PR200X - HDMI výstup (blikání monitoru)

notebooky MSI a vše kolem nich
lebeda
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 09 pro 2007 12:29

Příspěvekod lebeda » 17 led 2008 14:58

Tak se mi právě vrátil ze servisu s tím, že záruka byla neoprávněná - testovali to na TV Samsung a bez problému...

Cituji:
Doporučuji jinou redukci HDMI / DVI, sám jsem plně funkční neviděl.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 18 led 2008 17:16

Zvláštní. Já jsem prostřídal asi 3 a několik notebooků a nikdy žádný problém.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

dawe01

Příspěvekod dawe01 » 26 led 2008 09:00

Zdravím, když už se tu řeší problémy s PR200X, chci se zeptat jestli máte takové jako já. (Bohužel nemám redukci na HDMI, takže se mi tyhle ještě nenaskytly.)
1) Při napájení NB ze sítě a připojení externího monitoru mi monitor vlní. Když vytáhnu adapter, vše je OK.
2) Pokud nechám dlouho připojené externí repráky, začnou ty vestavěné šumět - zní to spíš jak větrák.

K tomu DVI-HDMI: asi bych našel někoho jiného, nejlépe s PR200X a pokud by to jemu jelo, nedá se o špatné redukci mluvit. Myslím, že dost lidí si stěžuje na servis MSI, takže ti to klidně zamítli účelně...
Taky bych potřeboval sehnat někoho s PR200X, abyh odzkoušel, jestli mi blbne monitor kvůli adapteru, neb něčemu jinému.

A ještě jsem si vzpoměl na jednu věc - pro světlost monitoru mám přehozený šipky na klávesnici (máte to taky?).

lebeda
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 09 pro 2007 12:29

Příspěvekod lebeda » 26 led 2008 09:25

Pokud nepoužíváš HDMI, pak hádá máš monitor připojenej přes VGA - mrkni se jestli ti ten kabel nevede kolem toho napájecího zdroje, kterej určitě má kolem sebe silný el.magnetický pole

Ztlumení jasu mám na Fn+F4 a zesvětlení na Fn+F5 - nevím co má být správně, ale takhle mi to vyhovuje. Co ale fakt nemusím je Fn+F12 na uspání - nezvládnu to jednou rukou

Problém s tím HDMI vidím spíš ve stáří mého monitoru - nejspíš potřebuje i nějakou analogovou informaci (jako např. sync), které v té redukci z HDMI není

A to že spousta lidí nadává na servis MSI pro mě není žádná relevantní informace - vždy se najde spousta těch co budou kritizovat a málo těch co pochválí cizí práci (vždyť se přece čeká, že vše bude fungovat podle mých představ).

dawe01

Příspěvekod dawe01 » 26 led 2008 11:16

Dík za informaci, vše ohledně zdroje mě napadlo, zkoušel jsem to dávat co nejdál od sebe, zapojovat do jiných zásuvek ... všechno co by normálně člověka napadlo, ale nic nepomohlo.

S tím servisem to byl jen hint, je mi jasné, že kritizovat může kdekdo kdeco...

K těm klávesám - mám to na F4 (útlum) a F5 (zvýšení), ale popisky jsou opačně (tedy u útlumu šipka nahoru a u zvýšení jasu šipka dolů) ... nejspíš to tam jen někdo blbě nalepil :-)
To uspání je fakt hloupý, když bylo plno jiných možností...

jerry22

Příspěvekod jerry22 » 26 led 2008 18:02

Pro informaci: PR200X (BIOS 3.33 z listopadu) s monitorem Eizo L568 připojeným na HDMI výstup se mi nakonec podařilo rozchodit pod Windows 2003 Server bez service packů. Po instalaci SP1 či SP2 začal externí display opět blikat; no a stejně jako ostatním bliká i pod Vistami a WinXP SP2. Instalačku WinXP bez service packu momentálně nemám k dispozici.

V DRM, jak tu někdo zmiňoval, asi problém nebude, protože HDMI mi nefunguje ani pod Linuxem (což je můj primární operační systém) s OSS ovladači od Intelu. X-ka sice display detekují, xrandr mi nabídne správná rozlišení a rozšíří plochu, ale display se vůbec nerozsvítí, stále zůstává ve standby módu.

Doufejme, že to příští update BIOSu spraví...

kubox
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2007 12:15

Příspěvekod kubox » 11 úno 2008 15:40

pridavam se ke negativnim zkusenostem s blikanim na HDMI vystupu. problem kabelu,redukce ci TV lze vyloucit, sam se vyzkousel nekolik ruznych. Dle zahranicnich diskuznich for to vypada na problem BIOSu, ale osobne si nejsem tak jistej viz nasledujici.

Po koupi notebooku Vista 32bit bylo HDMI (pres HDMI-HDMI kabel) absolutne nepouzitelny, blikani kazdych par vterin jakekoliv rozliseni. Od te doby jsem aktualizoval vsemozne ovladace a aktualizace z Windows Update problem vicemene pretrvaval i kdyz s dobou mi prislo ze frekvence blikani zacala mirne ustupovat.

Na konci listopadu jsem instaloval posledni BIOS 1.33, problem vsak zustal. Vratil jsem tedy puvodni BIOS 1.10 na kterem bezim doted, opet jsem pravidelne aktualizoval vsechny ovladace co vysli a v tuhle chvili je situace takova, ze notebook poblikne tak jednou za cas velmi vyjimecne. Osobne podezrivam nejake ruseni primo z nejake soucastky notebooku a diky novejsim ovladacum se muze i ta komponenta chovat jinak.

Intel GMA mam ted v posledni verzi 15.7.3. Rozliseni 1920x1080 60Hz 50Hz vicemene bez problemu. Vlastne vytvorene 24Hz rozliseni blika vsak pomerne frekventovane a tak je taky mozne ze jde akorat o implementaci GMA ovladacu Intelu. Vcera jsem aktualizoval na Visty SP1, tak jeste vyzkousim jak se to chova pod nima.

Pokud mi bude blikani dale otravovat castejc nez je unosne bezim reklamovat. (Pri praci mi jedno probliknuti za 30min nevadi, ale u filmu je to otravny). Nespokojim se s resenim aktualizace firmwaru pokud nejaky vyjde protoze MSI odebralo z novejsich BIOS funkcnost TPM cipu, ktery je pro me dulezity a take kvuli jeho pritomnosti jsem si notebook dle specifikaci porizoval.

Samozrejme pocitam i s moznosti ze by technik rekl testovano, fungovalo to a proto budu pripadne pozadovat predvedeni problemu na miste. Znovu ale opakuji ze tohle je podle jinych for obecny problem tohoto notebooku a tam lidi cekaj ze to opravi novejsi BIOS, osobne tomu ale moc neverim, a BIOS bez TPM je mi osobne k nicemu.

jerry22

Příspěvekod jerry22 » 11 úno 2008 15:46

Doporučuji někde sehnat ten Windows 2003 Server a při reklamaci jim předvést, že to s ním funguje (předpokládám, že když to běhá mně, bude to běhat i vám). Jinak se budou klasicky vymlouvat na špatné redukce, nesprávné monitory atd.

Podle mě to nemůže být ovladači od Intelu, jestliže s nimi W2K3 Server bez ServicePacku šlape a po nainstalování ServicePacku začne blikat.

kubox
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2007 12:15

Příspěvekod kubox » 11 úno 2008 15:57

to je sice fajn, ale pokud budu reklamovat tak nechci predvadet ze to funguje ale naopak :lol: to jestli to funguje na nejakych serverovych systemech ktere nemaji na notebooku co delat me uprimne jako zakaznika vubec nezajima ;]

edit: uz rozumim jak si to myslel, ale redukci nepouzivam monitoru a tv vyzkouseno nekolik, takze proto chci demonstrovat pripadne problem uz pri reklamaci ne ze si to oni na par minut pusti a zrovna jim to pujde.

Zaroven ale dik za info. Chtelo by to najit kde je zakopany pes, ja to vidim prave na ovladace coz muze mit i souvislost s biosem, ale taky nemusi. Jeste by me zajimalo jake rozliseni a frekvence ti fungovali a jak dlouho si testoval

Jak rikam ted sem v situaci kdy to blikne treba jednou za 20 minut nebo taky 2 hodiny vubec, coz uz je o dost lepsi nez na zacatku neustale blikani. Jediny co pravidelne vychazi z ovladacu k tomuhle notebooku je Realtek Audio. Je pravda ze jsem rucne zakazal HDMI audio ve spravci zarizeni a pouzivam pro zvuk opticky SPDIF vystup pres sluchatka, a mam pocit ze to jede od te doby lip, minimalne problikavani je kratsi, nicmene jak jsem toho zkousel tolik tak uz ani ja nedokazu rict co na to mohlo mit vliv.
V nejblizsi dobe vyzkousim ty Visty SP1 a pokud pojede vse jak ma tak sem napisu vysledek vcetne konkretnich ovladacu a nastaveni.

jerry22

Příspěvekod jerry22 » 11 úno 2008 17:08

Používám to s Eizo L568, který má rozlišení 1280x1024; obnovovací frekvenci mám tuším na 60Hz, možná 75 (nejsem teď doma). Připojený ho mám přes kabelovou redukci z HDMI na DVI.

Mým hlavním OS je Linux, Windows používám jen na zpracování fotek, protože Nikon Capture NX pod Linuxem nespustím. Takže na malé partition, kde původně měly být WinXP, mám momentálně Win 2003 server - používám to takhle už někdy od listopadu, většinou mi jede pár hodin v kuse a nezaznamenal jsem problém. Když jsem zkusil nainstalovat ServicePack (ať už jedničku nebo dvojku), začalo to blikat téměř okamžitě, totéž s WinXP.

jerry22

Příspěvekod jerry22 » 05 dub 2008 12:17

Zkusil jsem upgrade na BIOS 3.41 a začal jsem mít problémy i pod tím W2K3 serverem. Takže tam putovala zpátky verze 3.33...

Podle mého soudu je ten HDMI výstup za těchto okolností dost na ho*** (proč to sem automaticky dává tři hvězdičky, že by někdo to slovo neznal?). Je tu někdo, komu funguje bez problémů i s běžnými desktopovými systémy?

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 05 dub 2008 13:52

jerry22 píše:Je tu někdo, komu funguje bez problémů i s běžnými desktopovými systémy?
Tak jako předpokládám, že s timhle notebookem to nefunguje ok asi nikomu. Ale jinak u ostatních notebooků jsem podobné problémy nikdy nezaznamenal a i teď třeba mám připojený 1680x1050 pomocí HDMI (přes redukci na DVI) z notebooku 12" ASUS Lambo VX3.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

jerry22

Příspěvekod jerry22 » 05 dub 2008 15:26

swarm píše:Ale jinak u ostatních notebooků jsem podobné problémy nikdy nezaznamenal a i teď třeba mám připojený 1680x1050 pomocí HDMI (přes redukci na DVI) z notebooku 12" ASUS Lambo VX3.


No, já měl na mysli zrovna tenhle konkrétní notebook, jinak nepochybuju, že to jinde funguje... ;-)

kubox
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2007 12:15

Příspěvekod kubox » 22 dub 2008 09:19

omlouvam se za pozdni odpoved, prilis notebook pres HDMI nepouzivam, ale od doby co jsem psal jsem nemel s blikanim ZADNY problem (1920x1080 50+60Hz)... jedu stale na originalnim BIOSU 1.10 s TPM podporou.

jerry22

Příspěvekod jerry22 » 22 dub 2008 09:35

kubox píše:ale od doby co jsem psal jsem nemel s blikanim ZADNY problem (1920x1080 50+60Hz)... jedu stale na originalnim BIOSU 1.10 s TPM podporou.


Dík za odpověď - jenom se zeptám: jaký OS tam máte? WinXP, Visty nebo něco jiného...?
Zkusím ten BIOS downgradovat, snad to ten notebook přežije, kupoval jsem ho už s nějakou vyšší verzí...:-)

Doplněno posléze: aha, Visty jsou to. Jako bych nic nenapsal...:-)


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů