EX 700-34CZ problém pri zapnutí

notebooky MSI a vše kolem nich
dufan
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 dub 2008 21:33
Bydliště: KE

EX 700-34CZ problém pri zapnutí

Příspěvekod dufan » 11 dub 2008 22:01

Mám ho asi 3 týždne a bol som veľmi spokojný - Call of duty4 beží pekne,vynikajúci zvuk - kino, net - wifi , bluetoot atď proste detská radosť.........

XP-čko robilo pri inštalácii problám s SATA diskom ,ale vďaka fóru a netu som to vyriešil.../ našlo ho/

Mám problém NTB niekedy zapnúť, po stlačení tlačíka ledka HDD sa slabo rozsvieti a taktiež ledka že NTB pracuje /mesiačik/ a ventilátor počuť, ale to je všetko, obrazovka ani nežmurne.
Po vypnutí a zapnutí krásne nabehne BIOS a potom XP. nerobí to stale.
Volala som HOT-line poradili reklamovať,alebo preinštalovať BIOS to som urobil/ stiahol som novšiu verziu ako bola zo stránky MSI / a 2 dni bol kľud a teaz to robí znova.
Za každú radu som vďačný chcem mu dať ešte šancu ....a až potom reklamovať........

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 11 dub 2008 22:05

to vypada na neco s napajenim desky, nebo neco se samotnou deskou, popr. ramkou, mozna nejaky studeny spoj.
asi neni co resit -> reklamace
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

dufan
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 dub 2008 21:33
Bydliště: KE

Příspěvekod dufan » 11 dub 2008 22:15

Ja simyslím že chyba je v MB kde je ROM v ktorej je napálený BIOS ktorý si prejde Hardwér a dá pokyn XP-čku aky začal pomaly voziť dáta vo fúriku - kolečku.....
Lebo vôbec sa nezapne obrazovka - ani maličký pixlík.....

polo

Příspěvekod polo » 11 dub 2008 22:17

Kadopadne to mas jedno do reklamacie napis co ti to roby a Je...

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 15 dub 2008 21:23

mam ten samej problem,takže to zatim řešim tim že ntb pustim na baterii a pak až naběhne tak tam zas dam adapter.Ja čekam čo všecko se šahne abych to poslal najednou :D zatim to je jen vetrak,to zapinaní a cd-mechanika jinak zatim všecko drží takže už to tam pošlu :D je to fakt punk notebook.

rrichie
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 23 zář 2007 22:29

Příspěvekod rrichie » 15 dub 2008 22:15

takze ja se pridam... dela mi to same, pri zapnuti, nekdy proste nenabehne. Presn jak pises, pustim ho jenom na baterku, kdyz ani pak ne, staci zavrit a otevrit viko. Chtel sem se zeptat, s tou CD-Romkou jsi mel na mysli, ze ti spatne zaskakuje? Zavres a ona se x-krat otevre? Me pomuze kdyz ji zaviram uplne na kraji dvirek. Jinak Jdu na to stejne jako ty, cekam az se toho nasbira vic a pak leti na reklamaci. Kupoval sem v prosinci 2007. Mam ho teda pouze na praci, ale spokojenost maximalni az na tydle "drobnosti".

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 16 dub 2008 00:08

No s tim zaviranim to sem na to taky koukal že se zas vysune ven ale pak sem přišel na to že ji musim zasunout pořadně až na doraz a je to,a ted už mi to ani snad nedělá asi jak se zajela ale šahla se mi spiš nejak softwarově prostě se při vypalování dycky jakoby odpojí a nebo se mi ve windows uplně zkomolí její nazev nebo když dam everest a koukam na jeji vlastnosti tak tam sou taky nesmysly a sem tam se to třeba zpraví a nebo mi nekdy stavkuje že nečte.Ještě jestli ti nezačne řvat větráček a snad už nic vic by se nemělo stat :D Jinak sem celkem spokojenej,myslim že s tech levnejch značek sem vybral dobrej,hlavně se mi libí že ty klouby od víka pořad držej a nevrže to a vubec sem s tou šasí spokojen nechapu jak muže nekdo řic že je špatná.

petoBB
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 13 dub 2008 12:29

Příspěvekod petoBB » 16 dub 2008 19:19

Mozna Vam pomoze pri tom zapinani novy BIOS, pred par dnami vysla na Vistu aj na XP-cko posledna verzia. Ja mam 5.19 zatial a neobjavil sa problem, tak snad ma to este len necaka 8)

BIOS Type AMI BIOS File Size 458KB
Version 7.19 Update Date 2008-04-15

Stahovat mozno tu: http://global.msi.com.tw/index.php?func ... od_no=1317
MSI EX700X-034CZ/ C2D T5450/ 17" WXGA/ 2GB/ N8400 128MB/ 250GB 5.4k/ DVD±RW/ WF/ BT/ CAM/ HDMI Everest: Bezne tepl. Procak 45C, HDD 37C, Grafika 53C

modeman
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 dub 2008 22:35

Problém při instalaci MSI EX 700

Příspěvekod modeman » 16 dub 2008 22:41

doufám, že jsem tu správně. Na tento skvělý notebook jsem si nainstaloval XP CZ SP2. Po peripetiích se SATA, nakonec nainstalováno, a po ručním stahování si ovladačů, jsem se dostal do fáze, kde bych potřeboval poradit:

1) stáhnul jsem si z MSI, příslušné sekce, kromě jiných i driver pro BisonCam -
driver se nainstaluje, ale na trayi svítí, že kamera je přeškrtnuta, čili jako by tam nebyla ... a prostě nejde...

2) ovladač na SCSI zařízení jsem tam nenašel...poraďte please, v hw manažeru s otazníkem...čili nenainstalováno

3) chtěl bych zjistit, kde naleznu slušný ovladač na Bluetooth modem, co je v tomto notebooku

Kdybyste někdo měl nějaký univerzální pack na kompletní instalaci, byl bych za něj neskutečně vděčný...

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

Příspěvekod neoexnet » 16 dub 2008 22:44

problém u MSI je že u stejné modelové řady používá kus od kusu rozdílné komponenty ... takže doporučuji vyhledat eventuálně jiné drivery na kameru ...
Toshiba R600-10W

modeman
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 dub 2008 22:35

A co ty ostatní věci,

Příspěvekod modeman » 17 dub 2008 11:43

neznámé SCSI a Bluetooth. Teda řeknu Vám, že takhle složitou instalaci OS a driverů jsem u Win ještě nezažil.

petoBB
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 13 dub 2008 12:29

Příspěvekod petoBB » 17 dub 2008 13:22

2modeman / tak ja neviem, ale ja som na vsetko nasiel ovladace z MSI official sajty, aj ked som instaloval s disable AHCI a musel som si doinstalovat driver po instalacii win XP /popisujem to tu v clanku o AHCI/ Vsetky ovladace mi sadli na prvy krat, no problem. Pri kamere viem ze musis mt camerku zapnutu tym ovladacim tlacitkom vedla tlacitka kde zapinas notas, potom by ti to malo nainstalovat korektne.
MSI EX700X-034CZ/ C2D T5450/ 17" WXGA/ 2GB/ N8400 128MB/ 250GB 5.4k/ DVD±RW/ WF/ BT/ CAM/ HDMI Everest: Bezne tepl. Procak 45C, HDD 37C, Grafika 53C

dufan
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 dub 2008 21:33
Bydliště: KE

Příspěvekod dufan » 17 dub 2008 22:28

Takže "pánové" som rád že ste mi dali pár tipov ..... bol som na služobke takže to čítam až terazky - taktiež nechcem reklamovať keď raz "ide a raz nie" pomer zapnutí a že nenabehne je možno 1:20.Pošlem to tam a táto chyba sa im neprejaví takže ešte čakám + ešte som sa ho "nenabažil - som trošku ako malé decko _neberte mi hračku.....cha..cha..cha
Ale k problému: ja ho nespustím ani na baterku

1. s tým víkom to to skúsim hneď ako nenabehne.

2. s inštaláciou okna XP som nemal až na hDD - SATA problém ,ale to už je na fóre riešené.

3. s camerou je pravda že treba zapnúť tlačítko camera

4. mám BIOS 1719 5.19 z marca takže hneď stiahnem aprílový /dubnový/ a vyskuúšam dám vedieť s tý´m vypínaním či to pomohlo...

5. tiež s DVD - mech som zápasil a naozaj treba poriadne zatlačiť vedľa tlačítka ......a potom už drží

6. bluetooth mám ovládač od MSI a funguje perfektne...

Som rád že ste sa zapojili do mojej témy a dali môjmu MSI EX 700-034CZ šancu, nie je až tak zlý.....ako píšu na fórach hlavne majitelia iných značiek.......

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 18 dub 2008 14:02

Ted sem zjistil že mi to dělá dělá když mam zaplou wi-fi když ji pak vypnu (led nesviti) tak pak ntb normal naběhne,nekomu taky pomohlo že nekde vypl funkci wake on lan mpožná ve windows nevim to jsem nezkoušel a možná to byl trochu jiný problem.

dufan
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 dub 2008 21:33
Bydliště: KE

Příspěvekod dufan » 18 dub 2008 21:02

Dnes ráno sa mi to stalo znova , skúšal som zavrieť víko a nepomohlo!
dokonca naskočil až na 5- krát začína ma jeb........
taktiež som pripojil adaptér - zdroj tiež nepomohlo.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů