Upgrade Biosu na ACERECH

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Fazotron

Upgrade Biosu na ACERECH

Příspěvekod Fazotron » 22 pro 2006 18:51

Pani mohol by mi tu niekto krok za krokop opisat ako sa ma spravne vykonat upgrade biosu na notebooku.Moj disponuje verziou 2.00 a na strankach aceru uz je verzia 2.60 :
- Je mozne prehodit na verziu 2.00 hned 2.60 alebo treba dat postupne vsetky verzie ?
- Robil uz niekto tento upgrade,je to narocne a nestraca sa s tym zaruka ?

ACERtechnik

Příspěvekod ACERtechnik » 22 pro 2006 18:57

Samozdřejmě,že pokud ti "upgade" BIOSu nevyjde a deska ti umře tak na to se záruka nevztahuje. Jinak jestli nevíš jak se to dělá tak to radši nedělej. "Jen pro ten pocit" že máš nejnovější BIOS si totiž můžeš oddělat NB a hodit ho do koše. Poud nemáš nějaký problémy s deskou tak to určo nedělej. Ono 95% flashnutí BIOSu projde v pohodě...ale pokud ti to "spadne" tak ti jsou statitiky na nic..prostě bude x tisíc v hajz...

Fazotron

Příspěvekod Fazotron » 22 pro 2006 19:41

No tak to dik za upozornenie.Notebook zatial slape v pohode (musim si zaklopat).

Kra
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 29 říj 2006 13:18

Příspěvekod Kra » 05 led 2007 20:29

Ja si z acer stranek stahl nejnovejsi bios (2.60) a nainstaloval ho v pohode, bez problemu -> nemusis delat upgrady postupne, staci jen jeden. Ale pravda byla ze sem mel nervy na dranc jestli se to povede :D

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 05 led 2007 20:45

A k cemu to vsechno ? Je nejakej changelog ??
tento účet již není aktivní.

pma
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2006 09:42

Příspěvekod pma » 10 led 2007 21:26

Dělal jsem upgrade BIOSu u TM 4222 WLMi. Z http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/ jsem stáhnul novou verzi. Je tam soubor REL_NOTE.TXT. Obsahuje čísla jednotlivých verzí, datum vydání a výpis změn v jednotlivých verzích. Většinou jde jen o jednu nebo dvě změny na jednu verzi BIOSu.

Použil jsem WinPhlash. Ten umí udělat i zálohu stávajícího BIOSu. Proběhlo to v pohodě.

Petr


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů