Reinstalacia WIN

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
crossetdante
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 2007 14:56
Bydliště: intraky zilina

Reinstalacia WIN

Příspěvekod crossetdante » 01 led 2007 15:03

Dobry den, potreboval by sm poradit, mam Acer Aspire 3102 Wlmi, spravil som si zaloznu kopiu windowsu z eRecovery systemu, bohuzial to DVD je poskrabane a neda sa mi preinstalovat windows, skusal som aj ALT+F1O pri starte ntbk ked my vyhodi acer stranku, D2D recovery mam v biose zapnute, particia nie je odstranena ten win tam je, skusal som si stiahnut novy recovery ale na moj typ nie je na acer stranke, teraz tam mam iny windows, nie povodny, viete mi poradit ako nainstalovat ten povodny?


Dakujem

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 01 led 2007 15:06

hochu pokud jsi formatoval C: a teeda recovery DVD ti nejede tak to jsi v pr**** ! to s tím těžko neco zmůžeš !

crossetdante
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 2007 14:56
Bydliště: intraky zilina

PQService

Příspěvekod crossetdante » 01 led 2007 15:20

lenze ta particia s originalnym windowsom /ma asi 3,5GB/ tam je, len neviem ako z nej spustit instalaciu, alebo by som potreboval eRecovery presne na moj ntbk ale na aceri ho nemaju, su tam na ine typy, ale tie mi nefunguju

ACERtechnik

Příspěvekod ACERtechnik » 01 led 2007 22:45

Recovery nejsou volně stažitelné pro žádnou verzi ... možná je tam nějakej manager,ale je to jen program.. windows tam určitě nebude.. pokud ceš mužeš si recovery cd objednat (cca 1000Kč s DPH a dopravou). A ikdyž jsi tam tu partition nechal... pokud jse tam dával jinej systém tak to fungovat nemusí.
jinak pro jistotu ještě po tom restartu vyzkoušek alt f10 ... doporučuju držet levý alt...a zběsile mačkat F10... jinak ten okamžik nevystihneš

crossetdante
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 2007 14:56
Bydliště: intraky zilina

Příspěvekod crossetdante » 01 led 2007 22:54

asi mi nic ine nezostava, tym recovery som myslel programik na vypalovanie BACKUP zalohy win....diky za radu

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 02 led 2007 00:24

A uz proto lituju kazdeho vlastnika ntb Acer.
Pokud sis zakoupil stroj s se softwarem (Windows) kde mas instalacni media?
Chces si je stahnout ? Nejde, posta 1000,- wow
vpi** :wink:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Alex
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 24 pro 2006 15:14

reinstalace

Příspěvekod Alex » 02 led 2007 04:35

To jsem řešil, když mi v šachtě ojelo originál CD Windows. Ve videopůjčovně mi jej za 70,- vyleštili a je to OK.

crossetdante
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 2007 14:56
Bydliště: intraky zilina

Příspěvekod crossetdante » 02 led 2007 11:26

mnooo.....nakoniec som to vyriesil takto....vytvoril som si image z toho poskrabaneho dvdcka a vypalil znovu...nieze by som to neskusal predtym ale ako hovorim bolo poskrabane a neslo to vypalit, skusal som to na 5 kompoch az nakoniec mi to spravilo na straje 4 rychlostnej cdromke, uplne bez problemov :D, ale aj tak by ma zaujimalo ze aj ked uz teraz tu mam origos windows, tak alt f10 mi stale nejde, D2D recovery je povolene a bootovanie je na 1.HDD, mackam to jak magor pri starte a nabehnuty ACER screenu, uz to ale radsej nejdem skusat lebo zaxvilku budem musiet zalozit novu temu "nejde mi alt + F10" dakujem vsetkym za rady

Kra
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 29 říj 2006 13:18

Příspěvekod Kra » 02 led 2007 19:09

crossetdante píše:ale aj tak by ma zaujimalo ze aj ked uz teraz tu mam origos windows, tak alt f10 mi stale nejde, D2D recovery je povolene a bootovanie je na 1.HDD, mackam to jak magor pri starte a nabehnuty ACER screenu

Neboj, nejsi sam, mne to nejde taky :lol:

ACERtechnik

Příspěvekod ACERtechnik » 02 led 2007 20:43

Krevety
No já lituju jen každýho kdo neumí číst,nebo nemá 15 min na vypálení windows. 8)

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 02 led 2007 21:04

Tady nejde ani tolik o tu činnost nebo o placku za 5kč, ale spíš o princip. Když dám do něčeho 20k nebo víc, tak neočekávám že to bude "DoDo"(dodělej doma).
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

ACERtechnik

Příspěvekod ACERtechnik » 02 led 2007 21:16

No já si myslím že je to tak mnohem lepší... jen těžko si dovedu představit,že by běžný uživatel dokázal vytvořit botovací disk nejen s WIN,ale taky se všemi programy apod. Je to prostě pohodlný a lehký a to,že to občas nefunguje,není zas takovej problém vzhledem k počtu prodaných kusů (BTW tak 75% reklamací nefunkčního recovery je neopodstatněných, zákazní buď neumí číst, nebo si image poškodil sám).

No a co se týká advenced userů ... myslím,že tady to není třeba komentovat. Opravdu neznám nikoho kdo by si koupl např. notebook za 20tis a ještě k tomu s xp HOME apod. :lol:

Ještě jedna vsuvka, doba stylu : formát,instalace win, instalace driverů, instalace programů ..... je už díkybohu pryč.
Sice to pořá trvá cca stejnou dobu,ale já radši strčím do NB disk,zmáčknu třikrát enter a jdu třeba okukovat starou,než abych se díval dvě hodiny na nějaký instalace a čekal kdy to na mě vybafne nějakou hlášku :lol: 8)

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 02 led 2007 21:50

Jasně, ten systém jako takovej není špatnej, jenom bych si představoval, že k tomu ještě dostanu obyčejnou instalační placku těch windowsů. Spousta lidí nic jinýho než "formát,instalace win, instalace driverů, instalace programů" nezná/neuznává.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 02 led 2007 22:35

Tady jde o podstatu, ty koupis neco, ale abys to mohl radne pouzivat tak se bez te placky neobejdes. Apokud o ni mas zajem tak jedine za kralovske penize rovnajici se polovine ceny licence... to mi fer nepripada.

Kód: Vybrat vše

No a co se týká advenced userů ... myslím,že tady to není třeba komentovat. Opravdu neznám nikoho kdo by si koupl např. notebook za 20tis a ještě k tomu s xp HOME apod. Laughing


to nevim co je spatneho na koupi pocitace s windows ?!?

Kód: Vybrat vše

zákazní buď neumí číst, nebo si image poškodil sám

Kód: Vybrat vše

No já lituju jen každýho kdo neumí číst,nebo nemá 15 min na vypálení windows.


vetsina zakazniku kupujicich acer jsou, s prominutim, lamy (dal bych to nerad rozvadel :oops:) Proto je pro takoveto pripady lepsi mit instalacni DVD, ktere zakaznika zajima az v pripade nejakeho problemu, to podelat proste nejde :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

crossetdante
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 2007 14:56
Bydliště: intraky zilina

Příspěvekod crossetdante » 02 led 2007 23:06

na objasnenie situacie, dvd som si vypalil hned pri prvej instalacii, preinstalaciu som z neho robil asi trikrat este potom, ale jedneho pekneho dna my to raz zastalo na 75 percentach s hlaskou read error, ja som na to dvdcko cumel ale fakt tam nie su ziadne vyditelne skrabance, dobre stalo sa, tak mysleli aj na to a spravili funkciu alt+f10...ktora neviem preco nefunguje a to ma uz zaujima ze preco....


s tymi acermi a lamami co si ich kupuju aspon tie nizsie rady mas aj pravdu, bolo to prvy raz co som si ntbk kupoval, ale studentik vzdy postrada nejaku kornuku a sa ntbk s 80gb hdd a dobrou ramkou a procakom dat ta malo penazi....:D ina vec je ci by som si ho kupil este raz....

co my nevyhovuje je "makky plast" klavisna az moc ohybna :D baterka slaba...a dalej to dopisem neskor mam ho iba 3mesiace :D


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů