Potřebuji poradit s obchodem.

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
faja
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 14 črc 2007 14:44

Potřebuji poradit s obchodem.

Příspěvekod faja » 30 říj 2007 16:57

Můžete mi prosím poradit nějaký e-shop, se kterým máte dobré zkušenosti (cena, kvalita ... ; czc, alza...)

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 30 říj 2007 17:02

O Alze sem moc chvály neslyšel :? CZC je relativně drahý, včera sem tuším zahlídl na www.barbone.cz lenovo N200 s dual core bez systému za 15 500, CZC 16500...

MiraS24
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 03 říj 2007 19:34

Příspěvekod MiraS24 » 30 říj 2007 17:48

Ja nakupuji prevazne na alze... a musi rict zatim zadny problem.. czc obcas ale jsou drazsi.
Jinak myslim ze u notebooku je to jedno protoze reklamaci stejne budes uplatnovat primo u vyrobce..

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 30 říj 2007 17:57

http://www.itlevne.cz/ a údajně nejlevnější http://www.elkas.cz/levne_projektory/fi ... rodeje.htm Od prvního jsem kupoval novou T60. Ten druhý nabízí ještě levnější notebooky.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 30 říj 2007 18:07

Zkus IJC Computers www.ijc.cz :) Prodávají za velkoobchodní ceny, co jsem se tak namátkou díval, tak jsou levnější než CzechComputer a pokud najdeš jinde nižší cenu, tak ti údajně nabídnou individuální cenu.
Naposledy upravil(a) jimmyjames dne 30 říj 2007 18:49, celkem upraveno 1 x.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

kaimann

Příspěvekod kaimann » 30 říj 2007 18:17

Ad Palma
Barbone bych se nebál, osobní zkušenost nemám, jen zprostředkovanou a pozitivní - zajímalo by mě uplatnění slevy ISIC a výše slevy v ceníku K3, nemáte někdo zkušenost?

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 30 říj 2007 18:44

Zkus www.mironet.cz ... většinou má bezkonkurenčně nejnižší ceny, především pokud jsi student a máš ISIC (další sleva) ;) koupil jsem tam ThinkPad T61 a max. spokojenost jak s přístupem tak se vším kolem :) (měnil jsem dokonce za jiný kus kvůli vadným bodům, vše bez problémů, do 24 hodin vyměněno) ...
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD

kaimann

Příspěvekod kaimann » 30 říj 2007 19:35

Kde je na Mironetu odkaz na slevu ISIC?Nic jsem nenašel. Všeobecně-slevy na E-shopech na ISIC-kde všude jste objevili? Píšou o nich na Barbone http://www.barbone.cz/index.asp?action=isicfaq - našel jsem na u HP ve firemním shopu http://www.hpmarket.cz/document.asp?dc=isic a dá si už nevzpomínám.

kaimann

Příspěvekod kaimann » 30 říj 2007 21:18

Abych přispěl k věci: výbornou zkušenost mám s cybexem-(nákup lcd-nalezen jeden vadný subpixel v koutě-okamžitě nabídnuta výměna nebo sleva-vzal jsem slevu-vše řešeno e-mailem), nebál bych se patro.cz (zde při vyřizování reklamace- opět vše řešeno ihned a bez prodlužování s iniciativou na straně obchodu).

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 30 říj 2007 21:24

Mironet dává slevu po registraci zákazníka, konkrétní výši slevy na ISIC nelze říci u každého kusu je jiná, jde prej o velkoobchodní ceny.

například na tom N200 puvodní cena 15 491, po registraci jako student s ISIC dostaneš cenu 15 220. jsou to ceny s DPH...

dneska sem se na to díval a regnul sem se tam...

MiW
občas něco napíše
Příspěvky: 93
Registrován: 06 srp 2007 14:39

Příspěvekod MiW » 01 lis 2007 16:01

Ja jsem spokejeny s Agenem, http://www.agen.cz/

Co se tyce Alzy, docela jsem koukal, jak to tam ted predelali (fronty docela zmizely), nemyslim si ze je to tak spatny obchod, jak tu spousta lidi pise...ale nejlevnejsi rozhodne nejsou, stejne tak CZC.

kaimann

Příspěvekod kaimann » 09 lis 2007 00:05

každej obchod bývá v pohodě když prodává, až skasíruje a něco není vpořádku, už to bývá horší: http://ekonomika.idnes.cz/webove-obchod ... 5_test_maf

dawe01

Mironet

Příspěvekod dawe01 » 17 lis 2007 11:15

Mironet má moc pěkný ceny a ještě na ISIC slevu a dostanete se na bezkonkurenční cenu. Už jsem u MIronetu kupoval dost věcí, ale párkrát se mi stal dost velký problém, takže jsem se rozhodl, že se budu snažit Mironetu vyhýbat.
Loni jsem si objednal před Vánoci monitor, z jejich systému to až do poslední chvíle vypadalo, že nic nepřijde a na maily nikdo neodpovídal, takže mi nezbývalo nic než čekat (naštěstí jsem se poslední možný den dočkal, kdybych se nedočkal, byl bych bez dárku, už nebylo kde to sehnat).
Teď (ve středu) jsem si objednával notebook, abych si byl jistej, že v jimi deklarovaný termín přijde(pátek), ještě jsem si zavolal na info centrum, nedříve mi neochotný telefonista sdělil, že "by měl dojít" a když jsem se nenechal odbýt slovy "měl by", po dotaze na konkrétní zboží mi sdělil to co jsem prostě slyšet chtěl "ano přijde".
V termín kdy měl dorazit nedorazil a protože jsem nb v tento termín potřeboval (déle jsem nebyl na adrese k zastižení), telefonoval jsem opět na infolinku, kde mi slečna řekla, že měl dorazit už včera a že zjistí co se stalo a zavolá. Asi za hodinu zavolala s tím, že se to někde zaseklo a že dnes to bude vyřízeno (pátek). Já na to, jestli dnes bude jako u mě a ona že ne, že bude vyfakturován a snad by měl přijít v pondělí ... takže jsem objednávku zrušil a budu muset shánět jinde.
Ještě ten den jsem napsal do Mironetu mail s žádostí o vysvětlení, pokud odpoví, pokusím se sem dát pokračování abych jen hloupě nepomlouval. Každopádně oněch cca 800,- co jsem díky ceně na Mironetu na NB ušetřil bych za dobu kterou jsem toto řešil a čekal byl schopen jinde vydělat a ušetřit si problémy ... a taky mít už možná NB doma.

LanoNT

Příspěvekod LanoNT » 20 lis 2007 17:06

Jako nevím, ale minimálně polovina těch "doporučených" e-shopů je tragická. Přece už vzhled stránky napoví. Je to samé jako když příjdete do obchodu a budou mít na zdech hnusné tapety, špinavou podlahu atd. Opravdu mi to hlava nebere. No a to zkoumání nejnižší ceny je taky ujeté. Vemte si, že většinou jsou ceny u notebooků -+ 200-500,- rozdílu. Upřímně není to tolik. Stačí si vzít v úvahu solidnost atd. a máte jasno. Když jsem si přečetl tu stránku, proč má pán XY nejlepší ceny a jak to dělá, velmi mě pobavil. Určitě každý by chtěl na notebooku vydělat 200,- :D Kolik může takový člověk investovat do rozvoje atd. No přece čistou nulu. Co vydělá v nadsázce propije :D Komu ovšem není rady, tomu není pomoci.

konopnikopes
píše často
Příspěvky: 209
Registrován: 01 kvě 2007 13:34

Příspěvekod konopnikopes » 20 lis 2007 21:35

ja sem svuj notas kupoval z www.megaobchod.cz a uplne v pohode, v ten dobe byla na nej nejlepsi cena a dokonce i dnes, kdyz sem koukal tak tam meli njelepsi cenu na muj notas takze asi tak,, jinak zkusenosti s cybex, alza a czc mam a take vse bez porblemu ale platka vzdy dobirkou, nikdy pres ucet to se mi moc nelibi, mam rad veci z ruky do ruky :)
ACER Aspire 5920G-302G16MN/ C2D T7300/ 15.4" WXGA CB/ N8600/ 2GB/ SATA 160GB 5.4k/ DVD±RW/ WiFi/ BT/ CAM/ VIS HP


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů