změna displeje (lesklý do matného)

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 úno 2008 20:37

ovšem abych přispěl trošku, tak máme doma LCD 17" u PC co mají rodiče a je matné a osobně když vedle něj postavim svoje notebookové LCD (leštěné), resp. notebook, LCD jen tak nevyndávám :D, tak opravdu bych skoro řekl, že jde o "věrné podání barev" ovšem potom je na místě to srovnat třeba s LCD od Eizo nebo nějakým dříve TOP CRT a rozdíl je taky znatelný.
tento účet již není aktivní.

slovan
píše často
Příspěvky: 304
Registrován: 24 zář 2007 15:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod slovan » 28 úno 2008 21:10

maxxz: Jestli sjem to dobře pochopil, tak se ti zdál ten notebook věrnějši, je to tak?

Ono totiž ty lekslé displeje mají tu výhodu že odstraňují takovou tu mírnou zrnitost vrstvy která slouží k rozptylu odraženého světla (takové mikro půlčočky).

Ty nejsou zrovna nejpříjemnější na některých monitorech.
Stolní Mini PC: Node 304 (MiniITX), Core i5 3470, 8GB RAM, GTX650Ti, 1TB HDD.
Notebook: Thinkpad R61 14,1", Win 8, dock

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 úno 2008 21:12

jj jasný. Říkám oproti LCD matnýmu 17" nějakej Benq mohl stát kolem 5-6 tis. ale už je tu nějakej čas taky, mě příjdou u notebooku opravdu "věrnější barvy" díky leštěné úprávě.
tento účet již není aktivní.

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 29 úno 2008 11:06

Ghost píše:IPSka na thinkpadoch mali len lepsie pozorovacie uhly a kvalitnejsie podsvietenie ale o vernosti farieb sa nedalo hovorit ani zdaleka. dnesne LCD s LED podsvietenim su na tom imho horsie len co sa tyka pozorovacich uhlov (technologia nepusti).
A proto stojí IPS panely nesrovnatelně víc i jako LCD panel. :( Samozřejmě srovnávat notebookové LCD s LCD panelem nelze. Ale co mám možnost pracovat s IPS na notebooku tak je daleko přijemnější s ním pracovat než s notebooky co jsem měl předtím. A není to jen v pozorovacích úhlech.
Leštěný povrch typu Glare vyvolává falešný dojem lepších barev, ale ve skutečnosti je to jen pozlátko. Co musím uznat filmy a fotky na něm vypadají o poznání lépe. Ale jen na první dojem. Mě osobně práce s tímto typem LCD připadá strašně únavná. Ale je to jen můj osobní pocit.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů