MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
sněhulák
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 03 pro 2007 17:06

Příspěvekod sněhulák » 13 led 2008 15:17

dans: nemůžu si pomoct, ale příspěvky tohoto typu patří do topicu "Výběr notebooku". Tady tím akorát zas... užitečnou diskuzi o konkrétních problémech typu GX700PX!!! (což je navíc jiný model než na který se ptáš), která se pak stává dost nepřehledná.

k tvému dotazu:

- Asus má nižší rozlišení 1440x900 toto MSI má 1680x1050, tedy tato MSI si lidi pořizují hlavně kvůli skvělému poměru rozlišení-uhlopříčka

- Asus má u GK jen 256MB paměti, MSI 512MB, což by nebyl u této třídy karet významný problém, ale předpokládám, že ten ASUS bude mít paměti na M2600 s nižším taktem - tedy bude pomalejší.

dans
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 02 črc 2007 19:22

Příspěvekod dans » 13 led 2008 19:09

tak díky a už teda takovýhle dotazy budu psát jinam
stejně si myslím že msi je skvělá značka noťasů a štvou mě lidi kteří říkaj zě není :?

cosinusx
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 05 srp 2007 09:14
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod cosinusx » 13 led 2008 19:16

Tak je to o osobních zkušenostech a preferencích. Někomu se MSI pokazí první den, někomu funguje 5 let. Ale to samé může nastat u dalších značek. Jen jsou některé, u kterých lze z dlouhodobého pozorování usuzovat, že mají vyšší pravděpodobnost spolehlivosti (Dell, IBM), ale i ty se mohou pokazit první den.
GX700PX: C2D 1.8GHz, 4GB 667MHz RAM, 160GB HDD, NV8600MGT 512MB
ASUS A3AC: PM 1.73GHz, 2GB 553MHz RAM, 80GB HDD IGMA900

Cendic
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 zář 2007 18:41
Kontaktovat uživatele:

bluescreen

Příspěvekod Cendic » 14 led 2008 12:12

Cau, pred nekolika tydny jsem psal, ze mi ten notas ve win xp prestal hazet ty bluescreeny při zapnuté wifi po instalaci jinych ovladacu na wifi. Avsak to trvalo asi jen tyden, a ted mi to pada vesele znova. Vyresil to tu nekdo. Vsiml jsem si ze tento problem je tu vcelku opomijen. Nebo vsochni bezite jen na vistach. Ja mam teda dva systemy. Ale visty s tim nemaji problem.

Dik.

Retko
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 12 říj 2007 15:21

Re: bluescreen

Příspěvekod Retko » 14 led 2008 19:51

Vubec nechapu proc na tento notebook davate XP, Kdyz vsude uvadeji, ze kvuli hardwaru se to nedoporucuje. Chcete ze sebe delat chytry, a ukazat ze ti co to vyrabeji jsou blby??

Pak se nediv ze mivas tyhle problemy, kdyz mas spatny drivery.

Me se to teda stalo taky, ale ten pocet muzu spocitat na prstech jedny ruky (tuk tuk tuk) :) - po pravde 3x.
*** GX700PX-061CZ - 17" WSXGA+, C2D 7500, GF8600M GT 512MB, HDD 250GB 5400ot ***

Cendic
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 zář 2007 18:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Cendic » 15 led 2008 12:55

Ja tam mam xp napriklad kvuli tomu abych na tom pocitaci mohl pracovat. V nekterych programech, kde procesor pocita a pocita, tak na vistach mi to trva skoro trikrat dyl, takze xp jsou pro mne neocenitelne lepsi. Leda ze bych mel 4gb ram a vic, pak by to melo smysl, jinak vubec nema. Navic prace s vistama se casove podstane prodlouzi protoze sou bezpecne
Stahl jsem si k te karte ovladace primo z intelackych stranek, a jsou delane na xp. Takze jsem si rikal ze by to mohlo pomoct, jen se divim. ze to asi tyden, mozna i vic nedelalo problemy a pak to zaclo znova.

Trochu se divim ze kdyz pozadam nekoho o pomoc tak to schytam. No nic. Kazdej je nejakej.

Snad se najde nekdo osviceny. Dik

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

Příspěvekod Trniman » 15 led 2008 16:57

to Retko: Neni to kvuli tomu že chceme dělat chytre. To bude tim že nemame radi system ktere sežere polovinu vykonu notebooku vyměnou za pruhlědne okna a dalši zbytečne cerepetičky. A pokuď neumiš nainstalovat XP nebuď zahořkly a uč se.

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 15 led 2008 21:41

no jako ja nekde cetl ze od samotneho vyrobce neni funkcnost pod xp garantovana tak nevim tedy, navazet se do Retka je klukovina.

oni muzou byt drivery klidne schvaleny samotnym Billem Dzim, ale jestlize se to s necim pod xp tluce (treba s jinyma driverama ktery uz tak odladeny na notebook vista only nejsou) tak pak je hledani reseni vic nez nadlidsky obtizne.

byt tebou, zkusim visty a pokud to tam delat nebude tak ... nemusim snad vetu dokoncovat ne?

btw. visty jsou lepsi jak xp. jde jen o to ze se nedaji upiratit jako 98,ME,2000 nebo XP a tak se hazi spina. ja mam visty bez era, jenom win2k like vzevreni a v poho.

nikdo preci nemuze za to ze neni okolo vist vybudovana takova "komunita" jako v pripade xp. je takovych utilit, pomoci nichz mate z xp tu pomyslnou tresnicku na dortu na dobrem kusu hw, nlite, xpize a co ja vim co jeste, ale to neznamena ze se na visty muze hazet hnuj. si reknem az na nich bude vic lidi a pak se bude prelejzat na win7 nebo tak.

zbytecne nezacinejme flame.

Trnimane, porovnavat nizkotucny XP (nlited) s plnotucnyma Vistama? a co treba porovnat XP v plny palbe s integraci vsech hotfixu a SP a odtucnit Visty na uroven XP (nebrat prosim doslovne). pak to porovnej.

ono je totiz dobry vzit vytuningovany XP ktery si ladim nejaky ten patek a vzit Visty na ktery se nesahlo a brblat. ja tedy nevim ale prave nlite mozna zdrzuje rozsireni vist na PC :D nebo ze by vlite ktery je jaksi jeste v plenkach?

Cendic
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 zář 2007 18:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Cendic » 15 led 2008 23:31

me teda visty urcite nevadi, mam je v nb (jak jsem psal, mam tam dva systemy). Povypinal jsem v nich par tech ochranych serepeticek a mel tam classic windows rohrani, a vysledek byl katastrofalni. Renderovani sceny v 3dsmax9, 14m 0,6s, oproti xp 5m 16,3s, ale to uz jsem tady jednou psal. Sice max devitka je stavena na xp, je servicepack kterej to uzpusobil na vistu ale i tak. Na druhou stranu je to jen a jen pocitani procesoru a na vistach to byla katastrofa. Zatim pracovat na vistach proste nemuzu. Xp je pro mne naprosto dostacujici, jen me trapi ten bluescreen.

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

Visty

Příspěvekod Trniman » 16 led 2008 01:24

Nepouživam nLite, instaluji XP normalně. Neni to otazka ,,odtučnovaci kuryˇˇ Visty prostě maji dalěko vetši naroky na HW ať už s air nebo bez. Špinu alě na ně nehažu. Až budu časem mit vykonnejši notebook tak do ně pujdu, navic už budou vice odladěny. Je mi jasně že naroky na vykon jsou individualni alě mam s Vist v GX700 stejny pocit jako mit doma Cartmana ve spizirně :)

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 16 led 2008 16:33

aha tak to se omlouvam. ja myslel ze vsem s gx700 nabehnout visty do 50sekund.

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

Visty

Příspěvekod Trniman » 17 led 2008 03:26

Tak jo, omlouva přijata :) Pokud jde o start systemu tak čerstvě instalovany system je vždycky rychly. To snad tady vi každy, nebo ne? Samozřejmě pokud s Woken ( 98, XP, Vista, Matrix ) neudělaš Avgijove staje tak ti system nastartuje rychle i po roce znějuživani :) No a jelikož, s malou trochou nadsazky :) GX700 je herni notebook, pořidil jsem si ho taki proto aby občas dopřal relaxaci v podobě Crysis, CoD IV a t.d Nejsem FPS,man alě rozdil mezi XP a Visty je temeř dvojnasobny. Že Visty umej DX 10 je sice hezky alě na NV 8600 je stejně moc neužiješ :( Jinač mi Visty fakt nevadi :) No až na tu Vistomanii v notebookach kdy je vyrobci na povel Microsoftu cpou i do mašin ktere na ně nejsou staveny :( Nedavno jsem instaloval XP znamym do Aceru :Celeron, 1GB, integrovana GPU. Měli od novoty :) Visty a ačkoliv počitačum nerozumi, divili se že maji nejaky pomaly ten počitač :roll:

doe
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 20 lis 2007 06:44

zvuk z DVD

Příspěvekod doe » 17 led 2008 09:02

Mám problém se zvukem při přehrávaní DVD. Ať u filmu nastavím 2.0 nebo 5.1 zvuk nejde. Přehravat mp3, wav a midi však jde.
Kde by mohl být problém? (GX700PX023CZ WXP SP2) díky
P.S.
Ve stolním PC (zvukovka na zákl. desce) i v DVD přehrávači zvuk funguje

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 17 led 2008 09:31

Trniman:
kdo mluvil o cistych? po 3 mesicich
to je cas na vistach kterym davam kour uz od doby co jsem se po instalaci poprvy zalogoval. zonglovani s driverama (hlavne forceware), pridani rdp (mimochodem stejne nejde), zmena urcitych systemovych souboru apod., instalace ruznych firewallu a antiviru (nakonec jsem si koupil ESS), instalace/odinstalace her (hlavne tech co nechteli na mym starym NB behat(1,7P-M,1GB,ATi9700-64MB),kupodivu crysis nebyl ten pripad ;)) atd.

nevim tedy, ale nejde crysis forceovat do dx9 pod vistama? ja tedy nemam problem, cod4 to samy, no problem. u me to maximalne muze zdrzovat to ze instaluju hry na usb mybook.

co se tyce NB s celerem a 1GB pameti mas asi pravdu, ale hodne delaji serepeticky od vyrobce, ktery sezerou vic systemovych prostredku jak samotny system, alespon co jsem videl u asusu.

doe: zkontrolovat nastaveni jestli to opravdu jde do zvukovky. v cem prehravas,kodeky a podobne...informace,informace ;)

amissus
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 13 led 2008 22:26

Příspěvekod amissus » 17 led 2008 10:15

Spustit s parametrem -dx9.
No pain - no gain.
i8051


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti