Kvalita do 17 000,- Kc

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 18 pro 2007 21:19

No jen proto ze tu nekdo proklamoval ze levny Acer je pro chudeho studenta to nejlepsi... s cimz sem ja nesouhlasil, nekdo jiny nesouhlasil se mnou nebo me nepochopil a uz to jelo :lol:

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 18 pro 2007 21:23

já jsem řekl, že v ceně do 17 tis. jsou ty ACERy asi nejlepší řešení obzvláště ty nové na Gemstone, kterej je docela pevnej i v tý levný ceně.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 18 pro 2007 21:28

Ja myslim, ze jsou i jina reseni. Nejake HP treba... Lenovo 3000, mozna by se jeste neco naslo.

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 18 pro 2007 22:00

Je na každém jestli si přeje riskovat s Acerem.
Nevím jak na tom je tedka, jestli je servis do týdne tak to pak už není naprosto co řešit jen aby tam nebyl co měsíc a podvou letech kdyskončí zaruka tak do koše.

add NB a studium:

střední: dělal sem strojařinu a nenapadá mne využití NB při studiu, kompletní převodovku sem dělal na PC 6 let starém. cena kolem 2000kč.
jednou měl maník u matury NB na nějakou spešn prezentaci, jinak nebyl duvod.

výška: mám za sebou první semestr strojárny, výhoda je že ho prostě sebereš a jdeš s tím za spolužáky, učitelem, atd... opravíš to po cestě autobusem do školy/ domu, pul hodinové přestávky taky mužeš pracovat,
prostě ti to šetří spousty času a nervu, nemusíš tolikrát opravovat výkresy atd...

Jsou tři věci bez kterých student nevystuduje:
notebook
svačina
peníze
:wink:

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 18 pro 2007 22:08

jj...taky ted koncim 1.semsetr na strojni...v 1.semsetru sme kreslili rucne...ve druhem este nevim jak to bude, ale ve druhaku-treti semestr uz jsou graficke systemy a kresli se v CADech atd...nemit 3tydny pristup ke svemu vlastnimu pc nebo ntb by me jeblo asi... tyden se este vydrzet da.
u FEL ani nemluvim, tam je to proste nutnost.
na stredni sem taky nepotreboval (temer) :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Dominic
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 črc 2007 14:50

Příspěvekod Dominic » 18 pro 2007 22:20

Pozeram ze tema sa nam akosi rozrastla. ja svoju dilemu vyriesenu uz mam (spravilo to 40 000,-). Tento topic bol zalozeny kvoli mojej kocke a teraz si vebera uz len medzi Lenovo N200 alebo FujSu siemens ESPRIMO Mobile V5505 s dvojjadroma a windows vista business + downgrade co je si mysli velmi slusne riesenie na dost vysokej kvalitativnej urovni.

S tvrdením ze v tejto cenovej relacii kraluje Acer ako jedine mozne riesenie studentov nesuhlasim lebo aj v tejto cenovej kategorii si uz je z coho vyberat. A pokial chcete kvalitu tak nejaky ten Mhz na prcesore ozeliete a ak vam bude chybat aj tych 20GB na HDD tak si neskor dokupite aj tak externy.

ZdenoR
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 20 říj 2007 07:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ZdenoR » 18 pro 2007 23:00

Neda mi to a prispeju vam moji troskou do mlyna.
Co se tyce pouziti note ve skole na stredni zbytecnost (delal jsem elektro navrky desek a softu) vsechno se dalo v poho zvladnout na desktopu.
VS v prvaku jsem si koupil starsi toshibu (jeste se k tomu vratim) a stejne jsem ho nenosil tahat sebou denne 4kg je otrava takze vse zase doma.Ted jsem ve tretaku mam svoje lenovo a je to obrovska ospora casu proste clovek ma volno tak udela tohle nebo precte tamto.Ani skrypta uz netisknu radsi vemu cely komp a mam sebou komplet podklady.Prijit o nej ted na 3tydny je dost nemyslitelne prisel bych o vsechny materialy a podklady (mimochodem priznejme si komu se ce psat nekolikastrankove projekty rucne kdyz staci upravit starsi a za pak desitek minut je vystarano:) jako Bc praci mam simulaci motoru a to se spatne dela bez kompu.

K te Toshibe se ci vratit jen kvuli pevnosti sasi je to samsonite 1800 (P3 1.1G 256ram) je to jednodichy plastak ale prezil nekolik padu z riky par tKm zapnuty v auta s dost nekomfotrnim podvozkem a nekolik set hodin v garazi pri brouseni svarovani a podobnych vecech.Vysledek vadne mista na hdd a slape dodnes.Jak vypada zvenku se ale vyjadrovat nebudu.

za cestinu se omlouvam uz mam dneska vseho plne zuby
ThinkPad R61,14.1''W T7250 ; 2x1GB DDR2 ; SATA 160GB, 5400rpm; X3100;
LCD Samsung 20''W SM 2043BW Pivot
Logitech V470
Genius SlimStar Pro

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 18 pro 2007 23:05

Tahat 4kg, to verim ze se ti nechtelo...

Delfin

Příspěvekod Delfin » 19 pro 2007 00:25

No já nevím, já si koupil notebook za 19k a stačí mi bohatě, sice to není nadupaná herní mašina, ale něco si na tom zahraju a co se týče spracování, tak si taky stěžovat nemůžu, jen z počátku jsem měl problémy s grafikou, ale to zpravily nový ovladače... Sice nevím jaký vyráběl acer notebooky předtím, ale teď jsou docela solidní a za dobrou cenu. Jinak kámoška má acera přes dva roky a zatím s ním nic neměl... Někdo tu psal že před pár lety se notebook za 20k ani neprodával, ale dnes je jiná doba, před 10ti lety taky stála nokia 5110 8k a dnes ji ani neprodáš, technika jde dopředu... To co stálo před pár lety ix tisíc a byl to špičkový highend, dnes stojí jen pár korun a tak to půjde do nekonečna... Já bych řek některé notebooky kolem 20k jsou slušnej průměr... Jinak pro ty horoucí studenty, já dělám taky vejšku, ČVUT fakulta strojní a pokud dělám něco složitýho, co mi zabýrá více času, tak si to zálohuju ještě na flešku (dneska se sežene 1GB za 3 stovky), tak že pokud by se mi s notasem něco stalo, tak si můžu své dodělat na jiném PC, aniž by mě to nějak omezovalo, a co já vím, tak ve školách mají takový software, jako je Inventor, Autocad atd. mezi prvníma, když vyjde nová verze...

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 19 pro 2007 07:10

Delfin:

Inventor??? u nás na VUT v Brně sem viděl 6 možná 7 :lol: tedy na učitelském komplu, ještě jsme nedělali na školních PC, tak nevím :roll:

a ono není zase tak jednoduché sebrat flešku, a jít na jiný kompl. Jiné nastavení, jiná verze programu atd...
třeba inventor není zpětně kompatibilní takže kdy budeš doma na starším PC dělat převodovku pak zajdeš do školy jen to otevřeša uložíš tak na domcím PC si mužeš jít šoupat ... protože o neotevřeš.

MiW
občas něco napíše
Příspěvky: 93
Registrován: 06 srp 2007 14:39

Příspěvekod MiW » 19 pro 2007 09:04

Jasne ze NB je jasna vyhoda, ulehci to praci...clovek aspon zabije cas mezi cvikama (nepredpokladam, ze nekdo navstevuje vsechny prednasky:)
Ale vystudovat skolu bez NB (nepisu bez pocitace), neni problem. Jen jsou ted uz vsichni zhyckani a to co byl pred 6lety luxus, je ted samozrejmost (NB, wifi, internet). Takze vydrzet 3tydny bez NB se jiste da...
A co se tyce toho FELu, nepredpokladam, ze tam delate spoustu narocnych semestralek v Jave, v prvaku, druhaku max 2 predmety a pak kdyz jste treba na Elektronice, tak tam toho taky moc neni. Jsou narocnejsi predmety, treba Teorie el.mag. pole nebo El. měření :)

Ale to uz jsem dost OT, tak sr.

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 19 pro 2007 11:30

3 týdny když nemáš na kolejích PC jen NB a na výkres máš 2 týdny tak máš pořád čas T mínus 7 dní :lol:

nechme toho, záleží na konkrétních podmínkách a uživateli...

falcon9

Příspěvekod falcon9 » 20 pro 2007 20:32

no mozno ma niekto zle pochopil,nepisal som,ze Acer Ex5220 za 13000 ktory mam ja je najlepsi notas na trhu,ale na kancelarsku pracu a pre studenta,ktory nema 20000 je vyhodny a ak by sa aj pokazil,nie je problem,mam doma desktop jasne,kebyze mam 20 000,tak si kupim mozno nieco ine.Ale zatial uplna spokojnost s Extensou :wink: a tym chcem pomoct aj inym,ak nie si rozhodnuty,ja Acer odporucam v cenovej kategorii do 13000 velku konkurenciu nema avsak uvazujete do 20 000 tam su uz aj ine znacky,nech sa paci vyberat podla vkusu

Delfin

Příspěvekod Delfin » 26 pro 2007 23:10

Palma píše:Delfin:

Inventor??? u nás na VUT v Brně sem viděl 6 možná 7 :lol: tedy na učitelském komplu, ještě jsme nedělali na školních PC, tak nevím :roll:

a ono není zase tak jednoduché sebrat flešku, a jít na jiný kompl. Jiné nastavení, jiná verze programu atd...
třeba inventor není zpětně kompatibilní takže kdy budeš doma na starším PC dělat převodovku pak zajdeš do školy jen to otevřeša uložíš tak na domcím PC si mužeš jít šoupat ... protože o neotevřeš.


Tak to se divím, školy mají od autodesku na jeho software obrovský slevy, u mě na střední se kupovaly nový verze inventoru každej rok... No i když děláš na jinejch vrzích programu, tak si múžeš pře uložením vybrat v jeké verzi to chceš uložit. Když to děláš ve starší verzi, tak v tý novější to otevřeš vždycky, a když děláš v novější, tak to uložíš v tý verzi, kterou potřebuješ, ta nabídka tam je, koukal jsem se na to... Jo a Inventor 6,nebo 7, ten už je pěknejch pár let starej...

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 27 pro 2007 09:09

Ono jde ukládat v Inventoru do starší verze? to sem nevěděl :-) vím o AutoCadu..

díky zai nfo hned prověřím ...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 43 hostů