FL90 v2

notebooky VBI a vše kolem nich
Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 26 led 2008 14:23

AHCI je problém XPček, nikoliv MoBo Biosu. Prostě si musíš předělat windows XP instalačku pomocí programu nLite, začlenit do něj AHCI ovladač, příslušící tvému můstku. Nic víc. Až tohle budeš mít, zapni AHCI a klidně nainstaluj wokna. Žádný BSOD už mít nebudeš.

Co je k tomu potřeba:
-XPčka
-nLite
-druhý počítač, nebo externí disketovku
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

Gothic Pooh
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2007 08:38

Příspěvekod Gothic Pooh » 26 led 2008 17:09

aha to tam nenapisali aky maju OS, kazdopadne pouzivam Vistu, XP sucks

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 26 led 2008 18:04

sucks? ehm... asi si poposednu. :lol:

Nehodlám tady zakládat flame, ale do té doby, než mi někdo dokáže výhody Vist oproti XPčkům, budu se jen usmívat. DirectX 10 není všechno.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

Gothic Pooh
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2007 08:38

Příspěvekod Gothic Pooh » 26 led 2008 18:22

mne proste bezi pod Vistami vsetko co chcem, 4GB ramky, indexaciu som si vypol, superfetch je super vec, este som za tie 2 mesiace pc nemusel restartovat, iba raz ked som update na win instaloval, ale aj to coskoro odpadne. A su ovela sviznejsie ako XP, plus premakany vstavany advanced firewall nema chybu. Novu mapu v CSS mi nahra za 3s, proste super. Ale to sem nepatri,to len tak naokraj :D
Takze ma niekto iny este problem s vypadavanim wifi pri novom biose?
A este k tomu AHCI, pisali ze ho museli vypnut po update biosu, co znamena, ze ho predtym mali zapnuty a isiel, takze chyba nebude vo wine.
Dalsi problem popisuju s USBckami nalavo, tie napajane co su, ze im nedetekuju niektore zariadenia.. na tom biose nieco bude asi zvlastne, a to heslo je tam strasne divne, chcelo by to nejake oficialne vyjadrenie

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 26 led 2008 19:05

XPčkovej Firewall mi stačí bohatě. Většinu věcí řeší můj hardwarový barricade a wifi WPA2 (AES) encryptování. Antiviry a soft-Fwally neinstaluju, jenom zpomalujou systémy. Pokud se mi něco nezdá a bliká mi harddisk, vymažu "system volume information",nebo stahnu spysweepera, a mám pokoj. Ale to se stane tak jednou za půl roku. Cookies mažu pořád, takže taky žádnej vzruch.
To že jsou Visty rychlejší a stabilnější, slyším poprvé. Boot time mají daleko delší, papají více ramky a CPU time (by mne zajímalo, jestli může někdo Visty nakofiguravat tak, aby mu fungovaly se 17 procesy a 260 thready; idle do několika vteřin a SuperPi 1M vypočítaly do 22 vteřin), protože musí každou chvíli bonzovat a něco zakazovat, popř. spouštět úlohy, které neznáme a raději ani nechceme znát. Nechci je, protože vykrádaj nápady od Macu (horní programová lišta atp atp). Jde asi o to, jak si kdo umí systém nakonfigurovat (třeba zapnout plně L2 cache) Od té doby, co jsem crossflashnul optickou jednotku, jsem neměl ani jeden BSOD a ani jednu nestabilní aplikaci.

Co se týče problémů, které se někomu ukazují po flashnutí na 1.16, bude to většinou vina uživatelů, kteří si rádi hrajou anebo instalujou, co jim do ruky přijde. Já mám laptopa puštěnýho v cca 17-18 hodinových cyklech a nezaznamenal jsem sebemenší záškub, či výstrahu.
Vlastně jo -v event logu se mi po startupu ukazuje chyba DCOM, která přišla s jednou funkcí (NAP agent) v SP3. Je jen otázka mé lenosti, abych tuhle výstrahu odstranil.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

weirdo
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 12 říj 2007 16:05

Příspěvekod weirdo » 26 led 2008 19:43

Koukal jsem ze na http://www.notebooknamiru.cz maji nove cpu. Levny T5450 a hlavne Penryny T8100 a T9300 psal jsem tam a pry ty Penryny jdou do sasi FL90V2, coz bude asi hodne vykonne.

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 26 led 2008 19:50

Jo, bude. Navíc ty procáky tolik netopěj. Nicméně upgrade zatím nepotřebuju.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

Gothic Pooh
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2007 08:38

Příspěvekod Gothic Pooh » 26 led 2008 21:32

a co je pravdy na tom, ze keby som chcel ten Penryn, musim vymenit nejaky thermal control aby to islo? kde sa to da zohnat?

danno
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 25 říj 2007 15:17

Příspěvekod danno » 26 led 2008 23:04

vobec nerozumiem ako to je s FL90 lebo v jednom fore som videl ze neodporucaju flashovat tam tie nove bios vraj su urcene pre IFL92 ktore vyzeraju presne tak ako FL90 len maju podporu penryn procesorov.
Compal FL90v1 CPU: C2D T7500@2.2GHz VGA: 8600M GT 256MB 648MHz@1296@478MHz RAM: 2x1 GB Dual Channel Kingston 667MHz HDD: SEAGATE Momentus 160GB 5400.3 S-ATA 8MB Cache Win: XP prof

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 27 led 2008 01:15

Být váma, ještě bych s Penrynem počkal. Alespoň do té doby, než ho někde na fl90 odzkouší (třeba ve VBI).
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

Nicram
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2008 13:14
Bydliště: Poland
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nicram » 27 led 2008 13:21

Radim van Ousek píše:Vypálit na CD http://nicram.sytes.net/compal116.rar jako "finalized".
Pozor! -nabootuje se a po odkliknutí automaticky spustí. Po zápisu BIOS následuje bleskurychlé vypnutí notebooku a reset CMOS. Výkon grafiky jsem zatím netestoval, zatím spokojenost.


Hi!
Thank You & anyone for interesting in my project!
As far as i understand, there are some questions.
The project website is here: http://nicram.sytes.net/itos/index.php?topic=3.0

There is no english text or czech ( i don;t know czech too much, just sometimes understand it:P).

The BIOS in the file is the same, that is on Compal website with "unzip" password.

It is working very nice with my FL90 also :)

I only noticed that after upgrade my memory stick (kingston data traveler mini 1GB) do not work anymore on power USB on the left, but with normal USB it works perfect (on the right).

If anyone got some questions, please go ahead :)

Best Regards

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 28 led 2008 00:30

Hi Nicram!
I must say that your project is great. :D Easy, fast and reliable -using it is no way to screw something up. I thought the only way to get this going is to flash my BIOS via flashwd16.exe (damn... i don't even remember the right name of this utility, uff). Nonetheless, the ordinary way of flashing asses me a lot. I hope someone will find a better utility someday.

Thank you... (:worship:)
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

disky Seagate

Příspěvekod kubino » 28 led 2008 08:02

Trochu jiny tema: Nedavno sem zjistil, ze disky Seagate (ktery ma dost lidi) maji na sobe jumper na prepinani sata150/sata300. Na disku neni nijak popsano, co ten jumper dela, nasel jsem to az tady
http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?l ... 04090aRCRD
Otevrel svuj notas a zjistil, ze je tam jumperem vynuceny rezim sata150 (a taky pravdepodobne vyple ncq). Tak sem jumper odstranil. Na vykonu se to nijak neprojevilo, synteticke testy vypadaji na chlup stejne jako predtim, pouze se zvedlo "burst read". Docela me prekvapilo, ze to pri skladani notebooku nenastavil prodejce, clovek si koupi notebook se sataII a k tomu odpovidajici disk a ono je to preple na starsi sataI.
Pisu to pro kutily co zdimaji ze svych stroju maximum, mozna vas disk jede taky "jenom" v rezimu sata150. I kdyz, jak sem psal, realny dopad na rychlost to nema.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

Gothic Pooh
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2007 08:38

Příspěvekod Gothic Pooh » 28 led 2008 08:31

Hmm diky za skvely postreh, to by ma v zivote nenapadlo checknut. Hned ked pridem domov pojdem to pozriet.

bongo007
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 18 dub 2007 14:43

Příspěvekod bongo007 » 28 led 2008 12:36

Mám zašpineny a zaprášený display, čo by ste odporučili na čistenie? vďaka


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host