serial ATA (5400RPM)
Fixed Internal 8X DVD+/-RW Drive
90W AC Adapter
Primary 9-cell 85WHr Li-Ion Battery
256 MB NVIDIA GeForce 8600M GT
Modem Cable and Adapter
European - Dell TrueMobile 355 internal Bluetooth Module
Dell Wireless 1505 Wireless-N Mini-PCI Card EUR
Czech (QWERTZ) - Internal Keyboard
Software Drivers Vostro 1500
Czech - Vista Ultimate (32Bit OS)
30 days Anti Virus
4 Year Hardware Support - Next Business Day
Vostro 1500 Black cover Camera
Vostro 1500 15.4 WSXGA+ True Life
Czech Documentation Vostro 1500
Vostro Resource DVD - (Diagnostics & Drivers)
2048 MB 667 MHz Dual-Channel DDR2 SDRAM (2x 1024 MB)
Hard Drive 250GB Serial ATA (5400RPM)
Fixed Internal 8X DVD+/-RW Drive
90W AC Adapter
Primary 9-cell 85WHr Li-Ion Battery
256 MB NVIDIA GeForce 8600M GT
Modem Cable and Adapter
European - Dell TrueMobile 355 internal Bluetooth Module
Dell Wireless 1505 Wireless-N Mini-PCI Card EUR
Czech (QWERTZ) - Internal Keyboard
Software Drivers Vostro 1500
Czech - Vista Ultimate (32Bit OS)
30 days Anti Virus
4 Year Hardware Support - Next Business Day
-
xmarek
- píše často
- Příspěvky: 447
- Registrován: 12 zář 2007 16:06
- Bydliště: Ostrava a okolí
Na invertor je ta grafická karta nevhodná. To je herní karta. Doporučuji grafic. karty, kterou mají např. Siemens Celsius, T60p, T61p apodštindlas píše:Určené to bude ke kreslení autocad, invertor, pak nějaká práce s textama a taky občasné hraní her, video hudba internet, neřešil bych zas tolik velikost disku, jako spíš rozlišení obrazovky a váhu oproti robustnosti, jestli plast nebo slitinu?
-
pmultimix
- píše často
- Příspěvky: 369
- Registrován: 10 srp 2007 18:54
-
xmarek
- píše často
- Příspěvky: 447
- Registrován: 12 zář 2007 16:06
- Bydliště: Ostrava a okolí
NVIDIA Quadro FX 570M, ATI Mobility FireGL V5250. S toho co jsem viděl při práci s těmito kartami je jejich výkon nejlépe optimalizován pro práci s Invertorem a podobnými programy. Jejich ovladače jsou navrženy právě pro tyto programy. Bohužel většina testů zobrazuje pouze herní výkon. To nemám s vlastní hlavy, ale od kluků kteří dělají konstrukci. Porovnávali Celsius s Desktopovými stroji a ty byly dle mého soudu jó našláplé a měli co dělat. Celsius a T60p stál v minulosti přes 100 litrů a to už o něčem hovoří. Bohužel jejich zaměření není směrem k hernímu průmyslu.
https://www.e-architekt.cz/index.php?PId=575&KatId=35
---------------------------------------------------------------------------------------
Z článku: Proč je tedy profesionální grafická karta třikrát rychlejší v AutoCADu a při modelování v MAXu nebo jiných programech třeba i desetkrát rychlejší v rutinních operacích, i když je osazena stejným čipem jako karta pro hry? Hlavní rozdíl je v ovladačích – k profesionálním grafickým kartám dodávají výrobci ovladače napsané speciálně pro určité typy aplikací, jako jsou AutoCAD, Pro-E, Solidworks, Catia, MAX a další úzce zaměřené průmyslové programy. Takové ovladače pak dokáží beze zbytku využít veškerý potenciál grafického čipu a zefektivnit provádění instrukcí grafického jazyka OpenGL.
https://www.e-architekt.cz/index.php?PId=575&KatId=35
---------------------------------------------------------------------------------------
Z článku: Proč je tedy profesionální grafická karta třikrát rychlejší v AutoCADu a při modelování v MAXu nebo jiných programech třeba i desetkrát rychlejší v rutinních operacích, i když je osazena stejným čipem jako karta pro hry? Hlavní rozdíl je v ovladačích – k profesionálním grafickým kartám dodávají výrobci ovladače napsané speciálně pro určité typy aplikací, jako jsou AutoCAD, Pro-E, Solidworks, Catia, MAX a další úzce zaměřené průmyslové programy. Takové ovladače pak dokáží beze zbytku využít veškerý potenciál grafického čipu a zefektivnit provádění instrukcí grafického jazyka OpenGL.
-
pmultimix
- píše často
- Příspěvky: 369
- Registrován: 10 srp 2007 18:54
-
xmarek
- píše často
- Příspěvky: 447
- Registrován: 12 zář 2007 16:06
- Bydliště: Ostrava a okolí
-
pmultimix
- píše často
- Příspěvky: 369
- Registrován: 10 srp 2007 18:54
-
Krevety
- Moderátor
- Příspěvky: 2352
- Registrován: 11 kvě 2006 21:10
- Bydliště: † Ostrava †
tak si kup Mko ne, je skoro stejne, stejne ten displej nebudes mit na takovej jas nastavenej bo to je moc, disk ma rychlejsi i kdyz mensi coz me by nevadilo a Geforce8400 GT je vykonove skoro jako 8600 GS, je to jen defakto lehce podtaktovany.
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)
-
Krevety
- Moderátor
- Příspěvky: 2352
- Registrován: 11 kvě 2006 21:10
- Bydliště: † Ostrava †
-
pmultimix
- píše často
- Příspěvky: 369
- Registrován: 10 srp 2007 18:54
-
Krevety
- Moderátor
- Příspěvky: 2352
- Registrován: 11 kvě 2006 21:10
- Bydliště: † Ostrava †
-
pmultimix
- píše často
- Příspěvky: 369
- Registrován: 10 srp 2007 18:54