Cistenie chladica notebooku

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
tigerdomaci

Cistenie chladica notebooku

Příspěvekod tigerdomaci » 06 lis 2006 10:40

Zdravim,
mam notebook acer aspire 5024 uz skoro 1 a pol roka a myslim, ze mam chladic zaneseny prachom. Bezi non stop, aj ked na nom vobec nerobim. Viete mi poradit, ako by som ho mohol vycistit, resp. na co si mam pri tom davat pozor?
dik

leon

Příspěvekod leon » 06 lis 2006 11:45

zapni vysavač na plný pecky a normálně procucni všechny chladicí otvoryotvory

Ozi

Příspěvekod Ozi » 06 lis 2006 15:15

Cucání je na nic, foukati je třeba. Nejlépe plynem ve sprayi k tomu určeném = AIR DUSTER PRF 4-44. Jo a vem si to na dvorek, v bytě bych to nedělal.

leon

Příspěvekod leon » 06 lis 2006 15:40

cucání neni nanic ... už minimálně jednou se to tu řešilo a už to někomu pomohlo

Wizi
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 30 srp 2006 22:08

Příspěvekod Wizi » 07 lis 2006 16:09

taky bych to asi profouknul a nebo pokud je tazatel manualne a technicky zrucny tak zkusit notes rozebrat a steteckem vycistit chladice a vetraky. Ale spis se priklanim k vysavaci. ten sprej podle me udeka stejnou nebo prinejmensim podobnou sluzbu a je mnohem drazsi. A nebo to zkusi vzsavacem a kdyz nepomuze tak zkus sprej.

BaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 11 říj 2006 19:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod BaM » 08 lis 2006 22:35

Mam Acera, pouzivam vysavac a kompresor, to ze niekto povie vysavac je nanic je blbost, ak prilozim k nasavacemu otvoru ventilatora tak je vidno ako sa na mriese zachycuju prachove vlakna ktore potom vytiahne. Potom ces ostatne otvori fuknem kompresorom ale pouzivam kompresor s filtrom, urcite by som nekupoval drahe spreje s obicajnim vzduchom a nie silnim tlakom. Ale suhlasim s nazorom ze to nerobit v obivaku :)

leon

Příspěvekod leon » 08 lis 2006 22:44

když cucáš vysavačem tak klidně i v obyváku ... vysavač špínu prostě vycucne a basta

Ozi

Příspěvekod Ozi » 09 lis 2006 16:27

Všichni chytráci s vysavačem: vyčistěte si libovolnou komponentu notebooku nebo PC vysáváním a pak do (na) ni foukněte. To co z ní vyletí po profouknutí je to, co sebesilnější vysavač nemá šanci vytáhnout. Kdo tvrdí, že po vysáváni je komponenta stejně čistá jako po vyfoukání, lže. Některé komponenty bez demontáže na prvočinitele prakticky vysáváním čistit ani nelze a to zejména z důvodu, že vysavač "očistí" přesně do vzdálenosti (hloubky) kam sahají štětiny kartáče. Závažnější důvod je, že tření štětin vysávací hubice z neznámeho plastu po jiném neznámém povrchu může způsobit výboje statické elektřiny. Takže výrobci doporučují bezkontaktní čištění proudem vzduchu nebo lépe plynu. Takže kdo chce vysávat, nechť vysává a modří už vědí.

Sprej se používá proto, že technik s sebou na výjezd ke klientovi kompresor tahat nebude, nebo i v tom ojedinělém případě, kdy bytová jednotka není kompresorem vybavena :D

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 09 lis 2006 17:06

No hlavně že "modří už vědí" :lol: :P Jinak já mám zkušenost spíš takovou, že tam kde nestačí vysavač, už nemá smysl nic zkoušet a musí se to tak jako tak rozebrat a vyčistit mechanicky(hadrem štětcem apod.). Btw dost vysavačů umožňuje přidělat hadici z druhý strany, takže de-facto kompresor má kde kdo, ale nijak moc si tím člověk nepomůže.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

leon

Příspěvekod leon » 09 lis 2006 21:27

to Ozi:

o štětinách a tření dvou plastů si tu psal jen Ty (stačí samozřejmě přiožit hubici k otvoru a sát, já na hubici ještě nasazuju takovej ten zužovací nástavec aby byl proud vzduchu silnější) ... a o tom, že vysavač udělá stejnou prací jako vzduch si psal taky jen Ty ... já řikám, že vysavač pomůže a udělá velkej kus práce a to je odskoušený ... pokud chceš dokonalou čistotu tak samozřejmě musíš notebook rozebrat a oprašovat štětečkem, ale to bys moh dělat každej měsíc ... vysavač odsaje tu nejhorší špínu a to je to oč tu kráčí ... notebook opět začne lépe chladit

nymasyn
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2007 15:00

Příspěvekod nymasyn » 02 úno 2007 15:04

Peca-on-line píše:No hlavně že "modří už vědí" :lol: :P Jinak já mám zkušenost spíš takovou, že tam kde nestačí vysavač, už nemá smysl nic zkoušet a musí se to tak jako tak rozebrat a vyčistit mechanicky(hadrem štětcem apod.). Btw dost vysavačů umožňuje přidělat hadici z druhý strany, takže de-facto kompresor má kde kdo, ale nijak moc si tím člověk nepomůže.
Chci se zeptat.Jak mam rozebrat a složit 1652LMi :oops: Dík


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů