Kúpa študentského notebooku (nie teraz pred Vianocami)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
majro
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 18 zář 2007 20:46

Kúpa študentského notebooku (nie teraz pred Vianocami)

Příspěvekod majro » 14 lis 2007 23:05

Ahojte,

V prvom rade by som sa chcel spýtať, či už má zmysel vyberať si teraz notebook, keď si ho chcem kúpiť až po skúškovom. To je v januári (leden), alebo februári (únor). Alebo príde medzitým toľko modelov že to je zbytočné?

Už som si tu zakladal jednu tému o kúpe notebooku, ale postupne som zľavil z požiadaviek.

moje jediné požiadavky teraz sú:
- plnohodnotný procesor (tj. žiadny Celeron)
- najlepšie 2 GB RAM (prinajhoršom 1 GB a potom dokúpim)
- Windows Vista
- tichý chod
- žiadne prehrievanie
- firewire
- DVD-RW (aj DVD-RAM)

notebook bude slúžiť na:
- Word, Excel, Access (asi Office 2003)
- WiFi (v skole je pristup na internet cez WiFi v prednaskovych halach a na chodbach)
- Free Pascal
- Delphi
- VLC Media Player (streamovana televizia na koleji)
- Skype
- DC++ (na koleji je hub)
- nejake filmy a mp3, ale to zvladne asi kazdy NB

Naschvál nehovorím cenu, pretože keď napíšem že do 30000 SK tak mi všetci ponúknu notebooky za 29900. Proste ktorý notebook mi ponúkne všetko čo potrebujem a pritom bude mať dobrý pomer cena/výkon. Nechcem dať do notebooku viac peňazí než je nevyhnutne nutné.

Ešte by som sa chcel spýtať, či je dobrý nápad kúpiť notebook na firmu (s odpočtom DPH). Mám tú možnosť, ale neviem či je to dobrá voľba. Mám vtedy len 1 rok záruku oproti 2 keď si ho kúpim ako koncový zákazník? Tak som to videl niekde napísané.

Ďakujem vám za rady
:)

//edit
Zabudol som na otázku prenositeľnosti, NB bude skoro stále v zástrčke na koleji. Nosiť ho budem len niekedy na prednášky (a aj tam sú zástrčky) a raz za dva týždne domov.
Naposledy upravil(a) majro dne 14 lis 2007 23:37, celkem upraveno 1 x.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 14 lis 2007 23:19

1 rok plati na vybrane modely, vacsinou business od americkych vyrobcov. Prvy rok zaruky je vtedy obycajne celosvetovy, druhy lokalny.

Na firmu je to samozrejme podvod (trestny cin kratenia dane), pokial to nepouzivas v ramci podnikatelskej cinnosti.

A inac ti staci v podstate akykolvek notebook okolo 30000 Sk (ako spominas); tolko preto, lebo matny povrch (predpokladam LCD panela) mavaju najma business modely a tie zrovna nepatria medzi tie lacnejsie. Cize Dell, Lenovo, HP.

C

majro
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 18 zář 2007 20:46

Příspěvekod majro » 14 lis 2007 23:41

CeCo píše:Na firmu je to samozrejme podvod (trestny cin kratenia dane), pokial to nepouzivas v ramci podnikatelskej cinnosti.

A sakra, nevedel som že je to podvod.


CeCo píše:A inac ti staci v podstate akykolvek notebook okolo 30000 Sk (ako spominas); tolko preto, lebo matny povrch (predpokladam LCD panela) mavaju najma business modely a tie zrovna nepatria medzi tie lacnejsie. Cize Dell, Lenovo, HP.

Tým matným povrchom som nemyslel LCD displej, ale to že nechcem napríklad Toshibu A200 ktorá má lesklé veko a ktoviečo ešte a vidno na tom všetko. S tým že nebudem mať matný displej som sa už zmieril. Ten požiadavok som zmazal, keďže sa dal pomýliť s typom povrchu displeja.

Cenu som schválne nešpecifikoval, tých 30000 bol len príklad. Bussiness modely (HP 6710b, alebo Lenovo ThinkPad R61) sa mi zdajú pridrahé a myslím si že by mi stačil obyčajný notebook.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 15 lis 2007 00:36

No podla mna su prave veci okolo 30000 Sk tie "obycajne" notebooky; pod tuto sumu to vidim na kompromisy (taka 6720s nie je zla, ale chybaju jej drobnosti - klavesnica je horsia, nema tolko hotkeys, baterka sa nabija dlhsie, vydrz je slabsia atd.) Vela ludi si tieto vlastnosti nevsima; osobne som vsak skusil vela top-modelov a miestami sa cudujem, co za neergonomicke (miestami mi to pride ironicky az zdraviu bezpecne) cuda to tam predavaju ako "notebooky".

C


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů