GX 600

notebooky MSI a vše kolem nich
RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 27 lis 2007 12:40

To: m.rasin
mam stazeny od nVidie forceware 160.09 a .inf z laptopvideo 2Go.
jo ted jsem precetl znova co jsi psal predtim a jeste musim stahnout ntune.Ok dikes. Uz to asi pujde. Nejak jsem poplet forceware s ntune
TO:Dominic
mam Vistu, a mam nainstalovane vsetko.
ked dojdem dom, tak ti s toho spravim pr.scr.
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

Scoobyk
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 27 lis 2007 12:47

Příspěvekod Scoobyk » 27 lis 2007 12:49

Zdarec,
chtel bych si tenhle notas nadelit pod strom a chtel jsem ho koupit u czc.cz, ale docela me zarazilo, ze na tech fotkach co tam maj u nej uvedeny neni ani na jedny tlacitko turbo. Jenom ho nevidim nebo u toho modelu co prodavaj ho nemaj???

RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 27 lis 2007 15:06

precti si diskusi na CZC k tomu notasu.
Spravne fotky su na Alze.
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

fannaSk

Příspěvekod fannaSk » 27 lis 2007 17:30

este ohladom piskania neda sa to vyriesit niecim alebo su to len charakteristiky len istych notebookov...niekomu hej niekomu nie???,pretoze podobny problem mala hp-čkoca rada pavilion a bol to nesulad disku a procaku, ono to nie je pocut nikdy az na ked v noci sa ucite na intru vsetci kolegovia spia a pocuejte total vsetko a ked mate naladu pod psa z zapoctoviek tak vas vytaca aj to hlupe piskanie.....ale fakt neviem odkial to moze ist....

fannaSk

Příspěvekod fannaSk » 27 lis 2007 17:56

to m.rasin
ako si dosiahol v viste v tom indexe 5.7????ja som len nataktoval v rive pre performance na 640 jadro dal ten vista test a nedalo mi to tolko......ale ostatne 3d marky mi sedia s tvojimi

RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 27 lis 2007 22:55

Dominic píše:
NeoPlex píše:jak tu premyslite co vam pod xp jde a co ne.. zkouseli jste wifi? vim,ze co byl u nas na preinstalovani,tak nejvetsi problem mel technik s wifi...

WiFi som instaloval cez drivere co som nasiel na org. page a ide to v pohode.

To fakt tu nie je nikto kdo ma na tom vistu? staci mi jeden prt sc, aby som vedel co tam nemam nainstalovane.


tu je pr.scr. vsetkych zariadeni:

http://rs226tl.rapidsh***.com/files/727 ... evice1.jpg http://rs6tg.rapidsh***.com/files/72734417/device2.jpg http://rs236tl.rapidsh***.com/files/727 ... evice3.jpg
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 27 lis 2007 23:11

ale to je screen z vist ,tam ti vsechno jede... co mi dneska rikal kamos , tak presne na montazich meli ten samy problem co tady ostatni lide s xp... dve neznama zarizeni. jeste musim zjistit jak to teda doresili... je dost na nic kdyz pri kazdem startu to hlasi :"nalezen novy hardware" ..
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 28 lis 2007 08:13

dominic psal, ze to chce z Visty, tak jsem mu to oskenoval z visty.
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

Rixi
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 18 lis 2007 13:07

Příspěvekod Rixi » 28 lis 2007 08:15

chalani tak som nainstaloval, ten novi ovladac 169.09 + nTune a musim podakovat m.rasinovi pretoze, to slape naozaj super... mal som problem s hrou Zaklinac... stale mi to padalo a s tymto ovladacom to bezi bez problemov a mam pocit ze asi aj plinulejsie...
akurat sa chcem este spytat: chcem to skusit pretaktovat, ale som v tom uplni zaciatocnik na aku frekvenciu si mozem dovolit dat jadro a na aku pamate? original to mam na 475 Mhz jadro a 400 Mhz pamat... a dalsia otazka aka je maximalna zdrava teplota CPU a GPU? nerad by som ten notebook upiekol... ;)

to Scobyk na czc su zle fotky vsetky modeli su s turbom neexistuje model bez turba... ale inak ti moc sanci na to ze ten notes v dohladnej dobe kupis nedavam na alze ho uz vobec nemaju v ponuke, takze si ani nemozes pozriet ako naozaj vyzera a na czc je uz hoooodne dlho nedostupny a boh vie ci este bude

RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 28 lis 2007 08:24

TO: m.rasin
priklanam sa na stranu rixiho, diky za doterajsie info, ale jak na to pretaktovanie. podla screenu co si dal uz sem na forum(str.4)som, zvysil frekvenciu jadra. Potom som dal profil a ulozil ho. Ale ako dokazat aby to pod tym profilom bezalo? Ked som dal "zavest" tak iba to prebliklo ale nemam poct, zeby sa zmenila frekvencia. aspon mi to stale ukazuje to same.
Vsimol som si, zesu tam aj podmienky co kedy spustit priakej aplikacii a tak. Chcel som nastavit, ze spustit ten moj ulozeny profil, pri spusteni tej a tej hry, ale vyhodilo nejaku chybovu hlasku. ako si to sprovoznil?
dikes
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

noba
občas něco napíše
Příspěvky: 94
Registrován: 09 pro 2006 13:59

Příspěvekod noba » 28 lis 2007 11:47

nevite nekdo kdy ho nejakej z vetsich eshopu bude mit skladem???uz cekam asi mesic a asi to u vzdam.nikde nevedej kdy bude a jestli jeste bude.diky

Dominic
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 črc 2007 14:50

Příspěvekod Dominic » 28 lis 2007 12:41

Chalani co na tom mate XP ide vam Bluetooth? Ja to nemam ako oskusat.
Naposledy upravil(a) Dominic dne 28 lis 2007 12:51, celkem upraveno 1 x.

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 28 lis 2007 12:50

Já většinou nepoužívám to, že bych zaváděl určitý profil při spuštění hry, nepoužívam notebook pouze na hry, proto zavedu určitej profil až když si rozhodnu něco zahrát. Co se týká bezpečnejch frekvencí..u pamětí je mě stále záhadou efektivní taktování, ale když vemu to co píše ovladač 480MHz by měly vpohodě zvládnout (jestli tam jsou DDR2 tak budou mít pravděpodobně 2,5ns, kerý jdou na těch 900 bez problémů a obecně paměti se nemusej chlasit, vystačej si samy, odpalit pudou asi taky těžko, protože dřív začnou házet artefakty a obraz bude nekoukatelnej, takže si to přestavíš zpátky sám...případně restarnou ovladač na defaultní takty). Jádro by mělo jít kolem 650MHz, zas přehnanej takt se pozná tím, že se hra nebo 3D mark na chvíli zasekne, u hry se typicky zvuk dostane do smyčky. samozřejmě s vyšším taktem jádra začíná grafický čip víc topit, ale hrál sem na tom F.E.A.R. i Crysis asi 5 hodin v kuse na 650/485 a zvládlo to, teploty byly v normálu, přece jen, chlazení je provedeno hodně kvalitně, měd má mnohem lepší tepelnou vodivost než hliník. obecně se dá říct, že pokud je grafika v pořádku, taktování ji nezničí (možná lehce sníží její životnost např. ze 7mi na 5 let, ale to už bude stejně výkonově dávno po smrti :D ) Pokud je to vadnej kousek, jen to urychlí její konec, ale ten by stejně přišel tak do tří měsíců i na defaultních taktech.
Ted co se týká toho probliknutí, někdy se mi taky stává že se nepodaří zavést profil, pokad takty co to ukazuje zůstanou opravdu stejné tak je to na default. Možná je to tím, že to nezvláda takty co si nastvavil. Napadl mě ještě takovej detail..je to asi blbost,ale taky se mě to parkrat stalo..je to spíš nepozorností než naznalostí..kliknul jsi na "použít"?? Jinak to můžeš zkusit manuálně, jen nastavit frekvence dát použít a zkusit třeba 3D mark jestli se změnil výsledek.

RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 28 lis 2007 13:51

zdar, diky za rozsahle objasneni. To tlacitko "pouzit" to jsem zkusil hned.
Vubec jsem nepochopil jak to ma fungovat.
zaskrtnul jsem polozku vlastni nastaveni, zmenim frekvenci a kdyz kliknu na "pouzit" tak to hodi hned spatky na default.
tak jsem to zkusil zmenit takty a hned prejit na profil a ulozit. ale nevim, co do toho profilu ulozilo, protoze mne nepusti ten profil zavest.
frekvence jsem samozrejme zkousel pomalinku pridavat, ne hned na 600. a nic. Ted mne jeste napadlo, jestli to nebere jenom urcite frekvence, ne vsechny. Zkusim tam dat presne 640 jak to mas ty. jinak uz nevim.
zatim zdar
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 29 lis 2007 12:10

Aha..tohle se mě stávalo u dřívějších ovladačů, prostě sem dal použít a ono se to vrátilo zpátky...dělaly mě to všechny ovladače před 169.09 jak ve Vistě tak v XP. Ale jestli tam máš fakt 169.09 tak v tom mě fungovalo taktování v obou systěmech. Taky se mi stalo že ovladač se naoko nainstaloval a zůstal tam ten starej..vždycky je lepší ten starej odinstalovat než se nainstaluje novej..nainstalovaná verze se lehce ověří v nVidia Control apnel pod založkou "nápověda" dále informace o systému a tam je verze ForceWare. jinak jestli ti nejde uložit ten profil tady máš můj http://sweb.cz/mr.sheen/nvsutil.nsu stačí ho zkopírovat, cestu k adresáři si najdeš.
Jo jedno DŮLEŽITÉ!!
pro vlastníky tohoto notebooku, zkoumali ste dole tu zárukovou samolepku? Koukal jsem na jeden i na druhej notebook, protože uvažuju o tom dát tam robsona (je tam jeden PCI-E 1x volnej od toho, že tam není DVB-T tuner) a na obou notebookách jsou přervaný, a sice tím, že tam asi někdo dodatečně dával disk. není to skoro vůbec vidět ale je to tak. Mám ho z Alzy, tak si tam s ním zajdu a sem zvědavej, co mi na to řeknou. Nerad bych, aby mi zbyl na stole na ozdobu, pokad by v něm něco selhalo.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů