Acer Orbicam - camera is in use by another app.

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
detonator1
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2007 18:54

Acer Orbicam - camera is in use by another app.

Příspěvekod detonator1 » 24 črc 2007 19:08

zdravim,
problem: camera is in use by another application - tuto hlasku mi vyhodi webcam pri spusteni Acer Orbicam. ve Skype se taky nepripoji. navic pri kazdym pokusu nejak zapojit kameru do cinnosti se rozezni klasicky zvuk pripojeni a nasledneho odpojeni ext. zarizeni. "tydum-tudym" se pak opakuje treba 1-5 min, prijde mi to jako velka blaznovina...
driv mi slapalo vse bez problemu.

zkousel jsem reintsal directx, ati driveru, a samotnejch ovladacu orbicam (aktualni z webu aceru 9.4.4.1082 / 19.6.2006)

nevi nekdo co s tim, prosim? jinde na webu jsem nasel jedinou spolehlivou radu - reinstal. OS ... :cry:

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 24 črc 2007 20:13

ta webka je sajrajt a ovladac na ni taky, dle te hlasky to vypada jako by ji vyuzival jiny program, jiny proces. Jste si jisty, ze nemate nikde zapnutou aplikaci treba jen v trayi ktera webku vyuziva ?? Sviti vam Webka zelene ?? Pokud ne chyba bude nekde v ovladaci, pokud vam sviti porad, tak webovka je pouzivana, pokud nesviti a jde pouzit vsechno je spravne. Pokud nepomohl reinstall ovladacu zkuste je natvrdo odebrat a znova nainstalovat. pokud ani to nepomuze zkuste reinstall OS, rozumejsi rady nemam. Jak jsem rikal ta WEbka je sajrajt.
tento účet již není aktivní.

detonator1
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2007 18:54

Příspěvekod detonator1 » 24 črc 2007 20:33

LED nesviti, ovladace mazany a instalovany na nekolik zpusobu(i s uplne prazdnou systemovou listou), zadny nepomohl.

jeste zkusim podporu acer

jak tak ctu po webu, tak nepomaha ani reinstal win :)

"There is currently a driver problem with Microsoft ACPI and it causes the USB controller to continually drain power. Microsoft has acknowledged the problem and is working on a fix. So that will mean at least another hour if not more of battery power. The problem only occurs when you have plugged a USB device in, but the problem with the TravelMate is the built in Logitec Orbicam uses a USB controller. There is no way to disable it in the BIOS and efforts to disable it in the device manager and disable all drivers from loading at boot have been unfruitful. "

dekuji za snahu

kocour
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2008 17:32

Příspěvekod kocour » 16 led 2008 17:34

Ahoj, vyřešil jsi onen problém s kamerou?, z neznámých příčin se mi kamera chová stejně, Acer mi radí přeinstalaci všeho, do toho se mi ale vůbec nechce...

shotik
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 16 úno 2007 14:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod shotik » 16 led 2008 17:59

ja kuprikladu nemuzu kameru nejak nainstalovat ani z cd co bylo k notebooku. vista driver nejak ee

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 16 led 2008 19:48

mě webka ze začátku taky nešla, ale z ničeho nic po 4 restartech začala běhat. Teď mám wokna již rok nainstalované bez přeinstalování, sice jsou pomalejší ale vše mi tu běhá.
tento účet již není aktivní.

shotik
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 16 úno 2007 14:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod shotik » 16 led 2008 19:50

hm a kde ve vistech ji najdu . ve spravci zarizeni je ale jinde ne

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 16 led 2008 19:54

nevim. Mám XP a orbicam. Nainstaloval jsem k tomu ovladač a byl v tom i soft, kterej webku zapne ACER orbicam. A ve skypu mi to funguje taktéž.
tento účet již není aktivní.

shotik
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 16 úno 2007 14:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod shotik » 16 led 2008 19:56

hm tak me v xp sla blbe zvukovka jak se psie v jinych tematech tak sem zkusil vistu

kocour
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2008 17:32

Nejde to!!!

Příspěvekod kocour » 16 led 2008 20:21

Acer Orbicam. Nic nejde, vymlátil jsm ji z reistru, z altf10 nainstaloval soft+driver a nic. Furt to hlásí, že jiná aplikace ji obsazuje. Už mne to nebaví, JK

shotik
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 16 úno 2007 14:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod shotik » 17 led 2008 00:59

hotovo. komplet reinstal vista a poporadku za kazdym ovladsacem restarta jde to :)

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 17 led 2008 11:18

:? heh, je pravda že jak jsem mel book 5101 tak mi taky neslo volat pres icq a skype pres videokonferenci :cry: ani tedka mi nejak obraz nejde na skype ani icq.....tak nevim kde je zakopanej pes :?:

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 17 led 2008 21:25

Pod Vistou jsem ovladač neinstaloval, webka se chytla sama.
Jen je třeba aplikace pro kameru, třeba WebCam XP a pod.
Momentálně Acer Extensa 5620G, DDRII 2x1GB , HDD 160GB SATA, ATI Radeon HD2400XT 256MB, Vista 64bit Ultimate

pma
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2006 09:42

Re: Acer Orbicam - camera is in use by another app.

Příspěvekod pma » 23 led 2008 23:23

Mám stejný problém jako detonator1 a kocour. Mám TravelMate 4222WLMi s Windows XP s aktuálními opravami. Ovladač poslední verze - stejně jako detonator1.

Názory typu "ta webka je sajrajt" jsou k ničemu, protože mi víc než rok běžela kamera úplně v pohodě.

Jak už jsem psal - ta situace se změnila zhruba po roce, kdy se mi kamera ve Skypu vypsala hlášku "camera is in use by another application". Taky se mi ve Správci zařízení v položce Zařízení pro zpracování obrázků občas místo zařízení Acer OrbiCam objevilo Acer OrbiCam#2.

Když nastane např. v Acer OrbiCam aplikaci problém "camera is in use by another application", tak tu aplikaci vypnu, otevřu Tento počítač, v sekci Skenery a fotoaparáty AcerOrbiCam. Tam kamera normálně funguje. Okno Tento počítač vypnu a pak kamera funguje v libovolné aplikaci. Mohl by někdo (detonator1, kocour) potvrdit toto chování?

Kromě toho mi zhruba ve stejné době, kdy začala zlobit kamera začala odcházet na notebooku baterie. Původně mi vydržela asi 3,5 hodiny. Nyní asi 25 minut. Přitom jsme z hlediska provozu na baterii nic neměnil. Je také možné, že to s tím nesouvisí a že po tom roce provozu prostě odešla. Podobně jako detonator1 jsem na internetu našel odkazy, které by naznačují, že by ta kamera mohla způsobovat vybíjení baterie.
http://www.dvhardware.net/software/5051
http://support.microsoft.com/kb/918005? ... lytech.com
Mohl by někdo potvrdit, že současně s problémy s kamerou se mu vyskytl problém s rychlým vybíjením baterie?

Petr

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 25 led 2008 09:07

:? kruci tak razantně snížila výdrž baterky?? to je nejaké pofiderní teda :cry: no zkus nejaky batery monitor a podivej se kolik ma baterie plnou kapacitu nabití :? možna že odešla ale souvislost baterka a webka to nevím no...........kdybys ji zakazal pouzivat nebo uplne odpojil z booku tak nevim jaky byto melo vliv na baterku :?: ale nejspsis zádnej :idea: kontakuj servis co ti poradí :?:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů