Asus F3SR - Nevypina sa...

notebooky Asus a vše kolem nich
Sentinel

Asus F3SR - Nevypina sa...

Příspěvekod Sentinel » 10 pro 2007 10:39

mam F3SR a v nom vistapremium.moj problem spociva v tom ze niekedy ho vypnem tak sa uplne nevypne ale ostanu svietit niektore ledky a notas vobec nereaguje na nic ale pritom pocut ze bezi ventilator.jedina moznost ako sa to vtedy da vypnut je podrzat tlacitko na zapinanie :roll:

robi to len niekedy a zatial som neprisiel nato ze kedy...cim to je ovplyvnene



nech nezakladam new topic mozete mi pls napisat ako mozem pripojit 5+1 na notebook tak aby to hralo 5+1 a este ako mozem preniest data zo stareho HDD v pocitaci do notasu.staci aj link ak to tu uz bolo rozoberane lebo ja som nic nenasiel....

dik

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 10 pro 2007 11:06

data prenesieš tak že:
1. napališ, alebo skopiruješ na usb kľuč alebo inak prekopiruješ na niečo
2. daš zdieľať priečinky, pripojiš križeny sieťovy kabel k nb a k pc a stiahneš
3. da sa kupiť taky usb kabel na prenos dat medzi pc, ale neskušal som čo to je
4. urobiš wifi sieť a pošleš to cez to
5. pošleš to cez bluetooth alebo infrak :lol:
6. vybereš disk z nb a daš ho do boxu a pripojiš k pc alebo naopak
to je všetko čo ma v rychlosti napadlo
a repro by malo mať koncovky ako 3,5mm jack len to popchaš do všetkych dierok čo maš v nb, potomby ti to malo automaticky zdetekovať a keď nezdetekuje tak v ovladačoch prestaviť

Sentinel

Příspěvekod Sentinel » 10 pro 2007 11:22

vito45 píše:a repro by malo mať koncovky ako 3,5mm jack len to popchaš do všetkych dierok čo maš v nb,
:lol: :lol: :lol:

ked som dobre pozeral tak mam len jeden JACK na notasi :? ..teda 2 ale jeden do ktoreho ked pichnem jack repro hraju druhe asi bude na mikrofon.

ako sa jednym jackom da preniest 5+1 zvuk? :shock:
neda sa to nejak cez tie DVI-D vystupy alebo nieco podobne?



je toho vela sa mi nece davat na DVD a uz vobec nie na USB kluce

ci je krizeny sietovy kabel? laicky.... kabel ktory ma na oboch koncoch sietovu koncovku??


s tymi HDD ...nerozumiem tomu uplne. z notasu HDD vyberat nebudem.z PC nieje problem ale ako to napojit? nemam ziaden box ...neda sa to nejak napojit ako externy HDD????

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 10 pro 2007 21:32

takže, kamoš čo raz zapajal 5.1 zvuk napchal 3 konektory do 3 dierok a bolo to ale keď maš iba 2 tak to ani srnka netuši, inak vieš na 100% že tvoj nb podporuje 5.1?
križeny kabel je sieťovy ktory sa od normalneho liši tym že ma 2 kabliki prehodene čo laik nezisti, to si treba pytať v obchode, teoreticky by to malo fungovať tak že jeden vopchač do nb a druhy do pc a vytvori sa ti sieť medzi nimi a cez tu už rychlo prenesieš data /ak nemaš 10mb sieťovku/, pomerom nejrychlejši, najjednoduchši a najlacnejši spôsob to viťazi len mne to skoro nikdy nešlo :lol:

a ten hdd sa neda napojiť ako externy, treba na to mať box do ktoreho ho vopchaš a ten pripojiš k nb

Sentinel

Příspěvekod Sentinel » 10 pro 2007 23:33

ok takze kupim sietovy kabel krizeny.
a s tym zvukom :( no ja si praveze niesom isty ze notas podporuje 5+1 a ako zistujem je to dost pruser lebo mam len jeden jack reprakovy :evil: repro sady asi nemaju sami dekoder 5 1kovy ...

ok takze k tym repro inac polozim otazku. ako sa da na jeden jack napojit 5 1?

jarynn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 15 pro 2007 13:27

vypínání

Příspěvekod jarynn » 15 pro 2007 13:35

mam F3SR a v nom vistapremium.moj problem spociva v tom ze niekedy ho vypnem tak sa uplne nevypne ale ostanu svietit niektore ledky a notas vobec nereaguje na nic ale pritom pocut ze bezi ventilator.jedina moznost ako sa to vtedy da vypnut je podrzat tlacitko na zapinanie

robi to len niekedy a zatial som neprisiel nato ze kedy...cim to je ovplyvnene

MÁM TEN SAMÝ PROBLÉM, všimnul jsem si že se to stává v tomto případě: notebook jede na síťové připojení a z té ikonky baterky co je v pravo v liště bezdůvodně zmizne ta zástrčka.

Sentinel

Příspěvekod Sentinel » 18 pro 2007 16:26

hmm no super.teraz uz len zisit preco to robi a ako to zrusit.

inac napad ako zapojit 5+1 na jeden jack asi ziaden cooo :(

jarynn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 15 pro 2007 13:27

nevipíná se

Příspěvekod jarynn » 18 pro 2007 17:32

"flešnul" jsem bios nejnovější aktualizací , aktualizoval program Power4Gear a vypadá , že to nepomohlo. Kontaktoval jsem prodejce, kde jsem koupil notebook a ten mě přislíbil, že pošle dotaz na ASUS. Jitak s tím notebookem jsem spokojený.

jarynn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 15 pro 2007 13:27

vypínání

Příspěvekod jarynn » 19 pro 2007 08:43

mám od ASUSU poslaný ovladač, který ten problém vyřešil, můžu mailem přeposlat

Wallace
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 26 pro 2007 12:40

Příspěvekod Wallace » 26 pro 2007 12:45

Ahoj, mám ten samý problém.Notebook se někdy vypne bez problémů a někdy se nevypne vůbec.Taky se mi stává že se notebook nepřepne do hibernace. Uspat jde notebook bez problému ale potom ho probudit je nadlidský úkol. Tak bych prosil o zaslání ovladače.
Děkuji

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 26 pro 2007 20:39

U mě jde vypnout bez problému jen ta hibernace je nějaká divná. Režim spánku jde v poho jen to nekdy trvá dýl a někdy je to během ani ne 10ti sekund. Prosil bych o ten ovladač zaslat na GeForceGTX@seznam.cz

Jinak ntb až na problémy s hibernací je v poho... Kupovat na Win Vista jen 1GB RAM je dnes hřích a proto všem budoucím majitelům radím okamžitě koupit další modul. Baterie vydrží cca 2h v Battery Saving režimu i když na něm nic nedělám.

BTW moje myš co byla v balení byla vadná, takže sem se chtěl zeptat když to pujdu reklamovat jestli se budu muset vzdát celého NTB... ale asi jo, že? Kdo by s tím měl nějaké zkušenosti tak ať prosím napíše jak dlouho by to trvalo atd.

Dík moc.

johny159
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 29 pro 2007 15:03

Asus F3Sr

Příspěvekod johny159 » 29 pro 2007 15:07

Cau, s notebookem jsem mel stejny problem. Vyresila to tahle utilitka: http://www.asus.as/support/agfnex_v1.00.0008.zip

co se tyce tveho dotazu na 5.1 zvuk. Notebook jej podporuje...jde jej prenest pres jeden kabel a jeden jack...ale je to tzv. Spdif vystup, to znamena,ze reproduktory,ktere k NB pripojujes musi mit digitalni dekoder nebo nejak tak se to jmenuje...proste Spdif vstup...

snad jsem ti pomohl

Sentinel

Re: Asus F3Sr

Příspěvekod Sentinel » 02 led 2008 19:32

s vypinanim uz problem nemam vdaka programu od JARRYNa za co mu velmi pekne dakujem :wink:

k tomu zvuku.... jack myslis klasicky co je vystup zvuku vsak. a ten kabel pripojit kde a aky kabel to ma byt presne?

nepotrebujem zatial ziaden extra zvuk chcel som Genius Speaker HIFI 5+1 cize musim zistit ze ci maju digitalny dekoder spravne chapem?

Sentinel

Příspěvekod Sentinel » 02 led 2008 19:43

nieco som teraz pozeral na nete.takze ked chcem priamo pripojit cez Spdif notas s repro tak repro by museli mat digitalny vstup co geniusy nemaju.vraj niektore notase maju Spdif vystup rieseny cez JACK lebo origo Spdif vystup som nikde na notasi nenasiel aspon co som pozeral obrazky toho vstupu na google.ach jaj som z toho teraz trosku :roll: :?:


takze co vsetko..myslim redukcie a kable...si mam kupit aby som tie geniusy napojil?

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 02 led 2008 20:10

SPDIF prenasa audio svetlom (a priamo v digitlnej podobe), klasika 3.5 jack elektrickym signalom po metalickom vodici. Takze to nejde jednoduchu spojit redukciou. potrebujes SPDIF dekoder ziadna lacna zalezitost vzhladom nato ze prenos zvuku cez optiku patri k HIGH-ENDU v audio. lacnejsie ta vide externa zvukovka napr na USB alebo do PCIExpres ktora bude uz mat 3 jacky kde popchas priamo aj tie tvoje geniusi. Ono asusi cpu sade ten spdif lebo ich to nestoji prakticky nic (1 ledka a 2 tranzistory :D ) a potom mozu na NB pisat ze to ma 7.1 zvuk.. atd. proste marketing. i ked keby mas kvalitny audio system co ma spdif vstup tak sa to hodi staci kupit opticky kablik a mas super HD audio. 8)


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů