Acer - rozdělení disku !

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
shimmy
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2008 19:02

Acer - rozdělení disku !

Příspěvekod shimmy » 30 led 2008 18:49

dobrý den, zakoupil sem si Acer 5920G s předinstalovaným OS WVista. Nyní bych si však chtěl k vistám nainstalovat ještě linux...konkrétně Ubuntu... Ale když si chci vytvořit nový oddíl pro linux, tak mi to nefunguje. nainstaloval sem si Acronis, vidím tam 4 partitiony.. C:\(112GB) D:\(108GB) klasicky z výroby a potom ještě nějakej PQSERVICE(velikost cca 10 GB) a NTFS(velikost cca 3 GB)... chtěl bych si vytvořit ještě jeden oddíl, ale pokáždé, když nějakou jednotku zmenším a chci vytvořit novou, tak mi to napíše, že to není možné... nevíte někdo co s tím? nemohli byste mi kdyžtak poradit jak to udělat, aby mi to šlapalo? prozatím díky♦

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 30 led 2008 19:01

první věc kterou bych udělal je že bych si vypali recovery a pak experimentoval a disky :!:

shimmy
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2008 19:02

Příspěvekod shimmy » 30 led 2008 19:18

to už sem si vypálil to tovární nastavení... mám to na 2 dvd...btw co se na těch diskách nachází?... když sou tam 2 skrytý partitiony... můžu je smazat? nb sou důležitý pro správnej chod systému...

b3h
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 23 čer 2007 13:16

Příspěvekod b3h » 30 led 2008 20:46

No smazat je muzes pokud mas vytvorenou zalohu, je na ni vlastne ta cast systemu co se Ti nainstaluje po prvni spusteni NB. Chod NB to rozhodne neovlivni ...

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 31 led 2008 10:49

tak pokud jsi to teda vypálil tak tedka muzeš experimentovat a kdyby neco tak tam hodis ty dvd recovery a obnovis si system z tech dvd a je to 8)

P.S: jinak si myslim pokud tam nechas vistu tak na D: muzes si dat ten linux bez problémů ne?

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 02 úno 2008 23:22

Tak hlavně v čem ty disky dělíš?
Jestli to máš vypálené, tak to smaž je to tam k ničemu zabírá to jen místo.
Dell studio 1537
Fujitsu Siemens Esprimo M9400.
ASUS A6
Acer TM 4151 LMi

Os: Ubuntu 8.10

Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

aksavaden
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2008 12:31

Re: Acer - rozdělení disku !

Příspěvekod aksavaden » 24 bře 2008 12:36

shimmy píše:dobrý den, zakoupil sem si Acer 5920G s předinstalovaným OS WVista. Nyní bych si však chtěl k vistám nainstalovat ještě linux...konkrétně Ubuntu... Ale když si chci vytvořit nový oddíl pro linux, tak mi to nefunguje. nainstaloval sem si Acronis, vidím tam 4 partitiony.. C:\(112GB) D:\(108GB) klasicky z výroby a potom ještě nějakej PQSERVICE(velikost cca 10 GB) a NTFS(velikost cca 3 GB)... chtěl bych si vytvořit ještě jeden oddíl, ale pokáždé, když nějakou jednotku zmenším a chci vytvořit novou, tak mi to napíše, že to není možné... nevíte někdo co s tím? nemohli byste mi kdyžtak poradit jak to udělat, aby mi to šlapalo? prozatím díky♦


Já bych na Vistu ani na ty dalsi oddily vubec nesahal.
Udelal bych to tak ze bych pri instalaci Ubuntu dal zmensit oddil D o nejakych 10 GB a pak bych tam Ubuntu nainstaloval.

A navic existuje jeste dalsi moznost ze si na netu nebo nekde od nekoho stahnes nebo vypalis instalacky Visty a pak si je budes moct instalovat dle libosti. Cislo bys mel mit nekde na NB. Preci sis je koupil ne?

foto1977
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 24 říj 2007 17:52
Bydliště: Matička měst

Příspěvekod foto1977 » 24 bře 2008 18:29

aksavaden a spol: takže pokud mám od výrobce předinstalovaný windows vista home premium tak mi stačí si někde sehnat oryginál instalační DVD s touto verzí vista a pak při instalaci pouze vložit svoje S/N a bude mi to plnohodnotně fungovat?
Jde mi o to že nechci mít 160GB disk nesmyslně rozdělen na 70GB(systém)+70GB(data)+10GB(recovery). A také nestojím o ty programy co tam mám automaticky předinstalovány.
Nerad bych přišel o legální OS. Prosím o radu.
Teď mě mrzí že jsem neinformovaně koupil ten book s předinstalovaným OS, těch 700Kč navíc bych teď dal rád a měl bych plnohodnotné DVD s OS + možnost plné kontroly nad instalací.
Asus Eee 1000HE

h_u_c_k_
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2008 11:54

rozdělení disku

Příspěvekod h_u_c_k_ » 26 bře 2008 22:20

Caute, mam aspire 5720 se 150 HDD a od výroby byl disk rozdělenej na dve části po 70 GB(na te prvni byly nainstalovany Visty) a 10 GB skrytá část se zálohou. Kdyz sem instaloval ubuntu, tak sem to chtel hodit na ten druhej prazdnej disk, ten sem rodelil na asi 25 GB ve formátu ext3 a 2GB swap, zbytek sem nechal jako unalocated s tím ze si to naformátuju ve win na ntfs pomocí partition. Instalace probehla uspesne, ale když sem se potom vrátil zpět do win tak koukám ze ten disk s win se zmensil cca o 30 GB a skrytá část již byla odkrytá :) . Ted mi nejde naformátovat ani tech nealokovaných 80 GB do NTFS.
Nyní bych chtěl vrátit NB zpět do původního stavu, ale při instalaci ze záložního CD žádná možnost rodělení disku není, akorát se přeinstaluje oddíl s win.

Prosím poraďte!!!! co mám dělat???

h_u_c_k_
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2008 11:54

Příspěvekod h_u_c_k_ » 27 bře 2008 15:38

nebo popřípadě jetli někdo nevi kde se da stáhnout necracknuty vista home premium


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů