router

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
modry.neon
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 29 říj 2007 13:33

router

Příspěvekod modry.neon » 26 lis 2007 18:46

potrebuju radu, chci si koupit router abych mohl pripojit notas doma na net. Co rikate na toto?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
diky

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 26 lis 2007 19:37

O tomhle (nebo velmi podobném) routeru byl rozsáhlý článek na pctuningu, vesměs ho tam vychválili, takže to špatný kup asi nebude. Já jsem koupil Linksys, stál asi o 400 víc, ale funkčně na tom bude asi stejně.
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Rexy

Příspěvekod Rexy » 26 lis 2007 21:29

to modry.neon

mam taky "lepsiho" linksyse, ale kdybych kupoval ted, tak si koupim neco, co ma USB port, kterej se da pouzivat jako pripojeni pro sitovej disk - ted to resim tim, ze "pobiham" s usb flashkou od desktopu k laptopu a zpatky.

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 26 lis 2007 21:40

Přiznám se, že o USB portu a síťovém disku slyším prvně, hodilo by se to.
Jinak nevěřím sdílení souborů a kdysi jsem měl problémy se zprovozněním sítě Win+Win, takže to řeším přes ftp server a plně mi to vyhovuje (už jsem to tu myslím psal). Nahodím ho, kdy potřebuju, mám povolen zápis, takže to jede oboustraně, a rychlost se pohybuje v průměru kolem 2MB/s.
Teď si nejsem jistý, mrkni do diskuze na http://pctuning.cz/index.php?option=com ... &Itemid=96 možná že by ten tvůj TP-LINK mohl mít problém se zahlcováním, tzn taháš něco přes domácí síť -> spadne ti internet. S tímhle problémy nemám.
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 26 lis 2007 21:54

Rexy: a co ti brani vytvorit si na jednom a druhom pocitaci adresar, do ktoreho povolis zapis od ostatnych uzivatelov??? tiez mam doma 2 compy, ale veru nikdy by ma nenapadlo (a ani by sa mi nechcelo) pobehovat po dome s flashkou...

Rexy

Příspěvekod Rexy » 26 lis 2007 22:11

to roman3

no mozna mne malicko podcenujes :D
domaci sit mi samozrejme jede, jenze ja delam vetsinou stridave na jedne nebo druhe masine a jen nekdy je mam pusteny obe najednou.
ted uz ti je asi jasny, jak to pouzivam - i kdybych mel usb-port na tom routeru, tak bych tu flashku na nem stejně vetsinou pouzival v off-line modu, akorat bych ji furt neprestrkaval.

pozn.:
tim off-line modem myslim, ze je zaplej jen jeden pocitac a router ...

modry.neon
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 29 říj 2007 13:33

Příspěvekod modry.neon » 26 lis 2007 22:49

takze si myslite ze to neni spatny kup za ty prachy jo? chci si doma vytvorit zabezpecenou bezdrat sit a jeste pres kabel napichnout normal kompa....

konopnikopes
píše často
Příspěvky: 209
Registrován: 01 kvě 2007 13:34

Příspěvekod konopnikopes » 26 lis 2007 22:54

no taky bych rad bezdrat sit.. prochazi dobre signal i skrze zdi po byte beze straty signalu :?: ( myslim ten router jak na nej daval link)
ACER Aspire 5920G-302G16MN/ C2D T7300/ 15.4" WXGA CB/ N8600/ 2GB/ SATA 160GB 5.4k/ DVD±RW/ WiFi/ BT/ CAM/ VIS HP

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 26 lis 2007 23:18

Router mám v pokoji u okna, nejdál jsem to zkoušel v obýváku (klasický panelákový byt), čili asi 10m vzdušnou čarou přes dvě zdi a dvoje dveře, signál byl v pohodě.
Mám tento http://svet-it.cz/product.aspx?id=131182
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 27 lis 2007 11:20

Ja mam taky Linksys a naprostá spokojenost. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29028
s pokrytím v paneláku nemusíš mít starosti, ale hodilo by se samozřejmě ho umístit někam přibližně doprostřed. Ja ho mam v krajním pokoji takže do kuchyně je to jak říká Centos tak 10 metrů přes nějaký dvě panelový stěny a signál plnej, ale vypadává, hlavně když je v bytě nadbytek pohybu :)
..ale pokud chceš po bezdrátě pařit tak počítej s tim že ani jedna stěna v cestě signálu nepřichází v úvahu, to už padá odezva a laguje to.
(jinak přenosová rychlost při kopírování je od 1,8 do 3 mega/s - bez překážky, ale třeba to tý kuchyně už je to jen pod mega a to i přesto že mam v obou případech silu signállu hodnocenou jako "vynikající")

btw: nikdy se mi nestali aby mi při kopírování mezi compama vypad net

jestli najdete někdo router s USB kam by se dal hodit externí disk, dejte pls vědět, to bych potřeboval pač pouštět pokaždý PC když chci na externí disk je opruz.
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

MiW
občas něco napíše
Příspěvky: 93
Registrován: 06 srp 2007 14:39

Příspěvekod MiW » 27 lis 2007 13:33

2modry.neon: presne ten stejny router mam (asi 2mesice), zatim bezi v pohode, zadne zaseknuti...ted se da sehnat i pod 700,-
Pres dve panelakove zdi "dosahne", net nepada
A co se tyce rychlosti je to podobne jak u Lucasona

2Rexy: ja taky nekdy beham po byte s flashkou, ale je to kvuli rychlosti, preci jen nekolik giga se prenese pres flashdisk rychleji nez vzduchem (a teoretickych 54Mb/s:)

Rexy

Příspěvekod Rexy » 27 lis 2007 13:50

to Lucason

kamos ma router s tim usb, je to tusim nejakej asus

to MiW
jo, o rychlosti mi povidej - obcas pustim i starsi pc a na nem je jeste USB jednicka. skutecna rychlost prenosu 0,8 MB to je teprv frkot :lol:

modry.neon
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 29 říj 2007 13:33

Příspěvekod modry.neon » 27 lis 2007 15:14

jenom otazecka mimo misu, je tezke vytvorit zabepecenou bezdratovou sit?

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 27 lis 2007 15:46

Pokud budeš brát zabezpečenou síť jako síť se šifrováním WPA nebo WPA2, pak ne, jenom při konfiguraci routeru vytvoříš heslo.
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Rexy

Příspěvekod Rexy » 27 lis 2007 16:19

to modry.neon

taky je dobry vypnout ten radiovej majak, kterym normalne sdelujes svetu, ze jsi tady a ze mas takovou a takovou MAC adresu routeru :D
rika se tomu broadcasting SSID a vypne se opet pri konfiguraci routeru, resp. jeho wifi casti
Vyhoda je, ze te pak bezny uzivatel - beznymi prostredky - nevidi.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů