XP vs swap

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 27 říj 2007 13:22

Mam obavy ze 2GB SSD disk do expresscard slotu asi neni k sehnani, nejspis z ekonomickych duvodu.

MiW
občas něco napíše
Příspěvky: 93
Registrován: 06 srp 2007 14:39

Příspěvekod MiW » 29 říj 2007 10:11

2jimmyjames: mam tucha, ze jsem mel flash naformatovanou na NTFS, zkousel jsem to kvuli rychlosti ale nakonec jsem zustal u Fat32

Rexy

splasila se mi vista

Příspěvekod Rexy » 30 říj 2007 17:11

to all

mam 1gb flash disk a pouzivam ho jako uloziste pro soubory, ktere pouzivam na desktopu (XP) i na laptopu (Vista).
hned jak jsem ho prvne pouzil na laptopu, zacala se vista starat, jestli ho nechci pouzit pro readyboost. tehdy jsem ani nevedel, co to je, tak jsem to nepovolil.
dneska sedim, mam otevreny textak na ty flashce (neco jsem si zapisoval z netu) a na ty webovy strance bylo nejaky info-video, tak jsem ho pustil. flashka se pritom mohla zblaznit, jak blikalo i/o.
po zastaveni videa to prestalo, po novym spusteni zas zaclo.
koukal jsem do vlastnosti, readyboost je furt zakazanej.
tak mi pripada, ze xp-cka mozna nechtej strankovat na flash disk i kdyz jim to jimmy prikaze, zato vista si boostuje i bez dovoleni!
mate stejnou zkusenost?

syncek5
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 11 bře 2007 17:54

Příspěvekod syncek5 » 03 lis 2007 17:07

Skúšal som aj ja vo winXP, niečo spraviť zo swapom. Skúsil som ho hodiť na flash disk, ale aj na externý HDD a bezúspešne. Proste sa XP nedá prinútiť k tomu aby swapovala na USB, aj keď flashku, alebo HDD vidím vo výpise BIOS-u pri štarte notebooku.

Myslím, že funkcia ready boost nie je zlá, ale ako na ňu vo XP. Riešením je podobný software "eBoostr", ale zatiaľ je len testovacia beta. Po nainštalovaní mi to ponúklo vytvorenie cache vo flash a pri spúšťaní aplikácii vidno mierne zrýchlenie. Neviem otestovať nakoľko to pomohlo, možno aj nič, ale zdá sa mi, že je to mierne svižnejšie.

Ak chcete skúste stiahnúť z eboost.com

testované na Lenovo N200 model 0769-BJG doplnený o 1GB RAM.
Flash Apacer vhodná pre Vista Ready Boost.

smolik12
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 28 lis 2007 17:23

Příspěvekod smolik12 » 15 pro 2007 19:02

Snad pomůže servis pack 3 pro XP.Mají tam být i některé funkce z Vist,uvidíme co to udělá se správou pamětí.

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 03 led 2008 17:55

Tak co?Už to nějak někdo pořešil?A co ta karta do toho slotu expresscard?
XPS 1330 with LED
Camo=kamil2268


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů