Kvalita Fujitsu - Siemens

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
Hansik

Kvalita Fujitsu - Siemens

Příspěvekod Hansik » 13 pro 2006 00:13

Zdravim.
Zaujimalo by ma, ake mate skusenosti s Amilom. Co sa mojho tyka, po kupeni som zistil, ze mi nefunguje poriadne LAN. Resetovalo odchadzajuce pakety. Zistili, ze to je chyba hardveru a vymenili mi maticnu dosku. Trvalo to tri tyzdne.
Den po tom, co som ho prevzal z certifikovaneho servisu, som vybil baterku na 4% a napojil to na nabijacku. Nuz, zazrak sa konal. S novou maticnou doskou mi nenabija baterku. Dalo sa fungovat len z kabla => notebook stratil svoju vyhodu. Takze som volal servis a povedali, ze im prisla maticna doska, ktora je chybna. Ze ich to mrzi.
Nuz oni za to nemozu, vyrobca je jasny - Fujitsu - Siemens.
Osobne som si vybral Amilo Xi 1526 pretoze sa mi zdala lepsia znacka ako Asus. Sklamanie je.... viac ako velke, nakolko z dvoch mesiacov co som book kupil bol mesiac v servise a suma sumarum, nakolko opat menia dosku, bude z troch mesiacov co ho budem mat, dva mesiace v servise. A to mozem dufat, ze bude potom uz konecne aj normalne fungovat.
Mate este niekto taketo skvele skusenosti so znackou Fujitsu - Siemen?

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 13 pro 2006 01:14

Musim rici, ze zatim naprosta spokojenost s FJS. Inu po servisech muze clovek behat i s Dellem za 150 000 Kc . Je to vec nahody , mozna s vyjimkou Aceru.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Sias
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 10 pro 2006 12:12

Příspěvekod Sias » 13 pro 2006 13:13

Ja jsem zase od dost lidí slyšel, že poruchovější věci než od FS snad ani nejsou.. výměny typu 3x nová deska žádná vyjímka...

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 13 pro 2006 13:50

No ja si myslim, ze Acer je v poruchovosti leader. Urcite se shodneme na tom, ze FJS nedosahuje kvalit Dellu a Toshiby, ale treba takovy Asus si myslim, ze neni kvalitou o nic napred. Porouchat se muze cokoliv. A statistiky poruchovosti nikde nejsou. Takze nezbyva nez koupit bud super kvalitu (Dell), nebo vetsi vykon (FJS). Ale takovy LifeBook si myslim, ze je spickove zpracovany notebook ( take uz je cenou jinde). Ono je tezke udelat si obrazek o vyrobci z rad nejlevnejsich stroju, ktere ma nejvice lidi.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Sias
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 10 pro 2006 12:12

Příspěvekod Sias » 13 pro 2006 14:11

Ja si to také myslím, že je Fujitsu na tom asi lépe než Asus a určitě lépe než Acer.

Fluke
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 24 čer 2006 16:50

Příspěvekod Fluke » 13 pro 2006 16:46

No Acera je těžké porazit :D i v počtu oprav;)
Jediné co mi na FSC vadí jsou méně kvalitní povrchy plastů, na vnitřek si nemůžu stěžovat.
Asus PRO5DID, C2D T6570, 4GB Ram, nVidia GT320m 1GB, 500GB HDD, 15,6" glare
FSC Amilo A1667G, T64 MT-32, 1GB Ram, ATI MRx700 128MB, 100GB HDD, 15,4" glare

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 13 pro 2006 17:56

Hlavní problém, všech porovnání je, že se musej porovnávát rovnocenně řady a ne low end s high endem.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 13 pro 2006 18:52

Peca-on-line píše:Hlavní problém, všech porovnání je, že se musej porovnávát rovnocenně řady a ne low end s high endem.

Presne tak. A take se musi brat ohled na cenu. Od Acera za 20 000Kc nelze ocekavat kvalitu a stejne tak od FSC , ci Asusu za 20 000Kc.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Sias
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 10 pro 2006 12:12

Příspěvekod Sias » 14 pro 2006 09:01

Sice nemluvím z vlastní zkušenosti, ale načetl jsem toho strašně moc než jsem si notebook objednal, ale u Dellu můžeš očekávat kvalitu už za 18-20.000 Kč. (viz vítěz testu Inspiron 6400 a jeho AMD dvojče 1501)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 14 pro 2006 09:37

No ze by zrovna Inspirion byl kvalitou neco extra, bych netvrdil, ale nezli Acer je ucrite lepsi.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Sias
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 10 pro 2006 12:12

Příspěvekod Sias » 14 pro 2006 10:09

Michal27 píše:No ze by zrovna Inspirion byl kvalitou neco extra, bych netvrdil, ale nezli Acer je ucrite lepsi.


Ono u notebooku jde stejne spis o servis... :D

Já to zatím posuzovat nebudu, jelikož ho ještě nemám, ale nečetl jsem na něj v podstatě nikde křivého slova, ať už na konstrukci, výkon, display, chlazení, hlučnost, servis.. atd.

majki

Příspěvekod majki » 14 pro 2006 10:25

Mno, FSC..je to kus od kusu. Pujdu reklamovat DVD mechaniku meho V2060 a jen tise doufam, ze jim bude stacit mechanika a nebudou chtit cely stroj...bych jim asi urval ruce. Co se plastu tyce, nevim, me prijdou kvalitni, rozhodne kvalitnejsi nez u Inspironu 6400, ktery ma po dvou mesicich moje pritelkyne doskrabany jak by mu byl rok (podobne jako u Toshiby). A opravdu to neni jejim stylem pouzivani, kdyz o prazdninach pouzivala muj FSC a ten vypada od koupe temer stejne.
Jinak dva kamaradi maji uplne to stejne FSC co ja a dodnes ani jeden problem, s nicim, takze opravdu zalezi na tom, kdo ma jake stesti na jaky kus.
Dalsim faktem je, ze u nb je servis velice podstatna vec. Dell poskytuje ke vsem (ano, i k Inspironu) minimalne 1rok next business day, coz je naprosto skvela vec. To u FSC Amilo nehrozi ani zazrakem. Oficialni servis Getronics se se mnou vubec nes*alo, jako bych byl obtezujici prach na nalestenym stolu... :x

Sias
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 10 pro 2006 12:12

Příspěvekod Sias » 14 pro 2006 10:51

Opravil bych tě, Dell teď poskytuje 2 roky NBD záruky. To znamaná, první den nahlásiš závadu a druhý den máš doma dodávku Dell s technikem, na místě opraví, pokud nemá potřebný díl, objedná a přijede druhý den, notebook nedáš z ruky.

Mě stačil ten konfigurátor od FS, dozvěděl jsem se, že si taky můžeš udělat u FS vlastní konfiguraci.. Na jejich stránkách žádná zmínka, dostal jsem se tam přes odkaz z fora a ten konfigurator ani nesel nainstalovat, hazel chybu knihovny, takže tím jsem FS vyřadil z výběru. Ještě teda v tom hrál roli kamarád, co zná někoho ze servisu FS a doporučoval vyhnout se obloukem.
Samozřejmě to asi neplatí u všech, někdo je spokojený i s Acerem.

majki

Příspěvekod majki » 14 pro 2006 10:56

No pritelkyne ma v papirech 3roky NBD, ale vzhledem k tomu, ze je to nakoupene na firmu, tak nas vcera na servis lince Dellu "ujistili", ze mame jen 1rok...tak nevim :?

V dobe, kdy jsem ja kupoval FSC, tak jsem se o nb zajimal asi tolik, ze jsem si rikal: jooo, jednou si neco prenosneho taky poridim :lol: (a netusil jsem, ze se v nich budu za pul roku hrabat takrka denne). Navic tehda to byl jooo fakt dobry kup, vsude se prodaval za nejakych 24-30 s DPH (podle firmy) a ja ho mel za necelych 21 s DPH, takze proste tam slo o to, sehnat nejlepsi pomer vykon/cena, jen to nesmel byt Acer, Prestigio apod... Navic jsem na FSC slysel pomerne dobre feedbacky, sice ne primo na nb, spis na PC a ruzne sestavy, ale co uz...holt servis me fakt zklamal :x. Jeste jsem jim ted poslal mail, tak uvidim, co odpovi...

Sias
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 10 pro 2006 12:12

Příspěvekod Sias » 14 pro 2006 11:00

Tak v tom případě nevím, soukromým zákazníkům se poskytuje 2 roky, firmám rok, to jsem slyšel z diskuze, že firma má jen rok záruku. ALe když má v papírech 3 roky, je to divné.. Můžeš si totiž na 3 roky tu záruku rozšířit, dokoupit.. Tak je otazka, zda jí dokoupila, nevím.

Tak v tom případě je to FS jasné, to bych ho vzal taky, i přes to co jsem slyšel.. i když, nevím.. pro mě je to investice dlouhodobějšího charakteru, takže by to asi stejně vyhrál Dell, kvůli tomu servisu, asi bych si klidně vzal horší konfiguraci.

Ale to je prostě individuální.

Já chtěl nejdříve HP, nebo Lenovo o Dellu jsem vůbec nevěděl, až pak.. :)


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti