wifi router EDIMAX BR-6215SRg - jak to zapojit i s modemem?

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
Masta Auflauf
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 12 zář 2007 18:10
Kontaktovat uživatele:

wifi router EDIMAX BR-6215SRg - jak to zapojit i s modemem?

Příspěvekod Masta Auflauf » 03 bře 2008 23:49

mám problém, kterej mě strašně vadí, protože kvůli tomu nemůžu být připojenej na nb na netu :?

koupili jsme wifi router edimax (mysleli jsme, že je to i s modemem, ale pak sem zjistil, že asi ne) :arrow: http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=6 ... 99RR&str=0 a tak jsme potom ještě koupili normální modem. modem samotnej funguje, když ho zapojím samotnej, net jede. když to ale zapojím zároveň s tím routerem, tak nejede vůbec nic :( já se v tom nevyznám, ale zapojil jsem to myslím podle návodu, tzn.

ten síťovej kabel, kterej bych normálně zapojil z modemu do počítače (tak to mám třeba teď a vše je ok) sem zapojil do WAN u routeru a z routeru z jednoho ze slotů 1 - 4 jsem vedl síťovej kabel do pc. a prostě nic. nastavil jsem i modem i router v tom nastavení lokální sítě, nebo jak se to jmenuje a prostě nejede vůbec nic :?

pomožte prosím, sem už z toho zoufalej :(
Acer Aspire 5920G-302G16MN CT2Duo T7300/ 2048MB ram/ 160GB/ 1GB robson/ DVD±RW/ 15.4''/ NV8600M GT/ BT/ WiFi/ VistaHP

sněhulák
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 03 pro 2007 17:06

Příspěvekod sněhulák » 04 bře 2008 10:43

Ahoj, tento tvůj router skutečně nemá žádný modem (jinak předpokládám, že se připojuješ přes ADSL)

k tvému problému mě napadají 2věci proč ti to zatím nechodí:

1) tvůj poskytovatel internetu(ISP) ti přidělil pevnou IP adresu nebo ti ji přiděluje automaticky pomocí DHCP?

- pokud to nevíš, tak koukni do Vlastností protokolu TCP/IP v nastavení připojení sítě na PC. Pokud tam je "Získat adresu automaticky ..." tak ti poskytovatel IP adresu přiděluje automaticky, pokud tam máš zatrhnuto "použít následující adresu" tak máš pevnou IP adresu a ty uvedené údaje si opiš na kus papíru.

2) Poskytovatel internetu(ISP) požaduje autentifikaci tvého připojení pomocí MAC adresy? (toto bývá jen u automatického přidělování IP adresy)

- tu zjistíš v příkazovém řádku po napsání ipconfig /all, údaj "Fyzická adresa", tu si opět opiš na papír.

K vlastnímu zapojení:
Kabely jsi měl propojeny dobře, tedy ze zdi do modemu a z modemu do WAN portu routeru a potom z kteréhokoliv portu routeru do PC.
K vlastnímu nastavení:
viz 1)
pokud máš pevnou IP adresu od poskytovatele, musíš ve webovém managementu Routeru(je to 2krok v General Setup) zvolit "Fixed-IP xDSL", v dalším podokně pak musíš doplnit údaje jako IP adress, Subnet Mask a další (ty údaje co sis opsal na papírekv bodě 1)

pokud ti poskytovatel přiděluje adresu automaticky, pak zvol "Cable modem" a v dalším podokně musíš zadat MAC adress tvého PC(opět údaj z papírkuv bodě 2) a stisknout "clone MAC adress" router se restartuje.

- pak zavítáš v managementu routeru do záložky WAN a tam zkontroluješ, jestli je zaškrtnuto "Static IP" nebo "Dynamic IP" viz výše.
- a naposled v záložce LAN zkontroluješ jestli máš povoleno "DHCP server". To ti umožní připojit k routeru více PC.

Promiň že jsem to napsal tak podrobně, jistě jsi tyto věci už zkontroloval.

Masta Auflauf
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 12 zář 2007 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Masta Auflauf » 05 bře 2008 17:12

1) měl jsem tam nastavený "Získat adresu automaticky ..." , takže tím to asi není

2) tu mac adresu to prej nevyžaduje, kámoš mi řekl, ať to vyzkouším tak, ať vypojím síťák z pc a dám ho do nb, jestli ten net pojede a jelo to, takže asi taky nic :(

jinak díky za rady, kdyby tě napadlo ještě něco jinýho, tak to pls napiš :)
Acer Aspire 5920G-302G16MN CT2Duo T7300/ 2048MB ram/ 160GB/ 1GB robson/ DVD±RW/ 15.4''/ NV8600M GT/ BT/ WiFi/ VistaHP

sněhulák
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 03 pro 2007 17:06

Příspěvekod sněhulák » 05 bře 2008 18:37

Tak to je opravdu záhada. Tedy když máš automaticky získávanou adresu a MAC není nutná, tak by to prostě pro propojení mělo ihned běžet.

Router by měl ale být v pořádku, když tvému PC(NB) dokáže přidělit IP adresu a pak se dostaneš do jeho webového rozhraní.

Zkusil bych ještě reset Routeru (při zapnutém routeru podržet déle než 5sec tlačítko reset) a nastavit ho znovu.

1) propojit všechny kabely tak jak mají být, tedy vč. modemu.
2) ve webovém rozhraní bych ani nepouštěl "Quick setup" ale rovnou najel na záložku "WAN" a tam zvolil "Dynamic IP" potom dát uložit a mělo by to běžet.

- pokud to opět nepůjde, zkontroluj pak ještě, jestli máš zapnutý firewall(jedno jestli MS nebo kerio/Zone Alarm či jiný) a zkus je na chvilku vypnout. Jako normálně by to mělo běžet i se zapnutým firewallem, ale zkusit to chce.

Masta Auflauf
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 12 zář 2007 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Masta Auflauf » 11 bře 2008 17:15

tak sem dal reset a znovu to zapojil a jede to !!!!!! dík moc za rady, nakonec stačiljen reset, což nechápu, ale hlavně že to jede !!!
Acer Aspire 5920G-302G16MN CT2Duo T7300/ 2048MB ram/ 160GB/ 1GB robson/ DVD±RW/ 15.4''/ NV8600M GT/ BT/ WiFi/ VistaHP

Masta Auflauf
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 12 zář 2007 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Masta Auflauf » 26 bře 2008 15:28

ještě mám dotaz, jaktože když mám doma notebook v síti, tak není problém s připojením a když jedu přes baterku, tak se to připojí jen jednou na pár sekund, pak to spadne a od tý chvíle to vyhledává signál a nic :( dělalo to několikrát
Acer Aspire 5920G-302G16MN CT2Duo T7300/ 2048MB ram/ 160GB/ 1GB robson/ DVD±RW/ 15.4''/ NV8600M GT/ BT/ WiFi/ VistaHP

Masta Auflauf
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 12 zář 2007 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Masta Auflauf » 26 bře 2008 23:29

a vůbec mám celkově problém se signálem... wifi vysílač je v dolním patře rodinnýho domku a já mám pokoj nahoře, ale prostě většinu času je signál na půlce a někdy (třeba dnes večer) to někdy úplně spadne... čím to je? to by měl být dosah přece v pohodě.. může to nějak ovlivňovat počasí venku třeba? :(
Acer Aspire 5920G-302G16MN CT2Duo T7300/ 2048MB ram/ 160GB/ 1GB robson/ DVD±RW/ 15.4''/ NV8600M GT/ BT/ WiFi/ VistaHP

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 27 bře 2008 06:57

možná bych zkusil koupit silnější anténu k wifi routeru..
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů