otazka na uzivatele acer ntb:-)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
lukec
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 09 led 2008 17:29

otazka na uzivatele acer ntb:-)

Příspěvekod lukec » 10 led 2008 23:30

Zdravim, proc vetsina lidi vystupuje (az agresivne :x ) proti acerum, kde si myslite ze je chyba? v pouziti nekvalitnich materialu? sam zvazuju koupi aceru, za prijatelnou cenu docela dobre parametry, ale vsichni od toho odrazuji, tak nevim co si o tom mam myslet. Nechce se me verit, ze by pousteli na trh same sunty:-(. Porad se rozmyslim jestli do toho jit, napiste prosim sve zkusenosti s touto znackou. Niz sem vlozil odkaz na acera, ktereho bych si rad poridil + rozsiril pamet na 2 nebo 3gb

http://www.alza.cz/notebook-acer-aspire ... d81578.htm

emil
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 18 črc 2007 18:09

Příspěvekod emil » 10 led 2008 23:50

Tak já mám podobnýho Acera zhruba měsíc, a zatím jsem spokojenej, všechno šlape jak má, plasty pasují jak mají a nikde nevržou, chlazení je perfektní a hlavně tichý. 8)
FSC Amilo Xa 1526, Turion 64 X2 TL60/ 17" WXGA+ CV/ N7600/ 2GB/ 2x SATA 160GB/ DVD±RW +DL/ WiFi/ BT/ VIS HP
ACER Aspire 5720-102G16 Duo-T7100 1,8/2x1024/160/15.4in CB/DVD±RWdl/5v1/WF/VistaHP

David Barborka
píše často
Příspěvky: 184
Registrován: 14 říj 2007 23:51

Příspěvekod David Barborka » 11 led 2008 11:36

Je to stejné jak s autem. Můžeš trefit na auto se kterým jsou od novoty potíže a nezáleží na tom jestli stojí 200 000 nebo 1000 000. Druhá věc je, že čím větší je prodejnost některé značky notebooku tím větší může být počet nespokojených uživatelů. Pokud se podíváš na foru na jiné značky notebooku zjistíš že také řeší problémy. Nejdůležitější je při koupi notebooku zvolit si kvalitního prodejce u kterého nejsou problémy s reklamací. Jinak má přítelkyně má přes rok Acer TravelMate 2413NLM a jediná chyba tohoto notebooku je dnes jeho výkon, ale jí to na net a psaní stačí :D . Já mám cca přes 4 měsíce ACER aspire 5520G a nemůžu si stěžovat. Má 250 GB HDD a Grafika GF8600 GS také stačí na spoustu her. Jediná jeho závada byla Windows Vista, ale s xp šlape dobře.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 led 2008 13:08

O kvalitu dnes již nejde. Je srovnatelná ne-li lepší než některá konkurence v dané cenové kategorii. Spíš jde o pomalejší a míň vstřícný servis. Přece jen kvalitou takovej DELL bude jedno a to samé ale nahání to výborným servisem. A zažitá historie jako praskání pantů apod. to už přehlížim s úsměvem, zvlášť když to byl problém pouze jedné řady, která se už 2 roky neprodává. To je prostě zažité. ACER špatný měl problém bla bla a veze se to celou dobu, i když již žádný problém není.

Osobní poznámka: Tohle se ovšem povětšinou děje jen u nás. Jakmile se výrobci něco nepovede, český národ ho okamžitě odsuzuje. A většinou zbytečně.
tento účet již není aktivní.

b3h
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 23 čer 2007 13:16

Příspěvekod b3h » 11 led 2008 14:05

Presne tak mam jiz 3. NB za dobu 3ch roku a muj prvni byl Acer - Travelmate 2410, sice trpel neduhem toho praskani pantu, ale co se servisu tyka, vubec si nestezuji. To tydne byl doma. Pak jsem si poridil HP, jejich vyhoda je jednoznacne v servisu aspon co se tyka vsech asi modelovych rad krome Pavilonu, ktere jsou kazove a jsou s nimi problemy a navic se musi odesilat az do Polska na reklamace. Servis HP je lepsi v tom ze nabizi moznost oprav u servisnich partneru HP, coz mem pripade, kdy jsem opet byl reklamovat NB tentokrat HP s prasklym pantem (tudiz neni to jen chyba vyrobce ACER, muzou timto problemem trpet i jini vyrobci NB), nemusem jsem nikam nic odesilat, jen jsem zasel k nejblizsimu servis partnerovi, a za 5 hodin cisteho casu byla reklamace vyrizena (pocitam jen cisty cas kdy byl NB v servisu, neni zapocitana doba cekani na nahradni dil - 7 pracovnich dni). No a nyni mam od uterka opet NB znacky ACER tentokrate Extensu a musim rict ze rozdil je obrovsky. Konstrukce je opravdu dobre provedena, je sice masivnejsi ale zato vypada opravdu dobre.
Jinak to co se docitas na forech a vsude na netu o tom jak ACER je spatny je zpusobeno tim, ze znacka ACER je u nas nejprodavanejsi a tudiz je vetsi pravdepodobnost ze narazis na spatny kus, ale nemusi to byt ve Tvem pripade. A druha ve je v tom, ze nekteri lidi radi tlumoci tzv. sve zkusenosti, ktere vlastne jejich ani nejsou jen nekde neco slyseli nebo cetli a jsou presvedceni ze je tomu tak. Proto bych byt tebou tuto otazku kazovosti vubec neresil, pac si muzes koupi jakoukoliv sebelepsi znacku a muzes s ni mit jeste vice problemu nez ze znackou mene znamou. Ale vysledna volba je na Tobe ;)

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 11 led 2008 14:42

Mam skoro ten isty notebook az na grafiku (o tu mi v podstate vobec nejde) a 2GB RAM. Keby bol v dobe ked som ho kupoval, ten co si chces kupit ty, bral by som ho hned + jasne ze este aspon 1GB RAM. Jedine co mi na nom chyba je Blutooth, ale to sa da vyriesit, aj ked neprakticky, USB adapterom
Rozhodoval som sa medzi nim a podobne vybavenou Toshibou. Vobec som sa nevedel rozhodnut. Zvitazil u mna az po tom, co som mal moznost vidiet obidva notebooky nazivo v jednom obchode. Kvalita spracovania vypadala byt omnoho lepsia u Aceru. :wink:

Co sa tyka Visty, tak s nou nemam skoro ziadne vazne problemy a vobec sa jej pri 2GB RAM nemusis bat. Ak by ti aj daco neslo, tak to jednoducho a rychlo vyriesis virtualnym OS, ktory pojde rychlo vdaka HW virtualizacii, ktoru ten CPU podporuje.

Inak doma mame 3x Acer a ziadny zatial nema problemy so spracovanim. A to jeden uz ma hadam aj 6 rokov, druhy ma 3.

Takze nemusis sa nicoho bat. :P

Delfin

Příspěvekod Delfin » 11 led 2008 16:00

A taky je to daný tím, že acer má v nabídce notebooky s dost dobrým poměrem cena/výkon a někteří si myslí že právě proto je špatnej i když s ním nemají žádné zkušenosti, protože si myslí že co je dražší, to je lepší... Další je výše uvedený problém, že někdo si někde něco špatného přečte, nebo zaslechne o aceru a už je acer špatnej a pouští to všudu do etheru.. Já myslím že ten notas který chceš je za tu cenu špičkovej, škoda že nebyl když jsem si kupoval notas já, to bych do něj šel taky :D

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 11 led 2008 18:14

No oni nové notebooky vypadají všechny dobře a asi u každého výrobce si najdeš nějakou slušně vyhovující konfigurací tvé požadované.
Právě je problém, že teď ti nikdo neřekne jak dobrý nebo špatný jsou noteooky, který sou tak rok starý - protože většina chyb se objevuje převážně ve 2hém roce záruky a nebo samozřejmě hned po koupi.
Nejlepší servis má DELL.
Šasi uložení disku a tak vnitřek celekem nej je IBM.
Acer se nikdy s těmito značkami nemůže měřit ve stejné cenové relaci - prostě to je fakt.
Už si nadělali špatné jméno a to těžko vylepší.
Ale co si budeme povídat nejdůležitější při výběru notebooku jsou peníze... pak je acer jednou z voleb.
To je asi tak jako, když si koupíš stejně silná auta a jedno bude Oktávka a jedno bude BMW.

Mám 2 Acery a Dell - nesrovnatelné
Dell studio 1537
Fujitsu Siemens Esprimo M9400.
ASUS A6
Acer TM 4151 LMi

Os: Ubuntu 8.10

Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

omachala
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 11 led 2008 18:36

Acer Aspire

Příspěvekod omachala » 11 led 2008 18:41

Zdravím, jsem vlastníkem ntb Acer aspire již 2 roky a doposud jsem s touto značkou více než spokojen! Před Acerej jsem měl IBM a mohu Vám říct, že od této značky bych si už nekoupil ani podložku pod myš!! Takže IBM určitě ne! S Acerem jsem spokojen ale poslední dobou se mi začínají líbit notebooky od Asusu :-) Takže pokud bych kupoval nový tak asi zvolím Acer nebo Asus :-)

Delfin

Příspěvekod Delfin » 11 led 2008 19:17

A stačí se podívat jaká značka má na našem trhu největší prodejnost, už jen tady na foru má acer nejvíc topiků a diskutuje se taky nejvíc o acerech.. A i když se říká že acer nevydrží dýl jak 2-3 roky, tak v dnešní době je ti novej notebook za 3 roky skoro k ničemu protože vše bude mít větší HW-nároky, to si spíš koupím acera za 25k, kterej bude mít stejnou výbavu jako DELL apod. za 35 a za 2 roky si koupím novej, protože možnost upgradu NB je hodně mizivá... V dnešní době i levné notebooky dost vydrží (v rámci zacházení)..

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 led 2008 22:01

Už si nadělali špatné jméno a to těžko vylepší.


Je zajímavé, že na netu se na nové ACERy dočtete plno chváli i tušim swarm napsal jednu recenzi na nějakej gemstone a docela ho tam vychválil, ale na foru plným uživatelů co ani problém s ACERem nezažili je to špatný jméno co nelze vylepšit. To je holt problém našeho národa :roll: :roll: . Ale co bych zmínil, INTEL taky měl nevydařenou serii procesoru P4 a přesto si nadále od něj procesor kupujeme :wink: :wink: Není to o jménu, ale o tom, že každej je chytrej jak radio.
tento účet již není aktivní.

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 11 led 2008 22:51

ja mam P4 v desktopu a nemuzu si ho vynachvalit !! :P jinak acer sel tedka nahoru ale servis bych rekl ze je stejne ubohy pořád.........nevim, tedka jsem notas nemel v servise.... :roll:

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 led 2008 23:08

nevim proč si ho nemůžeš vynachválit, ale to neubrání to, že to byly špatné procesory.
tento účet již není aktivní.

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 11 led 2008 23:33

nebyly spatne, byl to plnohodnotny protivnik AMD, bohuzel s vyssi cenou a tim padem ne tolik konkurenceschopny.

jinak Acer proc ne.. co se tyce ale toho zpracovani.. je to des a bida.. stejne jako kuprikladu u te Toshiby.. nejnizsi rada Lenova, R, je na tom co se tyce zpracovani, pouzitych plastu i odolnosti sasi zejmena proti opotrebeni ( jelikoz jeden, dva roky stare Acery to byva hnuj) uplne jinde. Na Dell bych si v tomhle v rade Inspiron/Vostro moc nevsadil.. kvalitni sasi tam maji Latitude.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

David Barborka
píše často
Příspěvky: 184
Registrován: 14 říj 2007 23:51

Příspěvekod David Barborka » 12 led 2008 18:34

Já i má přítelkině máme Acera a za celou dobu bez problémů a většina věcí co se řeší ve fórech je jen o vhodných ovládačích atd.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů