Vista contra XP

notebooky MSI a vše kolem nich
darko
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 pro 2007 10:52

Příspěvek od darko »

Radek.n píše:Taky jsem si dal do notasu Win XP a rozdil ve vykonu ve hrach je hodne znatelny. Mam C2D 2,2Ghz, 2Gb RAM, GF 8400M GS a kdyz jsem na Vistach chtel rozchodit MoH Airborne, ani na nejnizsi detaily nebyla hra hratelna. Ve Win XP mam stredni detaily a hra bezi plynule. Nevim tedy, cim to muze byt, ale znat je to celkem dost..

no,myslím že je to právě tou RAMkou.NA ntb. s 1 GB RAM a integr. grafikou a Vistou home s s čistou instalací zbylo pouhých 32 MB RAM.Na druhou stranu,notas šel při internetu,kopírování i přehrávání videa zcela svižně.
Ono taky GF 8400 je těžký lowend https://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html
obzvlášt s Vistou.Holt potřebuje pořádný železo,tak jako ve své době XP.Ty taky s 256MB paměti taky nešly
roxtedy
píše často
Příspěvky: 191
Registrován: 12 bře 2007 10:39

Příspěvek od roxtedy »

Je to ovladačema na grafickou kartu...Sežen si 3Dmark a testni jakej máš výkon pod XP a pak tam dej VISTY a hledej ovladače který budou mít v 3Dmarku podobný výsledky jako na XP...Ovladače mně udělali na VISTĚ polovinu bodů v 3Dmarku než v XP,nainstaloval jsem jiný ovladače a měl jsem stejný hodnoty jak v XP...

Mrkněte sem v čem všem je VISTA LEPŠÍ NEŽ XP.

https://myego.cz/item/windows-vista-jsou ... windows-xp
filletzz
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2008 10:46

Příspěvek od filletzz »

že XP nešly s 256MB? já je tak provozoval skoro tři roky :oops: :lol: ...ale chapu co tim chces rict no...
chodim na https://www.ssakhk.cz/ kybernu
ThinkPad x201 & iPhone 3Gs
darko
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 pro 2007 10:52

Příspěvek od darko »

dobře si nás pobavil,jsem zvědavý ,jak tento "nabušený" stroj zvádl vypalování a zároven jinou aplikaci.Např. sledování Divx. :lol:
kubino
guru
Příspěvky: 815
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvek od kubino »

XPP s 256MB samozrejme fungujou. Mame v rodine starsi HP nx9020, asi 2 roky mel jenom tech zakladnich 256MB ram. Net, Office a sledovani divx zvlada v pohode. Nedavno sem tam pridal 512tku a je to samozrejme sviznejsi.
Compal->Asus->Dell->Lenovo...
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvek od kyo »

tak ja vas asi taky pobavim ale celeron 500, 8GB disk, 256 MB ram a Nvidia GF2MX s XP jeste pred par dny slouzil naprosto v pohode k prohlizeni netu, vypalil bys na nem cokoli a sledovani filmu tam uz byl trochu problem, ale vim ze kdyz to byl muj main PC.. jeste cca pred tremi roky tak tehdejsi videa na tom slapali v pohode.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in
Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

Příspěvek od Radek.n »

Ja jsem driv rozchodil XP na P100mhz, 128Ram.. Instalace trvala cca 4 hodiny a bylo to teda dost pomaly, ale nainstalovat to slo :).. Ale to uz jsme trochu OT :)
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330
darko
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 pro 2007 10:52

Příspěvek od darko »

no je to to samé jako kdybych napsal, že Vista jde s 512 MB RAM.Nepochopili jste mě ,psal sem kdyby pustil ZÁROVEN dvě aplikace.Z osobní zkušenosti vím když sem měl na XP 512 ramky a spustil scan disku ( na viry,spyware apod.),byl problém spustit nějaký film,nedejbože 3D hru.A to sem měl Celerona 2,8 GHZ a geforce 6600....
NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvek od NeoPlex »

dotaz kdyz mam jeden HDD a logicky ho rozdelim na dva. muzu na jednom mit xp a na druhem vista? samozrejmne ,tak aby se nervaly mezi sebou nebo to pak vyrazne nezpomalovalo chod cele pak prave aktivniho systemu?
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler
filletzz
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2008 10:46

Příspěvek od filletzz »

tak jasne, ze tam vic narocnejsich operaci najednou neslo... ale v te dobe kdy jsem ten PC porizoval mi to stacilo a necitil sem potrebu upgradovat a kdyz sem ji pocitil, tak uz bylo znacne pozde, takze sem rovnou koupil cely novy PC :D
ThinkPad x201 & iPhone 3Gs
darko
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 pro 2007 10:52

Příspěvek od darko »

NeoPlex píše:dotaz kdyz mam jeden HDD a logicky ho rozdelim na dva. muzu na jednom mit xp a na druhem vista? samozrejmne ,tak aby se nervaly mezi sebou nebo to pak vyrazne nezpomalovalo chod cele pak prave aktivniho systemu?

radši nee.Je to vynikajcí zdroj problémů.Poku si chceš vyskoušet Vistu,zkus to pomocí Virtual PC 2007.Vše potřebné najdeš na stránkách Microsoftu
NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvek od NeoPlex »

mohl bys trosku nastinit? na ms jsem nasel jen virtual pc pro mac zatim :)
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler
Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvek od Holubrider »

Já mám logicky rozdelenej hardisk na 3 a žadnejch problemů jsem si teda nevšiml,neměl sem žadnej problem akorat všechno se musi samozřjemně instalvat 2x ,společně použivat jeden program samozřejmě moc nejde.Podle mě je to uplně stejný jako mit win98 a linux nebo XP a 98 .Fakt mi všechny tyhle kombinace nikdy nedělali problem
darko
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 pro 2007 10:52

Příspěvek od darko »

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvek od NeoPlex »

jo uz jsem se s tim popral :) kazdopadne ty jsi to asi zkousel tez,takze se te zeptam tim,ze to je takhle virtualne ta rychlost asi dost klesa co? jako ty visty jedou takhle bidne, ale pochybuju,ze to bude jen vistama... to je tim virtualnim zeo?
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler